Читайте также: |
|
Багато хто мене ненавидить.
5. Яволодію меньшою ініциативою, ніж інші.
6. Я турбуюсь за свій психичний стан.
Я боюсь виглядати дурнем.
8. Зовнішній вигляд інших набагато кращий ніж мій.
Я боюсь виступати з промовою перед незнайомими людьми
Я допускаюсь помилок.
11. Як шкода, що я не вмію як слід розмовляти з людьми.
12. Як шкода, що мені не вистачає впевненостві у собі.
13.Мені б хотілось, щоб мої дії частіше схвалювали інші.
Я надто скромний.
15. Моє життя бескорисне.
16. Багато хто неправильної думки про мене.
17. Мені ні з ким поділитися своїми думками.
18. Люди чекають від мене багато.
19. Люди не дуже цікавляться моїми досягненнями.
20. Я трохи бентежусь(неяковію).
21. Я відчуваю, що багато людей не розуміють мене.
22. Я не відчуваю. себе в небеспеці.
23. Я часто хвилююсь і даремно.
24. Я ніяковію, коли вхожу до кімнати, де вже сидять люди.
25. Я себе постийно відчуваю скутим.
26. Я думаю що люди говорять про мене за моєю спиною.
27. Я впевнений, що люди майже все сприймають набагато легше, ніж я.
28. Мені здається, що зі мною має трапитись яка-небудь неприемність.
29. Мене хвилює думка про те, як люди ставляться до мене.
Як шкода, що я не такий комуникабельний.
31. У суперечках я висловлююсь лише тоді, коли впевненний у своїй правоті.
32. Я думаю про те, чого чекають від мене друзі.
Для того щоб визначити рівень самооцінки, необхідно звести бали за всіма 32 судженнями. Сума балів від 0 – 25 свідчить про високий рівень самооцінки, за якою людина правильно реагує на зауваження інших і рідко сумнівається у своїх діях. Сума балів від 26 – 45 свідчить про середній рівень самооцінки, за якого людина рідко страждає від “комплексу неповноцінності” і лише час від часу намагається підладнатися під думку інших. Сума балів від 46 – 128 вказує на низький рівень самооцінки, за яким людина хворобливо переносить критичні зауваження на свою адресу, намагається завжди рахуватися з думками інших і часто страждає від “комплексу неповноцінності”.
Поділиться, який результат у вас. Тест на самооцінку для підлітків я виклала, томущо майже кожен підліток який до мене приходить – цікаветься саме самооцінкою і турбується про неї. Це притоманно цьому віку – сумніви, пошуки себе та пошуки, як оцінити свою особистість.
Опис методики дослідження
Опитувальник Леонгарда (Шмішека)
Опублікований Г. Шмішека в 1970 р. В основі тесту-опитувальника лежить концепція акцентуйованих особистостей К. Леонгарда, згідно з якою акцентуації - це «загострення» деяких, властивих кожній людині, індивідуальних властивостей.
Тест містить 10 шкал, які реалізовані у вигляді переліку з 88 запитань, що передбачають один з двох варіантів відповідей: «так» і «ні».Перелік шкал (типи акцентуацій): 1) гіпертіміческая; 2) тривожна; 3) дистимической; 4) Педантична; 5) збудлива; 6) емотивна; 7) застряє; 8) демонстративна; 9) циклотимической; 10) екзальтована.
Інструкція: «Нижче дані питання, що стосуються особливостей Вашої поведінки і характеру. Якщо Ви згодні з цим твердженням (так), поставте в бланку відповіді в клітці з відповідним номером знак «+», якщо не згодні (немає) - знак «-».
Інтерпретація результатів: підраховується сума сирих балів по кожній шкалі відповідно до ключа. Твір сирого бала на коефіцієнт дає показник типу акцентуації. Максимальна сума балів - 24. За деякими джерелами, ознакою акцентуації вважається величина, що перевершує 12 балів. Інші ж на підставі практичного застосування опитувальника вважають, що сума балів у діапазоні від 15 до 19 говорить лише протенденції до того чи іншого типу акцентуації. І лише у випадку перевищення 19 балів риса характеру є акцентуйованої. Такої інтерпретації дотримувалися і ми при аналізі отриманих даних.
Результати дослідження
Кількісні дані. Узагальнена інтерпретація даних: аналітичний опис отриманих результатів та висновки за результатами
Дані, отримані за допомогою методики Леонгарда (Шмішека), представлені в табл. 3 (за спаданням). Протокол обстеження наводиться у додатку 2.
Таблиця 3
Акцентуація | Бали |
Емотивність, лабільність | |
Застреваніе, ригідність | |
Гипертимности | |
Дістімность | |
Педантичність | |
Тривожність | |
Циклотимность | |
Екзальтованість | |
Демонстративність | |
Збудливість |
Як видно з табл. 3, випробуваному притаманна лабільна (емотивна) акцентуація характеру (21 бал). Також є тенденція до ригідності (16 балів).
Емотивно типу властиві емоційність, чутливість, тривожність, глибокі реакції в області тонких почуттів. Найбільш сильно виражена риса - гуманність, співпереживання іншим. Рідко вступає в конфлікти, образи носить у собі, не вихлюпує назовні. Емотивно типу властиво почуття обов'язку, старанність. Застревающий тип характеризує помірна товариськість, схильність до моралей, небалакучість. Часто страждає від уявної несправедливості по відношенню до нього. Чутливий до образ і огорчениям, вразливий, довго переживає те, що сталося.Дуже розвинуте честолюбство часто призводить до наполегливої утвердженню своїх інтересів, які він енергійно відстоює. Прагне досягти високих показників у будь-якій справі, за яке береться, проявляє велику наполегливість у досягненні цілей.
Узагальнюючи дані діагностичного дослідження, можна сказати, що аналіз особистісних показників виявив невідповідність віковим нормам. При цьому деяка замкнутість і ригідність знайшла відображення в застревающее типі акцентуації характеру, а підвищена тривожність і чутливість по відношенню до вікової норми - у емотивно типі акцентуації характеру. Для підлітка типові невизначеність рівня домагань, внутрішні протиріччя, схильність до крайніх точок зору і позицій.
«Почуття дорослості» характеризують такі особистісні якості випробуваного, як наполегливість у досягненні мети. Узагальнюючи дані діагностичного дослідження, можна сказати, що у випробуваного інтерес до себе як до особистості, не виявляється. Порівняльний аналіз дослідження індивідуальних якостей говорить про те, що випробуваний
також неадекватно оцінює свої особистісні якості.
Рекомендації за результатами дослідження
При створенні адекватних умов для подальшого повноцінного розвитку слід враховувати такі якості особистості випробуваного, як підвищена тривожність і чутливість. Необхідно підтримувати його, уникати публічної критики, виділяти позитивні сторони (вдумливість, схильність до точності). З огляду на деяку замкнутість випробуваного, підібрати діяльність, яка потребує активного спілкування, але в той же час активізувати його інтерес до оточуючих шляхом співпраці з доброзичливими енергійними товаришами.
Слід і далі розвивати такі позитивні якості випробуваного, як наполегливість у досягненні мети, точність, відповідальність, цілеспрямованість, самоконтроль.
Потрібно створювати умови для максимально повного використання ним своїх можливостей, сил і здібностей. Це буде сприяти підвищенню впевненості в собі, самостійності в думках і вчинках та різнобічного гармонійному розвитку. Слід звернути увагу випробуваного на засоби досягнення цих цілей: розширення своєї освіти, кругозору, загальної культури, інтелектуальний розвиток; творча діяльність; робота над собою, фізичне і духовне вдосконалення, які займають у нього низький рівень у списку цінностей. Необхідно створити умови для занять тією діяльністю, до якої у випробуваного є здібності і де він може досягти певного успіху.
Висновок за матеріалами обстеження
Прізвище Клімов Ім'я Андрій Вік 14 років
Установа освіти МОУСШ №
Клас (група) 8 «Б»
Думка фахівця:
За результатами психодіагностичного дослідження учневі була рекомендована індивідуальна психокорекція, спрямована на і зниження рівня тривожності, конфліктності та дратівливості.
Рекомендації педагогу:
При створенні адекватних умов для подальшого повноцінного розвитку слід враховувати особистісні особливості випробуваного, підтримувати його емоційно, виділяти позитивні сторони (вдумливість, схильність до точності). З огляду на деяку замкнутість випробуваного, підібрати діяльність в класі, яка потребує активного спілкування, але в той же час активізувати його інтерес до оточуючих шляхом співпраці з доброзичливими енергійними товаришами. Слід і далі розвивати такі якості, як наполегливість, відповідальність, цілеспрямованість, самоконтроль.
Рекомендації батькам:
Потрібно створювати умови для максимально повного використання ним своїх можливостей, сил і здібностей, шляхом спільних справ в сім'ї, участі в гуртку технічної творчості і т.п. Необхідно створити умови для занять тією діяльністю, до якої у випробуваного є здібності і де він може досягти певного успіху. Це буде сприяти підвищенню впевненості в собі, зняття подразнення, зниження рівня конфліктності та агресії, підвищення самостійності в судженнях і вчинках та різнобічного гармонійному розвитку.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 73 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |