Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Побудова уроку музики

Читайте также:
  1. Аналіз уроку
  2. Визначення об’ємів робіт варіант №2, та побудова таблиці на основі визначених даних.
  3. Вимоги до сучасного уроку в школі
  4. Вимоги до уроку трудового навчання
  5. Демонстрація фраґменту уроку (за підготовленими конспектами і методичним обладнанням).
  6. Зміст етапів уроку музичного мистецтва
  7. ІІ . Основний зміст уроку.
  8. ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
  9. ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
  10. Конспект уроку

 

Комплексний характер музичного навчання віддзеркалюється у побудові уроків музики. Майже на кожному уроці заплановано спів (вивчення, виконання чи повторення пісень), ритмічний розвиток, вивчення музичної грамоти, слухання музики, творчі завдання.

Планування уроків залежить від змісту навчального матеріалу, підготовленості класу. Форми проведення уроків можуть бути різними, головне – досягти бажаного результату.

Доцільно починати урок із входу дітей до класу під звуки музики (маршу або танцю), що створює відповідний емоційний фон, виробляє навички координації найпростіших рухів рук і ніг під музику.

Музичне вітання, що вводить дітей в атмосферу музики, буде логічним продовженням. Далі починати розспівки, які доповнюються поспівками. Продовжити урок можна розучуванням і повторенням пісень з послідуючим вивченням елементів музичної грамоти, роботою над ритмічною вправою. Після цього буде доречним слухання музики та аналіз прослуханих творів.

Запропонована вище структура уроку музики не є єдиноможливою. Інколи, залежно від змісту уроку та підготовленості учнів класу, варто почати урок зі слухання музики чи музикування. Твори, які вимагають підвищеної уваги та зосередженої роботи думки, потрібно вивчати на початку уроку. Це може бути перше знайомство з інструментальною п’єсою чи піснею, повторне слухання, яке супроводжується більш глибоким аналізом. У робочій частині уроку варто звернути увагу на деталі, пояснення, музикування, творчі завдання. Наприкінці уроку можна повторювати розучені пісні, слухати улюблені твори, грати в музичні ігри.

Під час організації повноцінного уроку студенту-практиканту треба враховувати і те, з якого предмета проводився попередній урок у даному класі. З цього приводу варто дати такі рекомендації.

Ø Після уроку фізичної культури, коли діти збуджені, розігріті, змусити їх сидіти рівно, поклавши руки на коліна, та співати – дуже важко та й недоцільно. У таких випадках краще розпочати урок з ритмічних вправ, аби зняти напругу і переключити дитячу увагу на потрібний вид роботи (наприклад, спів, слухання музики тощо).

Ø Якщо на попередньому уроці, наприклад, з математики, проводилася контрольна робота і майже у кожного учня в пам’яті нерозв’язана задача чи приклад, даремно намагатися сконцентрувати увагу на співі вокальної вправи – це не дасть позитивного результату. У такому випадку краще розповісти про музику, заплановану для слухання на уроці, а після прослуховування стисло проаналізувати музичний твір, прослухати окремі фрагменти і таким чином ввести дітей у світ музики. Далі можна будувати урок залежно від готовності учнів до співу.

У Додатку 3 для зразка подано конспект уроку музики, проведеного в четвертому класі.

 

 




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 81 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Передмова | Оцінювання навчальної діяльності учнів на уроці | Підготовка до пробного уроку з музичного мистецтва | В. О. Сухомлинський | Творчі портрети композиторів | Вериківський Михайло Іванович (1896-1962) – український композитор, диригент, педагог. | Верменич Володимир Миколайович (1925-1986) – український композитор, хоровий диригент, педагог. | Дубравін Яків Ісакович (1939) –російський композитор. | Народилася у м. Вінниця в родині музикантів. Батько – скрипаль, педагог. Мати – грала на альті. Закінчила Київське музичне училище та консерваторію. | Майборода Георгій Іларіонович (1913-1992) – український композитор. |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав