Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Оцінювання навчальної діяльності учнів на уроці

Читайте также:
  1. II. Мотивація навчальної діяльності
  2. Аналіз показників рентабельності фінансово-господарської діяльності
  3. Аналіз ринкових можливостей і загроз, а також сильних і слабких сторін діяльності підприємства
  4. Аналіз техніко-економічних показників діяльності ДП ПАТ «Київхліб» «Фастівський хлібокомбінат» за останні 2 роки
  5. Безпеки життєдіяльності
  6. Вдосконалення організаційних механізмів та методичних засад викладання програмних знань у базовій школі з метою забезпечення їх засвоєння абсолютною більшістю учнівського загалу.
  7. Види трудової діяльності школярів
  8. Використовуйте різні варіанти і способи розподілу учнів по групах.
  9. Виробнича структура: сутність, види та умови застосування в практичної діяльності.
  10. Витрати виробництва у довгостроковому періоді діяльності фірм

Нерідко у студентів-практикантів викликає труднощі організація опитування учнів. Навчальний матеріал уроку музики засвоюється в основному на уроці, у зв’язку з чим опитування, оцінювання знань і навичок дещо відрізняється від інших видів навчальної роботи. Враховуючи комплексність поняття музикальності, варто дати можливість учневі виявити себе в різних видах музичної діяльності і опитування проводити на кожному етапі уроку. Учитель повинен побудувати роботу так, щоб учні брали активну участь упродовж усього уроку. Учитель контролює діяльність дітей, а наприкінці оголошує оцінки.

Уміння оцінювати справляє великий вплив на мотивацію учіння школярів, їхню активність у навчальній роботі, моральні риси особистості.

Головне призначення оцінки в тому, щоб викликати у дітей прагнення пізнати музику, стимулювати зацікавлене ставлення до музичних занять, тактично вказати на недоліки в музичній діяльності.

Студенту-практиканту треба пам’ятати, що не можна переносити практику оцінювання учня на уроках з точних наук на уроки музики, бо про музику як живе мистецтво правильних відповідей учнів на одне й те ж запитання вчителя може виявитися багато, адже вони випливають із безпосередніх вражень і переконань учнів, їх життєвого й художнього досвіду.

На перший план висувається оцінка активності, самостійності, старанності й емоційного відгуку дітей на музику. Що стосується знань, то на чільне місце ставляться ті, що свідчать про засвоєння учнем основної теми чверті.

Гуманний учитель повинен у кожній дитині помітити і заохотити щось позитивне: в одних – правильне, виразне виконання пісні, в інших – уміння уважно слухати музику й розповідати про неї, у третіх – чітке виконання ритмічної вправи тощо. Навіть коли учень фальшиво співає, але при цьому активний, виявляє старанність, йому завжди можна поставити високу оцінку для заохочення.

Крім словесних оцінок, радимо студенту-практиканту використовувати й позначення-символи цікавих відповідей і вручати дітям протягом уроку:

 
 

 

 

           
 
у процесі слухання музики
 
в інших видах музичної діяльності
 
у процесі співу
 

 


Така система оцінок має певні переваги. Позначення-символи однакові за значенням: вони є заохочувальними, і, одержавши їх, діти не переживають негативних емоцій, як за традиційною формою оцінювання. Крім того, вона дає змогу диференційовано підходити до учнів: ті з них, хто неодноразово виявив себе протягом уроку, можуть одержати кілька оцінних позначень, а хто відповів невдало або був неуважний, не заслуговує на відзначення. Це – додатковий стимул для учнів, що активізує увагу й старанність.

На основі позначень, одержаних школярами, учитель виставляє відмінні або добрі відзнаки.

Таку систему оцінок із застосуванням символів можна також використовувати для фіксування успіхів школярів під час проведення змагань між рядами, між хлопчиками та дівчатами.

Щоб правильно оцінити результати навчальної діяльності учнів на уроці музики, пропонуємо студенту-практиканту скористатися критеріями оцінювання у Додатку 9.

 

 




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 72 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Передмова | Дидактична структура | Побудова уроку музики | В. О. Сухомлинський | Творчі портрети композиторів | Вериківський Михайло Іванович (1896-1962) – український композитор, диригент, педагог. | Верменич Володимир Миколайович (1925-1986) – український композитор, хоровий диригент, педагог. | Дубравін Яків Ісакович (1939) –російський композитор. | Народилася у м. Вінниця в родині музикантів. Батько – скрипаль, педагог. Мати – грала на альті. Закінчила Київське музичне училище та консерваторію. | Майборода Георгій Іларіонович (1913-1992) – український композитор. |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав