Читайте также:
|
|
Мета роботи: отримання практичних навичок програмування задач з використанням інтерфейсів.
Завдання: Створити програму, яка має інтерфейси intTurn і Filter і клас DynTurn.
Хай інтерфейс intTurn задає дві операції для роботи з чергою цілих чисел – додавання елементу у чергу place() і виділення елементу з черги goOut(). Інтерфейс Filter контролює додавання елементів в чергу. Він містить метод filt(), який перевіряє, чи належить елемент диапазону ]99;1000[, а токож кінцеві константи EXCEPT1 і EXCEPT2 з певними значеннями, які з деяких міркувань не можна поміщати в чергу.
Клас DynTurn реалізує чергу, в якій переповнювання не відбувається за рахунок додаткового виділення пам’яті усякий раз, коли для чергового елементу, що додається, не вистачає місця.
Продемонструвати спадкоємство інтерфейсів і використання змінних інтерфейсу, додавши в чергу елементи 100, 99, 200, 199, 300, 299, 400, 1000.
Вигляд екрану працюючого додатка може бути такий:
Основні теоретичні положення:
Один клас може реалізовувати необмежену кількість інтерфейсів.
Подібно класам, один інтерфейс може успадковувати інший інтерфейс. В цьому випадку похідний інтерфейс одержує від базового інтерфейсу всі оголошені в ньому змінні і методи. Синтаксис спадкоємства інтерфейсів тикий самий, як і для спадкоємства класів.
Змінні, описані в інтерфейсі, завжди мають опис final і static. Усі значення, задані в опису інтерфейсу, не можуть бути змінені при його реалізації. Ці змінні можуть використовуватись як константи в класах, що реалізовують відповідний інтерфейс.
Іноді має сенс створювати інтерфейси, які містять тільки описи змінних. Такі інтерфейси є списками констант (наприклад, деякий набір початкових або гранічних значень), які можна підключати до різних класів.
Контрольні запитання і завдання:
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 82 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |