Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Тема 11.Технологія проведення допоміжних похилих виробок.

Читайте также:
  1. В нашому випадку розрахунок ремонтно-обслуговуючих дій проводиться по періодичності проведення ремонтів та технічних обслуговувань.
  2. Визначення походження дитини, народженої в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій
  3. Головні правила проведення дискусії
  4. Для проведення перевірки знань з питань охорони праці
  5. Для проведення практичного заняття №11
  6. Для проведення практичного заняття №12/2
  7. Етапи проведення мозкової атаки
  8. Керівництво проведенням змагань.
  9. Лабораторне заняття, методика його підготовки і проведення
  10. Лекції, методика їх підготовки і проведення

При проведенні похилих виробок виконують той же комплекс робіт, що і при будівництві горизонтальних виробок. Проте є ряд особливостей, обумовлених похилим положенням виробки.

Рами кріплення встановлюють перпендикулярно до осі виробки

Відповідно до правил технічної експлуатації в похилих виробках, по яких передбачене пересування людей, повинний бути вільний прохід шириною не менше 0,7 м на рівні 1,8 м, у якому в залежності від рогу нахилу влаштовують бильця, що прикріплюються до кріплення (7—10°); трапи з бильцями (11—25º); Сходні зі сходинками і бильцями (26—30°); східці з горизонтальними щаблями і бильцями (31—45°). При кутах нахилу понад 45º улаштовується ходове відділення, обладнане так само як і сходове стовбурів.

Всі зазори в похилих виробках збільшуються на 100—150 мм. При рогах нахилу понад 10° шпалу рейкового шляху вкладають на ⅔ їхньої товщини в поперечні канавки на баласт. При рогах нахилу менше 9º протягом однієї рейки кінці двох спеціально подовжених шпал заводять за стійки кріплення. У дуже міцних породах незалежно від рогу нахилу шпали можна зміцнювати штирями, встановлюваними в розбурені в підошві шпури. Ці заходи охороняють рейковий шлях від сповзання.

Бремсберґи, уклони, скати проводяться, як правило, спареними з залишенням між двома виробками цілика шириною 20—40 м. Спарені виробки для поліпшення провітрювання поєднуються через проміжки не більше 30 м вентиляційними просіками. В період експлуатації одна з виробок використовується для пересування людей, вентиляції і стоку води, а паралельна – для транспортування гірської маси.

Прохідницькі машини на гусеничному ходу обладнуються додатковими пристроями для попередження сковзання і підвищення стійкості.

Ускладнюється транспортування гірничої маси і матеріалів. Для вантаження гірничої маси при кутах нахилу понад 5° потрібні спеціальні машини. Транспортування гірської маси відбувається скребковим конвеєром (при кутах до ±28°), стрічковим конвеєром (до 18°), вагонетками (до ±25°), у скіпах (при кутах понад 10°).

При площі поперечного перетину понад 12 м² використовують стрічкові конвеєри у сполученні з монорейковими вантажо-людскими дорогами або напідошвенними канатними дорогами (ДКН).

При проведенні виробок зверху униз виникає необхідність відкачці води. Проведення похилих виробок знизу нагору може супроводжуватися скупченням метану у вибої, для видалення котрого необхідно посилення провітрювання або попередньої дегазації. Крім того, безпека робіт повинна бути забезпечена спеціальними запобіжними пристроями.




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 90 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Тема 1.Гірничі породи,фізико-механічні властивості порід. | Тема 2.Елементи залягання вугільних пластів. | Тема 4.Форми і розміри поперечного перерізу гірничих виробок. | Тема 6.Технологія проведення польових виробок буропідривним способом. | Тема 8.Способи проведення штреків в неоднорідних породах. | Тема 9.Технологія проведення гірничих виробок широким вибоєм. | Тема 13.Способи розкриття шахтного поля. | Тема 14.Особливості розкриття пластів на невеликих глибинах. | Тема 15.Способи підготовки шахтних полів. | Тема 16.Способи підготовки пластів. |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав