Читайте также:
|
|
Тема. Безпека праці у спортивному залі та на спортивному майданчику.
Мета. Ознайомити студентів з гігієнічними вимогами до спортивних залів.Розглянути які є вимоги до спортивного інвентаря та обладнання. Навчитися визначати рівень працездатності серця при фізичному навантаженні за допомогою проби Руф'є. Виховувати інтерес до знань з охорони праці.
Обладнання. Таблиці.
Література. Основи охорона праці, Львів: Афіша, 2000.В.Ц.Жидецький Основи охорони праці.Підручник.Львів Афіша 2002.
Тип заняття. Лекція.
Хід заняття
І.Організаційна частина
Привітання. Перевірка присутніх.
ІІІ.Повідомлення теми,мети заняття.
-Усне опитування:
1.Охарактеризувати матеріальну базу школи.
2.Охарактеризувати обладнання кабінету обслуговуючої праці.
3. Охарактеризувати кухню-лабораторію.
4. Охарактеризувати швейну майстерню.
І.V. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
План
1. Гігієнічні вимоги до спортивних залів.
2. Вимоги до відкритих спортивних майданчиків.
3. Вимоги до спортивного інвентаря і обладнання.
4. Лікарський контроль під час проведення навчально-виховного процесу з фізичної культури.
5.Оцінка працездатності серця при фізичному навантаженні за допомогою проби Руф'є
1. Вимоги до спортивних споруд (спортивних залів)
1.1. Приміщення спортивних залів, розміщення в них обладнання повинні задовольняти вимогам будівельних норм: ДБН В.2.2-3-97 ”Будинки і споруди навчальних закладів”, ДБН 360-92 “Містобудування, планування міських і сільських поселень”, ВСН 46-86 “Спортивные и физкультурно-оздоровительные сооружения. Нормы проектирования”, санітарних норм і правил: ДСанПіН 5.2.2.008-98 “Санітарні правила і норми устаткування, утримання загальношкільних навчальних закладів.
1.2. Відповідно до ДСанПіН 5.5.2.008-98 “Санітарні правила і норми устаткування, утримання загальноосвітніх навчально-виховних закладів та організації навчально-виховного процесу” кількість місць у спортивному залі під час проведення занять слід встановлювати з розрахунку 2,8 м2 на одного учня. Заповнювати зал понад установлену норму не дозволяється.
При умові влаштування в навчальному закладі тільки одного фізкультурно-спортивного залу його розміри приймаються не менш як 24х12 м незалежно від кількості учнів.
1.3. Підлоги спортивних залів повинні бути пружними, без щілин і застругів, мати рівну, горизонтальну й неслизьку поверхню. Матеріали, що використовуються для обладнання і оздоблення спортивних залів, повинні відповідати вимогам чинних документів, узгоджених з Міністерством охорони здоров’я України.
Підлоги не повинні деформуватися від миття і до початку занять мають бути сухими й чистими.
НАОП 9.2.30-1.08-99 Правила безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах 4.1.4. Дозволяється в підлозі спортивного залу обладнувати місце приземлення після стрибків і зіскоків.
1.5. Стіни спортивних залів повинні бути рівними, гладенькими, пофарбованими в світлі тони на всю висоту панелей фарбами, що дають змогу легко виконувати вологе прибирання приміщення. Пофарбування має бути стійким проти ударів м’яча, не обсипатися і не бруднити у разі доторкування до стін.
Стеля залу повинна мати пофарбування, що не обсипається, стійке проти ударів м’яча.
1.6. На вікнах спортивних залів і на світильниках слід установлювати захисну огорожу від ударів м’яча; вікна повинні мати фрамуги, що можна відчинити з підлоги.
1.7. Приміщення горища спортивного залу потрібно утримувати в чистоті і замикати на замок. Ключі від приміщень горища повинні зберігатися в певному місці, доступному для одержання їх у будь-який час доби. У приміщеннях горища не дозволяється влаштовувати склади спортивного інвентарю та навчального обладнання.
1.8. Освітленість спортивного залу має відповідати вимогам СНиП ІІ-4-79 “Естественное и искусственное освещение” та СП 1567-76 “Санитарные правила устройства и содержания мест занятий по физической культуре и спорту”.
1.9. Коефіцієнт природної освітленості спортивних залів, який показує, у скільки разів освітленість у приміщенні менше освітленості ззовні будівлі, повинен бути не нижчим за 1,5%.
1.10. Штучне освітлення закритих спортивних споруд має відповідати вимогам СНиП ІІ-4-79 “Естественное и искусственное освещение”, що наведені в таблиці 1.
1.11. Як джерело світла для залів треба використовувати або люмінесцентні світильники типу стельових плафонів, що мають безшумні пускорегулювальні апарати, або світильники з лампами розжарювання повністю відбитого чи переважно відбитого світлорозподілу; при цьому застосовувати світильники із захисними кутами менше як 300 не дозволяється.
1.12. Вентиляція спортивних споруд повинна здійснюватися природним наскрізним способом провітрювання залу через вікна й фрамуги, а також за допомогою спеціальних вентиляційних припливно-витяжних пристроїв.
1.13. Вентиляція та опалення повинні забезпечувати повітрообмін під час занять фізкультурою 80 м3/год на одну людину і температуру повітря не нижчу за 150С відповідно до ДСанПіН 5.5.2.008-98 “Державні санітарні правила і норми устаткування, утримання загальноосвітніх навчально-виховних закладів та організації навчально-виховного процесу”.
1.14. Електрична мережа, що забезпечує спортивний зал електроенергією, повинна бути обладнана рубильниками або двополюсними вимикачами відповідно до ДНАОП 0.00-1.21-98 “Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів”.
Рубильники повинні встановлюватися поза приміщенням - у коридорі, на сходовій площадці тощо.
На всіх штепсельних розетках мають бути встановлені запобіжні заглушки і зроблені написи про величину напруги.
1.15. Відповідно до ДСанПіН 5.5.2.008-98 “Державні санітарні норми і правила устаткування, утримання загальноосвітніх навчально-виховних закладів та організації навчально-виховного процесу” температура в роздягальнях для дітей повинна бути не нижча за 18-20 0С; у душових- 25 0С.
1.16. У приміщеннях основних спортивних споруд на видному місці повинен бути розміщений план евакуації учнів на випадок пожежі згідно з НАПБ В.01.050-98/920 “Правила пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України”. У ньому має передбачатись виведення дітей з території та усіх приміщень і місць проведення занять з фізкультури і спорту, в тому числі з усіх допоміжних приміщень.
(НАОП 9.2.30-1.08-99) 4.1.17. Двері евакуаційних виходів у спортивних залах дозволяється замикати тільки зсередини за допомогою засувок, крючків або засувів, що легко відкриваються,. Не дозволяється забивати наглухо або захаращувати двері запасних виходів із спортивного залу.
1.18. Відповідно до НАПБ В.01.050-98/920 “Правила пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України” спортивний зал у прилеглих до нього рекреаціях має бути обладнаний пінними або порошковими вогнегасниками у кількості не менше двох на приміщення.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 79 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |