Читайте также:
|
|
3 Вправа «Давайте розберемося». Проблемне запитання. Максим де
Трай – геній марнотратства. Які небезпеки криються у цьому образі. Доповни схему. (Слайд 4)
Вважає, що найцінніший капітал – це…
Це свого роду амфібія, у нього рис чоловічих стільки ж, …
Може вчинити благодіяння, а може…
Істота дивовижна…
Висновок. Анастазі де Ресто – красива, розумна жунка – стала інтриганткою, спалила цінні папери, залишила дітей без спадку. До послуг Гобсека звернулася заради розваг. Вона погана дочка, дружина, мати, бо здатна на злочин перед людьми і перед совістю.
Фанні Мальво звернулася до послуг Гобсека заради роботи та життя. Фея Самотності. Працелюбна, гарна господиня.
Максим де Трай. Жорстокість – головна риса характеру цього світського чепуруна, більше вимазаного багнюкою, ніж заплямованого кров’ю.
4. Вправа «Я думаю так». Яка роль Дервіля у повісті “ Гобсек”?
Добери 5 –6 характерних рис Дервіля. (Слайд 5)
Висновок. Дервіль зумів зберегти людську гіднісь, чесність, благородство.
Вправа «Є проблема!» Чи може людина протистояти владі грошей? (Слайд 6). Робота зі схемою з елементами дискусії.
Питання для дискусії.
1. Які риси Гобсека сучасні? (Гобсек - це уособлення влади грошей. Головна його риса - прагнення будь-що заробити гроші, примножити капітал. Він розуміє цінність грошей і твердо оцінює їх значення для людини. Його своєрідна формула актуальна й сьогодні: гроші дають свободу, а великі гроші владу. Над усе він цінує гроші, як це дехто робить і зараз. Гроші для нього цінніші за дружбу, кохання, родинні стосунки, - на жаль, ця риса досить типова й для сучасності. І в наш час - час майнового розшарування - губляться певні цінності і стосунки.)
3. Чого не зрозумів Гобсек? (По-перше, не зрозумів, що вже на певному етапі не він володіє грошима, а вони керують ним. Втративши моральні орієнтири, Гобсек пропустив момент, коли гроші зробили його бранцем золота. По-друге, Гобсек збіднив своє життя, не зумівши поставити гроші на службу хоч би собі і своїй далекій родичці. Адже він міг насолоджуватися теплом родинної любові, дарувати кохання, по-іншому бачити цей прекрасний світ. Але він прожив павуком біля грошей.)
4. Ставлення до грошей –чи це є проблемою і нашого часу?. (Бальзак показав, скільки грошей потрібно нормальній людині, звичайно, не називаючи суму. Як саме слід ставитися до грошей, дізнаємося з опису життя Фанні Мальво та Дервіля. Гроші мають служити для життя, для справи. Слід регулювати свої потреби відповідно до статків, а якщо позичаєш, то розраховуй, як повертатимеш борг. І слід пам'ятати, що світ не закінчується грошима, є й інші цінності в житті)
Висновок. Кожна людина вирішує проблему грошей по різному. Але завжди треба памятати про те, що ти маєш право вибору. І Хай цей вибір завжди буде гідним.
Дата добавления: 2015-09-09; просмотров: 180 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |