Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Вимоги до відкритих спортивних майданчиків

Читайте также:
  1. III. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ
  2. III. Вимоги безпеки під час роботи.
  3. IV. Вимоги до технологічних процесів лісосічних робіт
  4. IV. Вимоги соціальної відповідальності
  5. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.
  6. V. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНІЙ СИТУАЦІЇ
  7. Види і основні вимоги до виробничого освітлення
  8. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ
  9. Вимоги безпеки до експлуатації електрообладнання і потенційно небезпечних об’єктів
  10. Вимоги безпеки до майстерень

2.1. Відкриті спортивні майданчики повинні бути розміщені в спортивній зоні на відстані не меншій як 25 м від навчальних та навчально-допоміжних приміщень і відповідати вимогам ВСН 46-86 “Спортивные и физкультурно-оздоровительные сооружения. Нормы проектирования”, СП 1567-76 “Санитарные правила устройства и содержания мест занятий по физической культуре и спорту” та ДБН В 2.2-3-97 “Будинки та споруди навчальних закладів”.

2.2. Майданчики для рухливих ігор повинні бути встановлених розмірів, які визначаються правилами проведення змагань з різних видів спорту, затвердженими національними федераціями.

2.3. Відповідно до СП 1567-76 “Санитарные правила устройства и содержания мест занятий по физической культуре и спорту” відкриті майданчики повинні мати покриття із рівною і неслизькою поверхнею, яка не має механічних включень, що приводять до травмування.

2.4. Майданчики не можна огороджувати канавами, влаштовувати дерев’яні або цегляні бровки. Не менше ніж на 2 м від майданчика не повинно бути дерев, стовпів, парканів та інших предметів, що можуть спричинити травму.

2.5. Бігові доріжки повинні бути спеціально обладнані, не мати бугрів, ям, слизького грунту. Доріжка повинна продовжуватися не менше як на 15 м за фінішну позначку.

2.6. Ями для стрибків мають бути заповнені піском, розпушеним на глибину 20 - 40 см. Пісок повинен бути чистим, розрівняним. Перед кожним стрибком пісок слід розрихляти і вирівнювати.

2.7. Метання спортивних приладів (диск, м’яч, граната, молот) має проводитися за дотриманням заходів безпеки, які унеможливлюють попадання приладів за межі майданчика. Довжини секторів для приземлення спортивних приладів повинні бути не менше як 60 м.

2.8. Місце проведення занять з лижної підготовки - профіль схилів, рельєф місцевості, дистанцію та умови проведення треба вибирати відповідно до вікових особливостей і фізичної підготовленості учнів.

2.9. Навчальний майданчик для початкового навчання катання на лижах повинен бути захищений від вітру, мати ухил не більший як 0,015.

Розмір майданчика вибирають з таким розрахунком, щоб постійна дистанція між лижниками була не менша ніж 10 м.

НАОП 9.2.30-1.08-99 Правила безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах

2.10. Навчальний і тренувальний схил повинен мати ущільнений сніг без будь-яких схованих під ним каменів, пеньків, дерев, глибоких ям і вибоїн, що утворюють трампліни. Схил не повинен мати обледенінь та оголених ділянок землі.

2.11 Освітленість відкритих спортивних майданчиків згідно зі СНиП ІІ-4-79 “Естественное и искусственное освещение” має відповідати показникам, наведеним у таблиці 2.

 

Таблиця2

Норми освітленості

на відкритих спортивних майданчиках

за СНиП ІІ-4-79 “Естественное и исусственное освещение”

Вид спорту Найменша освітле-ність (за-гальна),лк Площина і зона, в яких нормується освітленість Примітка

 

  НАОП 9.2.30-1.08-99 2    
Баскетбол, волейбол, гандбол 7х7 Гімнастика спортивна й художня, боротьба Легка атлетика: а) стрибки в довжину б) стрибки у висоту в) штовхання ядра г) метання гранати, диска, м’яча У секторі для приземлення спортивних приладів д) бігова доріжка НАОП 9.2.30-1.08-99 Правила безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах 30 Горизонтальна на поверхні майданчика Вертикальна на висоті від 1 до 5 м від поверхні майданчика Горизонтальна на поверхні майданчика Горизонтальна на поверхні ями і на відстані не менш ніж за 20 м до ями на доріжці НАОП 9.2.30-1.08-99 Горизонтальна в зоні відштовхування і приземлення Горизонтальна на поверхні всередені кільця й сектора Горизонтальна на поверхні доріжки для розбігу не менш як 10 м перед планкою Горизонтальна поверхня решти доріжки для розбігу Вертикальна на висоті до 15 м від поверхні сектора Горизонтальна на поверхні доріжки Вертикальна освітленість повинна бути забезпечена на площині, яка проходить через поздовжню вісь майданчика з обох боків

2.12. Катки із штучним льодовим покриттям повинні мати товщину льоду не меншу ніж 15 см. Ухил має бути не більшим як 0,01.

2.13. Катки й ковзанярські доріжки повинні мати рівну поверхню, без тріщин і вибоїн. Усі пошкодження поверхні льоду, що виникають, негайно огороджують палицями з червоними прапорцями на кінцях.

На катках і ковзанярських доріжках на одного учня має припадати не менше як 8 м2 площі.




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 98 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав