Читайте также:
|
|
Економіки і права
Факультет міжнародних економічних
Відносин і менеджменту
Кафедра менеджменту підприємств
туристичної індустрії
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
ДО ВИКОНАННЯ ДИПЛОМНИХ РОБІТ
Для студентів всіх форм навчання
спеціальності 7.03060101 “Менеджмент організацій і адміністрування”
Спеціалізація “Менеджмент готельного
господарства і туризму”
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Відповідно до навчального плану студенти-випускники спеціальності “Менеджмент організацій і адміністрування” освітньо-кваліфікаційного рівня “спеціаліст” виконують і захищають дипломну роботу. Вона є результатом самостійної індивідуальної науково-дослідної роботи студента. Виконання дипломної роботи є формою державного контролю засвоєних студентами знань.
Методичні вказівки мають на меті надати допомогу студентам при виконанні дипломної роботи і містять основні вимоги, які висуваються до змісту та оформлення дипломної роботи, визначають послідовність етапів її виконання, дають рекомендації щодо добору та опрацювання літературних джерел і нормативних документів, збору та обробки фактичного матеріалу, визначають порядок захисту та оцінювання роботи.
Виконання дипломної роботи дозволяє:
- систематизувати та поглибити здобуті знання, творчо застосувати їх у вирішенні конкретних практичних завдань;
- розвинути вміння вести науковий пошук, узагальнювати різні методичні підходи та концепції, чітко аргументувати власну точку зору з проблеми, що досліджується;
- виявити здібності студента щодо підбору, систематизації та аналізу інформації, яка стосується об’єкту та предмету дослідження;
- закріпити вміння здійснювати економічну діагностику;
- поглибити навички аналізу економічних показників, закріпити володіння системним підходом, сучасним методичним апаратом, інструментарієм та прийомами обґрунтування управлінських рішень;
- сформувати навички розробки наукових висновків і конкретних пропозицій щодо вдосконалення управління в сфері туризму.
Метою підготовки дипломної роботи є закріплення здобутих умінь і навичок, адаптація теоретичних моделей та практичного досвіду управління до умов діяльності конкретного суб’єкту господарської діяльності в сфері туризму.
Задачі дипломної роботи залежать від обраної теми, об’єкту та предмету дослідження. Робота повинна виконуватись на наукових засадах та мати аналітичні результати практичного спрямування. Головними завданнями є здатність аналізувати, діагностувати, контролювати управлінські процеси; здатності використовувати сучасні інформаційні технології, математичний апарат, джерела статистичної інформації; здатність проводити пошук та обґрунтування доцільності впровадження ефективних методів та інструментів управління на рівні конкретного підприємства туристичної сфери.
Темою дипломної роботи є одна з актуальних проблем сучасного менеджменту у туристичній сфери.
Дипломна робота виконується на основі поглибленого вивчення чинного законодавства України з питань підприємниць-кої діяльності, спеціальної вітчизняної та зарубіжної літератури, передового досвіду з проблеми, яка вивчається, а також результатів проведених студентом власних досліджень.
2. Основні етапи виконання дипломної роботи
Підготовка дипломної роботи передбачає такі основні етапи виконання:
1. Вибір напряму та теми дослідження, подання відповідної заяви і затвердження теми.
2. Визначення об’єкту, предмету, мети та задач дослідження, затвердження індивідуального завдання на дипломну роботу.
3. Опрацювання джерел вторинної інформації, формування загальної концепції дослідження, методичних підходів та інструментарію, складання робочого плану дипломної роботи.
4. Формування теоретико-методологічних основ проблеми, яка досліджується, узагальнення існуючих концепцій, вивчення еволюції підходів до вирішення проблеми, систематизація сучасних поглядів вітчизняних та закордонних науковців.
5. Збір фактичного матеріалу, економічна діагностика об’єкту дослідження, поглиблений аналіз та оцінка показників, що характеризують предмет дослідження.
6. Обґрунтування напрямів вирішення проблеми, яка досліджується, пошук засобів подолання перешкод їх реалізації, обґрунтування доцільності впровадження.
7. Викладення результатів дипломного дослідження в текстовій формі, підготовка вступу, висновків, додатків, упорядкування списку використаних джерел.
8. Оформлення дипломної роботи.
9. Отримання допуску дипломної роботи до захисту на випускаючій кафедрі.
10. Зовнішнє рецензування дипломної роботи.
11. Підготовка до захисту.
12. Захист дипломної роботи у Державній комісії з захисту дипломних робіт.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 77 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |