Читайте также:
|
|
У першій частині лабораторної роботи необхідно за одним з завдань, запропонованим викладачем, провести моделювання локальної мережі за технологією Fast Ethernet з використанням різних стандартів фізичного середовища. Модель складається в 2-х варіантах, як зазначено в завданнях. Особливістю моделювання в даній лабораторній роботі є те, що всі без винятку завдання припускають багаторівневу архітектуру локальних мереж, наявність серверу та застосування конкретних моделей мережних пристроїв і компонентів. Мережні пристрої в моделі мають бути об'єднані необхідними зв'язками і між ними повинні бути задані різні варіанти трафіка.
Стандартні дії в процесі моделювання, наприклад: вибір робочих станцій, концентраторів, середовища передачі, вибір і установка в робочі станції мережних адаптерів, редагування найменувань мережних вузлів, з'єднання їх каналами зв'язку, введення різних видів мережного трафіка виробляються способами, описаними в лабораторній роботі 1. Специфічні дії, необхідні для виконання даної лабораторної роботи, описані нижче.
1. Щоб визначити місце розташування пристроїв, які є сумісними з обраним пристроєм, необхідно зробити таке:
а) клацнути по пристрою;
б) вибрати команду Find Compatible з меню Object або клацнути Compatibles у вікні бази даних пристроїв (Device database).
2. Створення проекту з багаторівневою архітектурою. Як правильно розгорнути «будівлю»:
а) клацнути в базі даних пристроїв (Device database) по папці Building, campuses and LAN;
б) в області вікна зображення виробів (Product Image pane) виберіть необхідне «будівля» і перетягніть на вікно проекту. Тепер це основне вікно багаторівневого проекту.
в) клацніть правою кнопкою мишки по «будівлі» і у випадаючому меню виберіть Expand;
г) з'явиться додаткове вікно проекту, в якому можна відобразити пристрій, що входить у «будівлю» або навпаки відобразити «будівлі» більш що докладно описують основне «будівлю». Ці «будівлі» потім можна також додатково заповнити мережними пристроями, відкривши додаткові рівні проекту.
3. Заповнення «будівлі» пристроями:
а) перетягнути необхідний мережний пристрій;
б) щоб повторно не виконувати ту саму операцію, необхідно поставлю Edit вибрати Duplicate.
4. Виділення тракту проходження даних трафіка від одного пристрою до іншого з використанням режиму Trace на одному з рівнів проекту:
а) на інструментальній панелі Mode натиснути на кнопку Trace;
б) клацнути по одній з робочих станцій, потім на іншій – червоним кольором виділиться шлях проходження даних між ними.
5. Виділення тракту проходження даних трафіка від одного пристрою до іншого з використанням режиму Trace на різних рівнях проекту:
а) на інструментальній панелі Mode натиснути на кнопку Trace;
б) клацнути по одній робочій станції в одному вікні, потім по об'єкту в іншому вікні. Червоним кольором висвітиться необхідний тракт.
6. Створення каналу зв'язку між двома „будівлями”.
У вікні основного проекту на інструментальній панелі Mode вибирають Link і за стандартною процедурою встановлюють канал між двома «будівлями». Між ними з'являється пунктирна лінія, яка говорить про те, що зв'язок установлений не до кінця. Потім необхідно перейти у вікно „будівлі” і, заново вибравши Link, клацнути по конкретному пристрою, що відповідатиме за об'єднання цієї «будівлі» з іншою, а потім на цьому самому другому «будівлі». Установиться повноцінне з'єднання. Піктограма другої «будівлі» з'явиться в робочій області пристроїв першої «будівлі».
Зауваження. Якщо друга «будівля» також має вкладену архітектуру, то обов'язково необхідно вибрати пристрій, який буде об'єднувати його з першою «будівлею».
7. Щоб зробити одну з робочих станцій сервером, необхідно проробити таке:
а) у вікні бази даних пристроїв (Device database) необхідно відкрити папку «Network and enterprise software»;
б) натиснути на папці «Server software». В області вікна зображення виробів (Product Image pane) відобразяться типи серверів;
в) перетягнути необхідний тип (або кілька типів) серверного ПО до робочої станції, які виділено під сервер.
8. Додавання трафіка клієнт/сервер відбувається так:
а) на інструментальній панелі Modes вибирають Set traffic;
б) в основному вікні проекту натиснути по «будівлі» без серверного ПО, потім у вікні іншого «будівлі» натиснути по робочій станції із серверним ПО;
в) вибрати стандартним способом необхідний профайл трафіка.
9. Контроль завдання і зміна існуючих профайлів трафіка:
а) у меню Global вибрати Data Flow;
б) з'явиться вікно Data Flow, у якому відобразяться всі типи трафіка, з указівкою маршруту, що були задані в процесі створення проекту;
в) для зміни конкретного типу трафіка необхідно двічі по ньому клацнути.
Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 97 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |