Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Застосування комп’ютерної графіки на уроках образотворчого мистецтва в початкових класах

Читайте также:
  1. V. Развивающее обучение на уроках математики
  2. А) Характеристика методів візуалізації сечової системи, показання до застосування, їх можливості та обмеження.
  3. Б) Характеристика методів візуалізації статевої системи, показання до застосування, їх можливості та обмеження.
  4. Б. Технологія виготовлення вінірів із застосуванням кераміки "Duceram Low Fusing" ("Duceram", Німеччина).
  5. В чому проявляється етична функція мистецтва? Яку роль відіграє мистецтво в Вашому житті?
  6. Визначення походження дитини, народженої в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій
  7. Викладання образотворчого мистецтва в початкових класах
  8. Виробнича структура: сутність, види та умови застосування в практичної діяльності.
  9. Геометричні застосування визначеного інтеграла.
  10. Дайте визначення закону достатньої підстави, розкрийте його зміст та наведіть приклади його застосування.

 

Мета уроків образотворчого мистецтва з застосуванням комп’ютерної графіки полягає у навчанні школярів основам образотворчої грамоти за допомогою комп’ютера.

Нами установлено, що застосуванням комп’ютерної графіки буде успішним за таких дидактичних умов:

1) дотримання технології застосування комп’ютерної графіки в навчальному процесі;

2) проектування або адаптація навчальних програм з належним рівнем якості та їхнє методичне забезпечення;

3) кваліфіковане педагогічне керівництво процесом навчання за допомогою комп’ютерної графіки;

4) активність учнів та розвиток пізнавальних мотивів.

Перспективність застосування комп‘ютерної графіки в навчальному процесі з образотворчого мистецтва початкової школи, з урахуванням вище зазначених дидактичних умов, полягає: в можливості підвищити ефективність навчального процесу; наочно подати навчальний матеріал, особливо, коли моделюються та імітуються явища, процеси, не доступні прямому спостереженню; дати більший обсяг інформації; скоротити час, який витрачається на засвоєння навчального матеріалу, урізноманітнити форми роботи; підвищити зацікавленість учнів предметом, темою вивчення завдяки використанню комп'ютерної анімації, наданню можливості учням побувати учасниками подій, що вивчаються тощо; сформувати в них рефлексію своєї діяльності; підвищити міцність та усвідомленість знань, а отже поліпшити якість засвоєння навчального матеріалу; індивідуалізувати діяльність учнів; значно розвинути стійкість уваги, уяву, образну пам‘ять, творче мислення, фантазію; розпочати формування інформаційної культури учнів; в підготовці учнів до вивчення інформатики в середніх класах та їх готовності до повноцінної життєдіяльності в інформаційному суспільстві.

Щоб застосувати комп’ютерну графіку в навчанні, педагогу потрібно набути та розвинутиінформаційну компетентність, яка є важливою складовою його професійної компетентності, що виявляється у готовності до формування навчально-інформаційних умінь і навичок учнів молодшого шкільного віку. А, отже, мати уявлення про комп’ютер, взагалі та про його можливості як засобу навчання, знати основні вимоги до навчальних програм, уміти використовувати комп’ютер у повсякденній діяльності, володіти інформацією про адреси професійних Інтернет-сайтів, вміти відшукувати необхідну інформацію у всесвітній мережі, працювати в графічних редакторах Paint, Painter 6, Corel DRAW, Photoshop, 3DS max, моделювати, створювати тестові програми, інтерактивні презентації, Web-сторінки, знати і вміти працювати з мультимедійними, імітаційно-моделювальними та навчально-розвиваючими програмами, програмою Microsoft Power Point для створення власних презентацій до уроків та учнівських презентацій.

Готуючись до уроку, вчителю потрібно розробити загальний проект організації педагогічної взаємодії. Тут необхідно враховувати основні принципи навчання зі застосуванням комп’ютерної графіки, правильно підібрати необхідний програмно-педагогічний засіб чи створити власну презентацію, які будуть ефективно реалізовувати мету й завдання уроку; усвідомити мету, зміст, способи діяльності й характер взаємодії на уроці; продумати алгоритм побудови уроку; визначити місце різних форм роботи з програмним матеріалом на уроці; передбачити, за допомогою яких форм організації, методів та засобів буде організована навчальна робота з учнями, та визначити, за яких умов ця діяльність буде результативною.

Уроки образотворчого мистецтва з застосуванням комп’ютерної графіки за типом поділяються на комбіновані та інтегровані (образотворче мистецтво, інформатика).

На цих уроках, в умовах звичайної класно-урочної системи, вчителями мають успішно використовуватися такі методи й форми навчання, які допомагають ефективно будувати навчальний процес з урахуванням особливостей особистості школяра: 1) за ступенем самостійності мислення: репродуктивні, частково-пошукові, дослідницькі; 2) за джерелом подання і сприйняття навчальної діяльності: наочні, практичні; 3) методи формування пізнавальних інтересів: метод забезпечення успіху в навчанні, метод пізнавальних ігор, метод створення ситуації інтересу в процесі викладання навчального матеріалу, метод проектів; 4) метод тестового контролю.

Наочні методи досить важливі для навчання учнів. Завдяки комп’ютерній графіці наочність допомагає побачити те, що не завжди вдається в реальному житті. Більше того, з наданими в комп’ютерній формі об’єктами можна здійснювати різні дії, вивчати їх не тільки статичне зображення, але й динаміку розвитку в різних умовах. Крім цього, комп’ютер дає змогу, як вичленити головні закономірності виучуваного предмета чи явища, так і розгледіти його в деталях.

За допомогою анімації учні можуть побачити проростання рослин, рух тварин чи птахів тощо. Наприклад, за допомогою презентації «Пташине подвір‘я» учням демонструється загальна будова тіла птаха, зміна форми його тіла під час руху (за допомогою анімації), учні знайомляться з різними видами птахів та послідовністю зображення птаха. Такі ілюстрації допомагають учням ефективніше сприймати навчальний матеріал, формувати конкретні уявлення, точні поняття.

Застосування комп’ютерної графіки на уроках образотворчого мистецтва відбувається для: 1) демонстрації навчального матеріалу, його унаочнення; 2) імітування процесу чи явища, що вивчається; 3) моделювання об’єкта, процесу чи явища, що недоступні прямому спостереженню; 4) виконання практичного завдання.

Пропонуємо теми уроків в 1-4 класах загальноосвітньої школи, які варто проводити з застосуванням комп’ютерної графіки. Їх взято з програми «Образотворче мистецтво. 1-4 класи.» (авт. Любарська Л., Вовк Л.). До цих уроків нами розроблені презентації «Природа та художник», «Колір в житті людини», «Пташине подвір’я», «Побудова натюрморту», «Чарівне дерево», «Архітектура міста Кіровограда», «Чарівний світ орнаментів», «Українське народне вбрання», «Види образотворчого мистецтва», «Майстерня графіка», «Візуальне мистецтво Кіровоградщини», «Українські рушники», «Декоративний розпис», «Чарівний світ писанки».

Під час показу картин учням, що демонструють особливості різних видів та жанрів образотворчого мистецтва варто використовувати такі мультимедійні програми, як: «Лувр», «Передвижники», «ІІІ века русской живописи» тощо; презентації: «Візуальне мистецтво Кіровоградщини», «Шедеври живопису».

Досвід показує, що використання комп’ютерної графіки на уроках образотворчого мистецтва дає змогу школярам ефективно та інтенсивно вчитися; пізнавати основи образотворчої грамоти за допомогою комп’ютера; оволодівати образно-пластичною мовою комп’ютерної графіки у відповідності до своїх вікових можливостей; розвивати свої природні здібності, образне мислення; формувати свою інформаційну культуру; збагачувати власний досвід і одержувати від навчання задоволення.

 




Дата добавления: 2015-09-10; просмотров: 143 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Викладання образотворчого мистецтва в початкових класах| ХІД ЗАНЯТТЯ

lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав