Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Лабораторний стенд і прилади

Читайте также:
  1. Лабораторний аналіз насіння.
  2. Лабораторний стенд і прилади
  3. Лабораторний стенд і прилади
  4. Мы обеспечиваем гарантию размещения вашей рекламы на каждом стенде.
  5. Описание конструкции лабораторного стенда
  6. Різниця у світоглядних позиціях на місце людини у суспільстві у Стендаля та Бальзака
  7. Стенд для испытаний центробежного насоса.
  8. Стенд поршневого компрессора среднего давления
  9. Стендаль. Красное и Черное.

Наведений у даній лабораторній роботі приклад конвективного теплообміну є класичним в теорії теплопередачі, а від того наводиться у лабораторних практикумах з близьких за змістом курсах, що викладаються у вищих навчальних закладах [3].

Основним елементом лабораторної установки, схема якої зображена на рис. 1, є оцинкована сталева труба 1 довжиною L= 0,8 м та зовнішнім діаметром d= 0,0485 м, що встановлена на опорах на достатній відстані від горизонтальної поверхні робочого стола (на рис. 1 не зображено). Всередині труби розташовані нагрівні елементи 2. Простір між трубою та нагрівними елементами заповнено кухонною сіллю. Торці дослідної труби захищені тепловою ізоляцією.

Нагрівні елементи живляться від електричного блоку постійного струму 3, який через лабораторний автотрансформатор (ЛАТР) 4 підключений до мережі змінного струму напругою 220 В. Основним елементом електричного

Рис. 1. Принципова схема експериментальної установки для визначення коефіцієнта тепловіддачі горизонтальної циліндричної труби при вільному русі повітря: 1 досліджуваний елемент установки (металева оцинкована труба); 2 нагрівні елементи; 3 електричний блок постійного струму; 4 лабораторний автотрансформатор (ЛАТР); 5 діодний випрямний місток; 6 амперметр; 7 вольтметр; 8 каліброване гніздо; 9 хромель-копелева термопара; 10 вимірниктемператури(мультиметр); 11 безконтактний вимірник температури; 12 скляний термометр; 1, 2, 3,…, 10 калібровані гнізда

 

блоку постійного струму є діодний випрямний місток 5 та інші елементи, що забезпечують його працездатність (запобіжник, резистори, комутаційні елементи та елементи відімкнення струму).

Визначення споживаної нагрівними елементами потужності (і відповідно, на сталому режимі, кількості теплоти, що передається від поверхні труби в навколишнє середовище) здійснюється за показаннями амперметра 6 та вольтметра 7.

З метою визначення температури зовнішньої теплопередавальної поверхні труби на ній передбачено 10 каліброваних гнізд 8 для установки термощупа. Гнізда розташовані рівномірно в осьовому (відстань складає 0,08 м) та коловому (відносний кут складає 36 º ) напрямках. В якості термощупа використана хромель-копелева термопара 9 з максимальним лінійним розміром спаю = 0,8 мм. Термо-е.р.с. визначається за допомогою мультиметра 10 зі шкалою, що проградуйована на відповідні значення температури. Для забезпечення в процесі виміру надійного контакту термопари з поверхнею труби калібровані гнізда заповнюються спеціальною пастою (сумішшю тугоплавкого мастила з дрібнодисперсним мідним порошком).

Передбачено дублювання вимірів температури поверхні труби поблизу каліброваних гнізд за допомогою безконтактного вимірника температури 11.

Для вимірювання температури навколишнього середовища використовується лабораторний скляний термометр 12 типу ТЛ-4.

Різні режими роботи експериментальної установки забезпечуються зміненням за допомогою автотрансформатора 4 напруги живлення на нагрівні елементи 2.




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 74 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Визначення коефіцієнта тепловіддачі горизонтальної циліндричної труби при вільному русі повітря | Література | Загальна інформація | Лабораторний стенд і прилади | Методика виконання роботи | Обробка результатів дослідження | Children’s health and educational centre “Salute”. |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.01 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав