Читайте также: |
|
Як вже говорилося раніше, соціалізація та соціальна адаптація особистості нерозривно пов'язані між собою, а школа виступає як найважливіший інститут створення умов для успішної соціалізації та адаптації особистості людини.
Соціально-психологічна адаптація - пристосування людини як особистості до існування в суспільстві відповідно до вимог цього суспільства і власними мотивами, потребами та інтересами.
У психологічному словнику за редакцією В. П. Зінченко пропонується інше поняття соціально-психологічної адаптації. Це інтегрований показник стану людини, що відображає його можливості виконувати певні психосоціальні функції: адекватне сприйняття навколишньої дійсності і власного організму; адекватна система відносин і спілкування з оточуючими; здатність до праці, навчання, до організації дозвілля та відпочинку; здатність до самообслуговування і взаімообслужіванію в сім'ї та колективі, мінливість поведінки відповідно до рольовими очікуваннями інших.
Найважливішим засобом досягнення соціально-психологічної адаптації є загальна освіта та виховання, а також трудова та професійна підготовка. Основні прояви ж її - взаємодія (в тому числі й спілкування) людини з оточуючими людьми і його активна діяльність.
Освіта в буквальному сенсі слова «формування образу» думок, дій людини в суспільстві. Це процес засвоєння знань, умінь і навичок. Основний шлях отримання освіти - навчання в різних навчальних закладах.
Сергієм Йосиповичем Гессеном (1887 - 1950), російський педагог, розглядав освіту як культуру особистості, процес залучення людини до цінностей науки, мистецтва, релігії, моральності, права, економіки. У цьому, вважав він, основа розвитку особистості.
Вчений зазначав, що «справжнє освіту полягає не в передачі того культурного змісту, що становить особливість покоління утворюється, але лише в повідомленні йому того руху, продовжуючи яке воно могло б виробити свою власну новий зміст культури».
Таким чином освіта вирішує завдання вдосконалення особистості, її культури, фізичного і морального розвитку, придбання загальної та професійної освіти.
Навчання - двосторонній процес навчання і викладання. Процес передачі і засвоєння знань, умінь і навичок, способів пізнавальної діяльності. У вченні дитина пізнає навколишній світ, а викладання - керівництво педагогом пізнавальної та навчальною діяльністю дитини.
Навчання дає дитині знання, вміння і навички. Але в процесі набуття знань здійснюється і виховання, прищеплюються навички поведінки в суспільстві, ставлення до праці, до людей.
При розгляді процесу навчання потрібно не забувати, що цей процес носить соціальний характер, так як він протікає при спілкуванні, взаємодії вчителя і учня, учня та учнівського колективу.
Дата добавления: 2015-09-10; просмотров: 94 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |