Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Завдання

Читайте также:
  1. II. Завдання та обов'язки
  2. Виховні завдання
  3. Вправа « Знайди істину». Завдання.Віднайди у тексті повісті слова, фрази, що характеризують героїнь. Зроби висновок, як ставиться автор до цих персонажів. ( Слайд 3 ).
  4. Домашнє завдання уч________ 10-___ класу ____________
  5. Домашнє завдання.
  6. Економічний зміст, призначення, завдання та принципи здійснення соціального страхування на випадок безробіття
  7. Енергетичне забезпечення виробництва: завдання, нормування енергоспоживання, методи визначення потреби у видів енергії й заходи енергозбереження.
  8. Завдання
  9. Завдання
  10. Завдання

Автоматизація проектування інформаційних систем на основі

Методології об’єктного проектування IBM Rational Unified Process

Мета роботи – ознайомитись із методологією об’єктно-орієнтованого підходу до проектування інформаційних систем та вивчити функціональні можливості програмного середовища IBM Rational Rose на етапах створення інформаційної системи.

Хід роботи.

1. Ознайомитись із структурою мови UML.

2. Відповідно до одержаного завдання, побудувати діаграму прецедентів (Use-case diagrams), що відображає функціональність інформаційної системи у вигляді сукупності послідовностей виконуваних транзакцій.

3. Визначити статичну структуру взаємозалежних класів та зв’язки між ними (Class diagrams).

4. Побудувати моделі поведінки взаємодіючих груп об’єктів (Sequence diagrams, Collaboration diagrams).

5. Визначити можливі стани перебування об’єкту (statechart diagrams).

6. Визначити ієрархію компонентів програмного забезпечення і зв’язки між ними (Component diagrams).

7. Здійснити генерування програмного коду на одній із мов, що підтримується IBM Rational Rose (С++, Java, Visual Basic, Ada, Corba).

8. Оформити звіт із лабораторної роботи. Звіт з лабораторної роботи вміщує титульний аркуш, усі типи діаграм, програмний код.

Завдання

1. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для системи електронної комерції.

2. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для надання брокерських послуг з торгівлі цінними паперами через Інтернет.

3. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для надання брокерських послуг з торгівлі валютою на ринку FOREX.

4. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для підтримки Інтернет-страхування.

5. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose віртуальної організації з надання послуг пасажирських авіаперевезень.

6. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose віртуальної організації у сфері туризму.

7. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для надання послуг дистанційної освіти.

8. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для визначення норм витрат матерiалiв на виготовлення виробу.

9. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для рiшення задачi облiку випуску готової продукцiї.

10. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для визначення потреби в сировинi та основних матерiалах для виробництва.

11. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для визначення та нарахування погодинної заробiтної плати.

12. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для облiку наявностi та руху коштiв на розрахунковому рахунку та в касi пiдприємства.

13. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для визначення та аналiзу iнвестицiйної привабливостi пiдпрємств.

14. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для рiшення задачi облiку акцiонерiв та нарахування дивiдентiв акцiонерам.

15. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для проведення маркетингових дослiджень коньюнктури товарного ринку.

16. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для проведення маркетингових дослiджень конкурентоздатності товарів на товарному ринку.

17. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для обліку та контролю надходження податкових платежів від юридичних та фізичних осіб.

18. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для обліку та формування страхових договорів (полісів).

19. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для визначення кредитоспроможності позичальника (юридичних осіб) та ризику при його кредитуваннi.

20. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для обліку нарахування заробiтної плати з використанням пластикових карток.

21. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для аналізу обсягів продаж продукції торгівельною фірмою.

22. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для аналізу надходження податкових платежів від фізичних осіб.

23. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для торгівельного WAP-порталу (продаж мелодій/ігр для мобільних телефонів, та ін.)

24. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для системи Інтернет-банкінгу.

25. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для визначення трудомiсткостi та нормативних розцiнок на один вирiб.

26. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для рiшення задачi з облiку експортно-імпортних операцій комерцiйного банку.

27. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для аналізу інвестиційного портфеля комерційного банку.

28. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose з контролю повноти сплати прибуткового податку фізичними осібами.

29. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose з контролю повноти сплати податкових платежів юридичними осібами.

30. Розробити проект ІС з використанням IBM Rational Rose для аналізу страхового портфеля страхової фірми.

1. Основні поняття мови UML та її структура. Характерною особливістю сучасних підходів до проектування ІС є побудова візуальних моделей, які представлені стандартним набором графічних елементів. Модельяк абстракція, описує сутність проблеми та структуру без врахування несуттєвих деталей, допомагає зрозуміти проблему учасникам проекту – замовнику, експерту, аналітику, проектувальнику, автору документації, програмісту, а також надає змогу точно оцінити потрібні ресурси, розробити плани й забезпечити ефективне функціонування створюваної системи.

Моделі майбутньої ІС складаються із використанням загальноприйнятої системи позначень – нотацій. Найповнішу нотацію, що розширюється при переході від стадії аналізу до проектування, пропонує уніфікована мова моделювання UML (Unified Modeling Language).

Rational Rose – CASE – середовище створене компанією Rational Software Corporation, призначене для автоматизації етапів аналізу і проектування програмного забезпечення, а також для генерації кодів на різних мовах програмування і випуску проектної документації. Rational Rose використовує методологію об’єктно-орієнтованого аналізу і проектування. Розроблене середовище для моделювання об’єктів (UML - Unified Modeling Language) претендує на роль стандарту в області об’єктно-орієнтованого аналізу і проектування.

UML – мова для визначення, подання, проектування і документування програмних, організаційно-економічних, технічних тощо систем. UML містить стандартний набір різноманітних діаграм і нотацій. Це готова до використання мова візуального моделювання, що призначена для розроблення моделей із можливостями розширення і спеціалізації, незалежна від конкретних мов програмування і процесів розроблення. UML підтримується у САSE-засобах передових компаній-виробників.

UML створено для оптимізації процесу розроблення програмних систем. Її використання дозволяє збільшити ефективність розроблення та суттєвого поліпшити якість кінцевого продукту. UML застосовують на всіх етапах аналізу і розроблення бізнес-систем і додатків.

UML застосовується:

керівниками проектів під час управління задачами та їх виконанням;

проектувальниками при розробленні технічних завдань для програмістів;

бізнес-аналітиками, які досліджують реальну систему і здійснюють інжиніринг і реінжиніринг бізнес-процесів.

Cтруктурні моделі (structural): діаграми класів (class diagrams) призначені для моделювання статичної структури класів системи і зв’язків між ними. На діаграмах зображуються атрибути класів, операції класів та обмеження, що накладаються на зв’язки між класами. Вид та інтерпретація діаграми класів може суттєво змінюватись – класи можна подавати як сутності предметної області в процесі аналізу, так як і елементи програмної системи під час проектування та реалізації.

Діаграми компонентів (component diagrams) – призначені для моделювання ієрархії компонентів програмного забезпечення і зв’язків між ними. Як правило, показують два типи компонент: виконувані компоненти і бібліотеки коду. Кожен клас моделі перетворюється на компонент початкового коду. Між окремими компонентами встановлюють залежності, що відповідають залежностям на етапі компіляції або виконання програми.

Діаграми розташування (deployment diagrams) – моделюють фізичну архітектуру системи, фізичний взаємозв’язок між програмними та апаратними компонентами системи та розміщенням їх у розподіленій системі. Основними елементами цієї діаграми є вузол мережі і з’єднання – канал взаємодії вузлів.

Діаграми варіантів використання прецедентів (use case diagrams) – слугують для моделювання функціональних вимог до системи у вигляді сценаріїв взаємодії користувачів із системою. Метою побудови таких діаграм є документування функціональних вимог у загальному вигляді. Варіант використання – це послідовність дій (транзакцій), що виконуються системою у відповідь на подію, яка ініціюється певним зовнішнім об’єктом (діючою особою). Варіант використання описує типову взаємодію між користувачем і системою та відображає уявлення про поведінку системи з погляду користувача. У найпростішому випадку варіант використання визначається в процесі обговорення з користувачем тих функцій, які б він хотів мати реалізованими, або цілей, які він переслідує щодо майбутньої системи.

Діаграми взаємодії (іnteraction diagrams) – діаграми послідовності (sequence diagrams) і кооперативні діаграми (collaboration diagrams) – для моделювання процесів обміну повідомленнями між об’єктами. Діаграми взаємодії описують поведінку взаємодіючих груп об’єктів (у рамках варіанта використання або певної операції класу). Діаграма взаємодії охоплює поведінку об’єктів лише у рамках одного потоку подій варіанту використання. На такій діаграмі відображуються об’єкти та ті повідомлення, якими вони обмінюються між собою. Якщо на діаграмі послідовності відтворюється часова послідовність подій, що відбувається у рамках варіанту використання, то на кооперативній діаграмі концентрують увагу на зв’язках між об’єктами;

Діаграми станів (statechart diagrams) – для моделювання поведінки об’єктів системи при переході з одного стану в інший. Такі діаграми визначають усі можливі стани, в яких може перебувати конкретний об’єкт, а також процес зміни станів об’єкта в результаті настання певних подій. Діаграми станів не є обов’язковими для кожного класу, вони застосовуються тільки у складних випадках, наприклад якщо об’єкт класу може існувати в кількох станах і в кожному з них веде себе по-різному;

Діаграми діяльності (activity diagrams) – для моделювання поведінки системи в рамках різних варіантів використання або потоків управління. Діаграми діяльності особливо корисні для опису поведінки, що містить велику кількість паралельних процесів. Ще одним застосуванням є паралельне програмування, для якого можна графічно зобразити всі гілки і визначити час, коли їх необхідно синхронізувати. Діаграми діяльності можна застосовувати для опису потоків подій у варіантах використання. Текстовий опис може докладно представити потік подій, але в складних і заплутаних потоках із багатьма альтернативними гілками важко зрозуміти логіку подій, тому перевагу віддають наочним діаграмам діяльності.

При створенні UML-діаграм потрібно дотримуватися таких загальних правил:

діаграма є завершеним поданням певного фрагмента ІС, що моделюється, тобто містити всі сутності, важливі в контексті даної моделі і діаграми;

сутності на діаграмі є одним рівнем подання, що передбачає узгодженість імен однакових елементів і вкладенням окремих діаграм одна в одну для поступового уточнення або деталізації в разі моделювання складних систем;

діаграма має містити всю інформацію про представлені на ній сутності. Хоча мова UML передбачає використання значень за умовченням, наприклад у разі відсутності визначення видимості атрибутів та операцій класу, рекомендується чітка вказівка властивостей усіх елементів діаграм;

діаграма не містить суперечливої інформації, наприклад елементи з однаковими іменами і різними атрибутами властивостей в одному просторі імен, позаяк це призводить до проблем під час реалізації системи та використання її на практиці;

діаграма має бути самодостатньою для правильної інтерпретації всіх її елементів і розуміння семантики всіх використовуваних графічних символів.

Rational Rose реалізує генерацію кодів програм для Visual C, Visual Basic, Java, PowerBuilder, CORBA Interface Definition Language (IDL), генерацію описів баз даних для ANSI SQL, Oracle, MS SQL Server, IBM DB2, Sybase, а також дозволяє розробляти проектну документацію у вигляді діаграм і специфікацій.

У складі Rational Rose можна виділити 6 основних структурних компонент: репозиторій, графічний інтерфейс користувача, засіб перегляду проекту (браузер), засіб контролю проекту, засоби збору статистики і генератор документів. До них додаються генератор кодів (індивідуальний для кожної мови) і аналізатор для C++, реінжиніринг, що забезпечує, відновлення моделі проекту по початкових текстах програм.

В результаті розроблення проекту за допомогою CASE – засобу Rational Rose формуються наступні документи:

діаграми UML, що в сукупності є моделлю програмної системи, що розробляється;

специфікації класів, об'єктів, атрибутів і операцій;

заготівлі текстів програм.




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 85 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Создание примечаний | Лабораторная работа № 5. Построение диаграммы классов с операциями анализа. | Упражнение 10. Добавление связей | Лабораторная работа № 6. Проектирование системы | Моделирование распределенной конфигурации системы | Упражнение 11. Создание диаграммы размещения системы ре­гистрации | Цель работы: Детальное проектирование классов | Все элементы состояния можно добавить с помощью вкладки Detail окна спецификации состояния. | Упражнение 14. Проектирование реляционной базы данных | Реализация системы |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав