Читайте также:
|
|
За допомогою додатка Microsoft Graph можна створювати діаграми 14 різних типів. Текстові й числові дані спочатку слід ввести в таблицю. Для побудови діаграми потрібно виконати команду Вставка/Об'єкт і вибрати тип об'єкта Microsoft Graph. До діаграми можна додати такі елементи, як стрілки, заголовки, легенди. Найзручніший спосіб побудови діаграм — це використання майстра діаграм. Щоб додати до діаграми додатковий елемент, необхідно виділити діаграму і виконати команду Вставка/Об'єкт/Єгарп/Змінити. Для додавання заголовка й позначки даних виконується команда Вставка/Заголовки, а для додавання легенди — команда Вставка/Легенда.
Список використаної літератури.
1. Грег Х. Excel 5.0- К.:Диалектика, 2003.-288с.
2. Гукин Д. Word for Windows- К.:Диалектика, 2004.-304с.
3. Кенни К. Использование Microsoft Office.-К.:Диалектика, 2000.-480с.
5. Роджерс С.П. Microsoft Office.-К.: Диалектика, 1999.-416с.
6. Фельдман О.А. Microsoft Word для Windows 6.0. Метод.вказiвки: В 2-х ч.- К.:Євроiндекс Лтд, 1994.-343с.
7. Горлач В.М., Дияк І.І. Табличний процесор Microsoft Excel 5.0. Част.1- Метод.вказівки,1997.-32с.
8. Левченко О.М. Microsoft Word для Windows: від текстового процесора до видавничої системи.- Львів:СП "БаК", 1998.-112с.
Контрольні питання
1. Назвіть різні способи відкриття програми MicrosoftWord.
2. Як створити текстовий документ.
3. Як виставити первісні настройки документу?
4. Як відворматитувати текст за доммогою команди Формат.
5. Як змітини розміри полів.
6. Назвіть способи створення таблиць.
7. Які дії можна виконувати з таблиціями?
8. Як виставити автоформат таблиць?
9. Як можна додавати об’єкти до тексту, які дії можна з мими виконувати.
10. Як встановити колонтитули?
11. Як змінити парамтери колонтитулів?
12. Як встановити примітку в документ?
Тема: Табличний процесор Microsoft Excel.
1. Вступ
2. Вікно програми
3. Робоча книга
4. Виділення елементів таблиці
5. Заповнення вічок
6. Створення робочої книги
7. Робота з вікнами
8. Список використаної літератури
9. Контрольні питання
Вікно програми
Microsoft Excel – табличний процесор, програма для створення й обробки електронних таблиць. Ярлик Microsoft Excel частіше за все має вигляд на мал.1.
Microsoft Excel дозволяє працювати з таблицями в двох режимах:
- Обычный – найбільш зручний для виконання більшості операцій.
- Разметка страниц – зручний для остаточного форматування таблиці перед друкуванням. Межі поміж сторінками у цьому режимі відображаються синіми пунктирними лініями. Межі таблиці – суцільною синьою лінією, пересуваючи яку можна змінювати розмір таблиці.
Для переходу поміж режимами Обычный і Разметка страниц використовуються відповідні пункти у меню Вид.
Під панелями інструментів Microsoft Excel за звичаєм знаходиться рядок формул, а у нижній частині вікна рядок стану. Щоб вивести або забрати ці рядки слід у меню Вид вибирати відповідні пункти: Строка формул або Строка состояния.
Мал.2. Вікно Microsoft Excel
Робоча книга
Файл у Microsoft Excel називається робочою книгою. Робоча книга складається з робочих аркушів, імена яких (Лист1, Лист2, …) виведені на ярликах у нижній частині вікна робочої книги (мал.2). Натискаючи по ярликах, можна переходити від аркушу до аркушу усередині робочої книги. Для прокручування ярликів використовуються кнопки ліворуч горизонтальної координатної лінійки:
– перехід до ярлику першого аркушу;
– перехід до ярлику попереднього аркушу;
– перехід до ярлику наступного аркушу;
– перехід до ярлику останнього аркушу.
Робочий аркуш являє собою таблицю, що складається з 256 стовпців і 65536 рядків. Стовпці позначаються латинськими літерами, а рядки – цифрами. Кожне вічко таблиці має адресу, що складається з імені рядку й імені стовпця. Наприклад, якщо вічко знаходиться в стовпці F і рядку 7, то воно має адресу F7.
Виділення елементів таблиці
Одне з вічок таблиці завжди є активним, активне вічко виділяється рамкою. Щоб зробити вічко активним, потрібно клавішами керування курсором підвести рамку до цього вічка або натиснути на ньому мишею.
Для виділення декількох суміжних вічок необхідно установити покажчик миші на одному з вічок, натиснути ліву кнопку миші і, не відпускаючи її, розтягнути виділення на всю ділянку. Для виділення декількох несуміжних груп вічок слід виділити одну групу, натиснути клавішу Ctrl і, не відпускаючи її, виділити інші вічка.
Щоб виділити цілий стовпець або рядок таблиці, необхідно натиснути мишею на його імені. Для виділення декількох стовпців або рядків слід натиснути на імені першого стовпця або рядку і розтягнути виділення на всю ділянку.
Для виділення декількох аркушів необхідно натиснути Ctrl і, не відпускаючи її, натискати на ярликах аркушів.
Мал.3
Заповнення вічок
Для уведення даних у вічко необхідно зробити його активним і увести дані з клавіатури. Дані з'являться у вічку та у рядку редагування (мал.3). Для завершення уведення слід натиснути Enter або одну з клавіш керування курсором. Процес уведення даних закінчиться й активним буде сусіднє вічко.
Щоб відредагувати дані у вічку, необхідно:
1. зробити вічко активним і натиснути клавішу F2, або двічі натиснути у вічку мишею;
2. у вічку з'явиться текстовий курсор, який можна пересунути клавішами керування курсором у потрібне місце і відредагувати дані;
3. вийти з режиму редагування клавішею Enter.
Увага! Перед виконання будь-якої команди Microsoft Excel слід завершити роботу з вічком, тобто вийти з режиму уведення або редагування.
Дата добавления: 2015-09-10; просмотров: 117 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |