Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Тема 10.Технологія проведення похилих виробок.

Читайте также:
  1. В нашому випадку розрахунок ремонтно-обслуговуючих дій проводиться по періодичності проведення ремонтів та технічних обслуговувань.
  2. Головні правила проведення дискусії
  3. Для проведення перевірки знань з питань охорони праці
  4. Для проведення практичного заняття №11
  5. Для проведення практичного заняття №12/2
  6. Етапи проведення мозкової атаки
  7. Керівництво проведенням змагань.
  8. Лабораторне заняття, методика його підготовки і проведення
  9. Лекції, методика їх підготовки і проведення
  10. Методика проведення різних типів та елементів структури уроку

Виробки з кутом нахилу більше 5° відносять до похилих. По призначенню розрізняють головні (уклони, бремсберги, людські ходки) і допоміжні (скати, печі) похилі виробки.

Розміри похилих виробок, як і горизонтальних, залежать від розмірів транспортних засобів, типу кріплення, мінімальних зазорів за Правилами безпеки й умов вентиляції. При потужності пласта більше 2 м їх проводять без підривки бічних порід, а при меншої - з подривкою. Підривка покрівлі переважніше при кріпленні аркової форми й неміцній породі. При міцній породі покрівлі підривають почву і застосовують кріплення трапецієподібної форми. Кріплять похилі виробки, як і горизонтальні, найчастіше арковим і трапецієподібним металевим і змішаним кріпленням.

Похилі виробки проводять головним чином буровибуховим або комбайновим способом. Технологія їхнього проведення має багато спільного з технологією проведення горизонтальних виробок. Однак є особливості, викликані похилим положенням виробки в просторі, які підвищують трудомісткість робіт і знижують швидкість їхнього проведення.

Похилі виробки проводять зверху до низу або знизу в гору. При проведенні виробок зверху до низу особливу увагу приділяють водовідливу, а при проведенні знизу нагору - провітрюванню, особливо в шахтах, небезпечних по газу. Як правило, проводять дві-три похилі виробки, між якими залишають цілики вугілля шириною 30-40 м. Проведення цих виробок краще виконувати одночасно. На негазових шахтах і шахтах I і II категорій по метановиділеню допускають послідовну схему проведення виробок, коли одну з них проводять зверху до низу, а другу й третю - знизу нагору. Для прискорення робіт похилі виробки іноді проводять зустрічними вибоями.

При проведенні виробок зверху донизу і використанні рейкового транспорту працюючі у вибої прохідники повинні бути захищені від падіння зверху вагонеток не менш чим двома бар'єрами: один обладнають у входу у виробку, а іншої - не вище 20 м від вибою. Крім того, на навантажених вагонетках установлюють ловителі або вилки.

При проведенні похилих виробок використовують норми виробітку, установлені для горизонтальних, але з урахуванням поправочних коефіцієнтів, які наведені в збірниках норм на гірничо-прохідницькі роботи й ураховують кут нахилу виробки, її довжину (при рейковому транспорті), приплив води й ін.Уклони проводять по буро вибуховій або комбайнової технології.Провітрювання здійснюють вентиляторами типу ВМ або ВМП, які встановлюють на свіжому струмені повітря в похилій виробці на відстані не менш 10 м від останньої збійки (просіка) або на відкаточному штреку.

Навантаження гірничої маси роблять навантажувальними машинами 1ПНБ-2 і 2ПНБ-2 у виробках з кутом нахилу до 8°; 1ПНБ-2в, 2ПНБ-2в, ППМ-4в (до 18°); ППН-7 (до 25°); ППБ-1 (18—45°), а також скреперними установками УСП-1М, СКБ-1 (до 25°) і СКУ-1, СКМ-600 (до 35°).

Транспортування гірничої маси здійснюють скребковими (при кутах нахилу до 25°) і стрічковими (до 18°) конвеєрами, у вагонетках (6—25°) і скіпах (більше 25°). Транспортування гірничої маси у вагонетках і скіпах знижує продуктивність праці прохідників на 10-15 % у порівнянні з використанням конвеєрного транспорту.

Доставку матеріалів і встаткування у вибій при конвеєрному транспорті здійснюють у вагонетках, для чого настилають рейковий шлях. Для доставки використовують також монорейкові підвісні або напочвенні канатні дороги. При рейковому транспорті матеріали й устаткування доставляють у вагонетках, розвантажують - за допомогою ручних талів.

Кріплення виробок роблять із урахуванням особливостей конструкцій кріплення.




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 81 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Тема 1.Гірничі породи,фізико-механічні властивості порід. | Тема 2.Елементи залягання вугільних пластів. | Тема 4.Форми і розміри поперечного перерізу гірничих виробок. | Тема 6.Технологія проведення польових виробок буропідривним способом. | Тема 8.Способи проведення штреків в неоднорідних породах. | Тема 12.Технологія ремонту гірничих виробок. | Тема 13.Способи розкриття шахтного поля. | Тема 14.Особливості розкриття пластів на невеликих глибинах. | Тема 15.Способи підготовки шахтних полів. | Тема 16.Способи підготовки пластів. |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав