Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Виробничі ресурси, виробничі фактори, доходи на фактори.

Читайте также:
  1. Величина вартості товару та фактори, що її визначають
  2. Визначення бази обкладання податком на доходи фізичних осіб, згідно із Податковим Кодексом України.
  3. Виробничі випромінювання, та засоби захисту від них
  4. Виробничі ресурси, їх класифікація.
  5. Виробничі травми та професійнф захворювання
  6. Виробничі травми, професійні захворювання, нещасні випадки виробничого характеру.
  7. Динаміка працездатності в процесі учбової та трудової діяльності. Фактори, які її визначають.
  8. Доходи і прибуток фірми: зміст, види, ф-ції
  9. Набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.

Для ведення господарської діяльності використ засоби, які прийнято називати ресурсами.

Виробничі ресурси — це все те, що необхідно для організації вир-ва благ. Для того, щоб отримати певні блага необхідно організувати їх вир-во. У виробництві будуть задіяні виробничі ресурси.

Ресурси: капітальні, праця, природні, підприємницькі здібності.

Вир-во в екму розумінні — це спосіб поєднання виробничих ресурсів: землі, праці, капіталу, будівель, устаткування, обладнання — та їх узгодженого, цілеспрямованого використання, а також поєднання різних сфер, галузей, видів вир-ва, що ґрунтується на суспільному поділі праці.

Розрізняють:

Природні ресурси — це все те, що людина бере з природи і за допомогою своєї праці перетворює на продукт задоволення власних потреб.

Трудові ресурси — це здатність людини до продуктивної осмисленої діяльності в основі якої є фізичні та розумові здібності людини.

Капітальні ресурси — це все те, що виступає посередником між людиною природніми ресурсами та проміжними товарами.

Промисловий товар — це все те, що зазнало попередньої людської праці і призначено для використання у подальшому виробництві.

Виробничі ресурси називають ще факторами вир-ва. Вони - основа, причина і рушійна сила виробничого процу. Суть вир-ва полягає у використанні виробничих ресурсів і створенні екго продукту.

Фа́ктори виробни́цтва — ресурси, необхідні для вир-ва товарів або послуг. Класичними факторами вир-ва є робоча сила (всі розумові та фізичні здібності людей), земля (природні багатства), капітал (наявні, вироблені засоби вир-ва, а також фінансовий капітал). Четвертим фактором вважається підприємливість, яка об'єднує попередні три фактори.

У вченнях класиків по-різному ставилися акценти на окремі фактори вир-ва. Наприклад, в працях фізіократів та Франсуа Кене як засновника цієї школи земля (природа) була єдиним продуктивним фактором вир-ва. Отже, землевласники були єдиним продуктивним класом суспільства. Адам Сміт вваж працю та її поділ основним продуктивним фактором вир-ва, оскільки забезпечення товарами та послугами стало з часом краще, проте, якість землі та клімат особливо не змінилися. Такий підхід пояснює також економічний ріст. Теорію щодо оцінки вартості продукту на основі праці розвинули пізніше Давид Рікардо та Карл Маркс. Капіталізм вважає капітал найважливішим фактором вир-ва.

Факторні доходи — це доходи факторів вир-ва в проц екї діяльності. Включають дохід праці (оплату праці), доходи від капіталу (рента, відсотки, дивіденди, орендна плата), змішані доходи (доходи фермерів та осіб вільних професій, доходи від індивідуальної трудової діяльності).




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 198 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав