Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Маса яєць різних категорій

Читайте также:
  1. Довідник категорій страхувальників, які сплачують Єдиний соціальний внесок
  2. Методика проведення різних типів та елементів структури уроку
  3. Ності людини.Близькою до методу за своїм значенням є катего­рія «методика». Методика— це сукупність, послідовність, поря­док використання різних прийомів та методів у дослідженні.
  4. Організація освоєння виробництвом нової продукції в різних типах виробництва.
  5. Охарактеризуйте зміст категорій прекрасного і потворного.
  6. ОЦІНЮВАННЯ РІЗНИХ ВИДІВ НАВЧАНЛЬНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ
  7. Поширення світла в різних типах ОВ
  8. Проблема систематизації законів і категорій філософії
  9. Проблеми походження філософії з різних точок зору
Категорія Маса одного яйця, г, не менше Маса 10 яєць, г, не менше Маса 360 яєць, кг, не менше
Відбірна     23,8
Перша     20,2
Друга     16,6

 

За станом повітряної камери, білка і жовтка яйця мають відповіда­ти наступним вимогам.

У дієтичних яєць повітряна камера не рухлива, висотою не більше 4 мм; жовток міцний, ледве помітний, але контури не видні, займає центральне положення і не переміщується; білок щільний, світлий, прозорий.

У столових яєць повітряна камера не рухлива, висота не більше 7 мм; для яєць, які зберігалися в холодильниках, - не більше 9 мм; жов­ток міцний, ледве помітний, може дещо переміщатися, допускається незначне відхилення від центрального положення; в яйцях, які зберіга­лися в холодильниках, - жовток рухливий; білок щільний (допускаєть­ся недостатньо щільний), світлий, прозорий.

Шкаралупа дієтичних і столових яєць повинна бути чистою і непошкодженою. На дієтичних яйцях допускається наявність одиничних крапочок і смужечок, а на шкаралупі столових - плям, крапочок і сму­жечок (сліди торкання яєць з підлогою клітки або транспортером для збору яєць) не більше 1/8 на її поверхні. На шкаралупі не повинно бути кров'яних плям та слідів посліду.

Для промислової переробки використовуються:

1. Яйця курячі харчові, що відповідають вимогам стандарту зі строком зберігання у звичайних умовах не більше 25 діб, при зберіганні в холодильнику – не більше 120 діб; для виробництва яєчного порошку і меланжу використовують яйця зі строком зберігання не більше 90 діб.

2. Дрібні яйця масою від 35 до 45 г, що відповідають за всіма показни­ками вимогам стандарту.

3. Яйця з пошкодженою незабрудненою шкаралупою без ознак виті­кання (насічка, м'ятий бік), а також яйця з пошкодженою шкара­лупою і підшкаралупною оболонкою з ознаками витікання за умо­ви збереженості цілісності жовтка. Такі яйця зберігають не більше доби і переробляють в умовах птахофабрики.

Для маркування дієтичних яєць використовують червону фарбу, а столових – синю. Маркують штампом круглої форми діаметром -12 мм чи овальної – 15 х 10 мм. На штампі вказують для дієтичних яєць ка­тегорію і дату сортування, а столових - тільки категорію. Категорії ді­єтичних і столових яєць позначають: відбірна - 0, перша - 1, друга - 2. Яйця упаковують в ящики з гофрованого картону місткістю 360 штук з використанням горбастих прокладок, а також у коробки з полімерних або картонних матеріалів по 6-12 шт. Дієтичні і столові яйця пакують окремо за категоріями. На верхній частині кожної запакованої оди­ниці наклеюють етикетку. Дієтичні яйця зберігають при температурі не вище +20 °С і не нижче 0 °С, а столові - при температурі не вище +20 °С, у холодильниках зберігають при температурі від 0 до +2 °С і відносній вологості 85-88 %.

Більшість промислових птахофабрик з виробництва харчових яєць мають у своїй структурі цехи з переробки яєць, де виробляють яєчні продукти: рідкі (охолоджені або заморожені - меланж, білок, жовток) та сухі (яєчний порошок, сухий білок та жовток). Саме виробництво яєчних продуктів дозволяє значно збільшити строк зберігання, полег­шує транспортування та зменшує втрати від бою яєць. Яєчні продукти широко використовуються в харчовій, кондитерській, фармацевтичній та косметичній промисловості.

Технологічний процес виробництва яєчних продуктів включає такі операції: приймання і сортування яєць, санітарна обробка (для мит­тя яєць використовують розчини каустичної і кальцинованої соди при концентрації розчину 0,2 % і температурі ЗО °С; для дезінфекції шка­ралупи використовують ультрафіолетове опромінювання), розбивання яєць, вилучення вмісту, розподіл на білок і жовток (якщо не планується виготовлення меланжу). Далі сировина поступає на ділянку перемішу­вання та фільтрації; при цьому проводиться очищення яєчної маси від частинок шкаралупи, плівок і ретельне перемішування, що покращує якість яєчних продуктів. Наступна операція - пастеризація. Пастериза­ція проводиться за температури 58-62 °С протягом 2,5-3 хвилин. Далі готовий продукт (меланж, яєчний білок або жовток) за допомогою до­заторів фасують у металеві банки місткістю 10, 8, 4,5, 2,8 кг, які по­тім направляють на охолодження або заморожування. Яєчні продукти охолоджують до температури не вище 6 °С. Рідкі охолодженні яєчні продукти зберігають в чистих вентильованих приміщеннях при тем­пературі не вище 5 °С - не більше 24 годин, в тому числі, на підприємстві-виробнику не більше 6 годин.

Заморожування проводять при температурі-18... -20 °С. Мороже­ні яєчні продукти зберігають при температурі не вище -18 °С протя­гом 15-ти місяців, при -12 °С - не більше 10-ти місяців, при -6 °С - не більше 6-ти місяців. Протягом періоду зберігання регулярно відбира­ють проби продукту з метою контролю якості.

Для виробництва сухих яєчних продуктів використовують як столові яйця, так і рідкі яєчні продукти. Якщо використовується заморожений меланж, то його попередньо розморожують при температурі не вище 24 °С. Яєчна маса направляється на сушіння – цю операцію проводять на різних установках з дисковими та форсунчастими розпилювачами. Завдяки великій температурі досягається миттєве сушіння продукту. Приблизна норма виходу яєчного порошку вологістю 17 % становить 27,4 % від використаної яєчної маси. Яєчний порошок запаковують у фанерні банки чи фанерно-штамповані бочки по 25 кг, в ящики з гофро­ваного картону по 12,5 кг й металеві банки по 0,25, 1,50 і 4,50 кг.

Яєчний порошок характеризується високою гігроскопічністю та значним вмістом жиру, тому він швидко псується під дією вологи, кис­ню повітря, світла та підвищеної температури. Зберігати яєчний по­рошок треба в герметичній упаковці, у сухому прохолодному темному місці без різких коливань температури. Термін зберігання сухих яєчних продуктів при температурі не вище 20 °С і відносній вологості 75 % становить не більше 6-ти місяців, при температурі не вище 2 °С - два роки від дня виготовлення.

Яєчні продукти мають відповідати вимогам міждержавного стандарту "Продукты яичные" - ГОСТ 30363-96. У цьому стандар­ті визначена класифікація яєчних продуктів, загальні технічні вимоги, правила приймання, методи контролю, транспортування та зберігання яєчних продуктів.

Яєчні продукти класифікують за видами:

- рідкі - охолоджені чи морожені меланж, жовток, білок;

- сухі - меланж (яєчний порошок), жовток, білок.

За органолептичними показниками яєчні продукти повинні відпо­відати вимогам, що наведені в таблиці 3.

Таблиця 3




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 93 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Технологія забою та переробки птиці | Виробництво кормів із відходів птахівництва | Переробка і використання пташиного посліду |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав