Читайте также:
|
|
Рівень підготовки фахівця в педагогічному ВНЗ вимагає активної роботи і вміння застосовувати на уроках правознавства фронтальну, групову та індивідуальну роботи. Це, у свою чергу, дасть змогу говорити про ефективність правового навчання.
Учитель правознавства повинен поєднувати ці форми роботи на своїх уроках. Із частиною класу вчитель працює фронтально, розповідаючи матеріал, ставлячи запитання та отримуючи відповіді на них від двох-трьох учнів. Звичайно, ця форма роботи на уроці дієва, але не зовсім ефективна, оскільки інша частина класу участі в розмові "учитель — учень" не бере.
Ніхто не буде заперечувати, що працювати на уроці мусить увесь клас. Тому, знаючи особливості кожного учня класу, вчитель під час уроку правознавства може у перші дні навчання розбити клас на групи, заздалегідь підготувавши для кожної з них самостійні завдання. Треба наголосити, що ці завдання повинні мати не лише письмовий характер. У них може подаватися як обов’язковий матеріал для уроку, так і питання для поглибленого опрацювання теми залежно від здібностей кожного члена групи. Будувати роботу з групами можна майже з усіх тем програми курсу. Звичайно, група не повинна працювати над одним завданням цілий урок. Після виконання завдання і через певний (встановлений) час учитель з частиною групи може працювати фронтально, а та частина класу, з якою вчитель раніше працював фронтально, починає працювати в групі. Ці зміни повинні чергуватися протягом усього уроку, враховуючи й індивідуальну роботу з учнями.
Як ефективно побудувати індивідуальну роботу з учнями на уроках правознавства? Усі вчителі в школі знають про нерівні здібності учнів свого класу. Є сильніші учні, які швидко опановують матеріал запропонованої вчителем теми. Є такі, яким потрібен час і певні зусилля, щоб засвоїти матеріал, а є учні, яким потрібно докладати максимум зусиль. З усіма цими категоріями учнів учитель правознавства мусить працювати індивідуально. Секрет ефективної роботи полягає в тому, що кожній категорії слід добирати завдання відповідно до розумових здібностей. Тоді процес опанування тієї чи іншої програмної теми буде значно простішим, а учні із задоволенням будуть розв’язувати підібрані вчителем завдання.
Отже, усі ці форми роботи на уроці вчитель повинен чергувати і застосовувати їх як єдине ціле в навчальному процесі при викладанні програмного курсу "Основи правознавства".
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 130 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |