Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Цілі податкової політики.

Читайте также:
  1. Мета і завдання кадрової політики.
  2. Основні принципи формування кадрової політики.
  3. Охорона праці в Україні – важливий напрям державної політики.
  4. ПОНЯТТЯ, ЗАВДАННЯ ТА ЕЛЕМЕНТИ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ
  5. Принципи формування податкової політики держави.
  6. Співвідношення мети і засобів у політиці; проблема меж політики.
  7. Структура податкової системи України.
  8. Суть податкової політики і податкового механізму.
  9. Типи і форми податкової політики.

 

Мета податкової політики, як і в цілому економічної і фінан­сової, не є чимось догматичним. На певному ступені економічного розвитку вона формується під впливом цілого ряду факторів, основ­ними із яких виступають економічна і соціальна ситуації в країні, розклад соціально-економічних сил в суспільстві.

Мета податкової політики в значній мірі обумовлена також соціально-економічною будовою суспільства, стратегічними завданнями розвитку економіки держави, участі держави в міжнародному поділі праці.

При формулюванні цілей податкової політики слід виходити з об’єктивних функцій податків, тобто вираження їх сутнісних власти­востей, суспільного призначення податку як інструменту перерозпо­ділу національного доходу.

 

Виходячи з переліку основних податкових функцій визначимо цілі податкової політики.

 

1. Фінансова ціль. Забезпечення потреб усіх рівнів влади у фінан­сових ресурсах, достатніх для проведення економічної і соціальної політики, а також для виконання відповідними органами влади покладених на них функцій. Дана мета є практичним втіленням фіскальної функцій податків і реалізується через відстоювання державною владою позицій з таких питань, як частка податків у валовому національному продукті і загальній сумі доходів бюджет­ної системи, заходи податкового контролю, відповідальність за податкові правопорушення.

Про важливість фінансової мети свідчить той факт, що на сьогод­ні частка податків в дохідній частині зведеного бюджету України перевищує 70% загальної суми доходів. Аналізуючи динаміку структури податкових надходжень за останні роки, не­важко не помітити, що найбільшу питому вагу в загальній сумі податкових надходжень займають три податки – податок на додану вартість, податок з прибутку, податок на доходи фізичних осіб. Причому намічається тенденція до усереднення їх значення в межах 20-25%.

 

2. Економічна ціль. Досягнення гнучкого економічного розвитку країни, регіонів, муніципальних утворень, окремих суб’єктів госпо­дарювання. Регулювання економіки – прояв розподільчо-регулюючої функції податків через використання податкових режимів для нако­пичень та інвестицій, співвідношення прямих і непрямих податків, визначення крайніх меж податкових вилучень для окремих галузей і сфер діяльності.

3. Соціальна ціль. Згладжування нерівності в рівнях доходів населення, що виникає в процесі ринкових відносин. Дана мета податкової політики безпосередньо пов’язана з соціальною функ­цією податків і виявляється через прогресивне оподаткування, встановлення межі податкових вилучень для окремих прошарків і класів населення, співвідношення прямих і непрямих податків.

 

Зазначимо, що цілі податкової політики не є чимось застиглим і нерухомим. Вони формуються під дією цілого ряду чинників, найважливішими з яких є економічна і соціальна ситуації в країні і регіонах, розстановка соціально-політичних сил в суспільстві.

 

Якщо функції податків є виразом внутрішньої їх суті та не залежать від соціально-економічної ситуації в країні і її націо­нальних особливостей, то цілі податкової політики конкретні в пев­ний період часу і формуються з урахуванням досягнутого рівня економічних відносин і соціально-економічної політики.

 

Цілі податкової політики визначають її аспекти, або напрями: фінансовий, економічний, соціальний. Окремим аспектом слід роз­глядати організаційний, пов’язаний з організацією і діяльністю податкових служб.

 

Цілі, на досягнення яких направлена податкова політика, впли­вають на вибір методів її здійснення, тобто способів практичної реалізації.

 




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 175 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав