Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Розподіл маркетингових функцій.

Читайте также:
  1. SWOT-аналіз як основа маркетингових досліджень
  2. Бенчмаринг як нова функція маркетингових досліджень
  3. Використовуйте різні варіанти і способи розподілу учнів по групах.
  4. Законодавча влада, її зміст та місце в системі розподілу влад.
  5. Канали розподілу
  6. Методика розподілу доходів, витрат підприємства за товарними групами
  7. Основні принципи використання банками маркетингових комунікацій при реалізації конкурентних стратегій на ринку банківських послуг, а також етапи їх застосування.
  8. Політика розподілу
  9. Приблизне розподілення ремонтних робіт між ремонтно-обслуговуючою базою
  10. Розподіл балів за рейтинговою системою Форми і методи контролю оцінювання знань

Об‘єктом маркетингової діяльності є ринок туристичних послуг, а суб‘єктами – виробники цих послуг. З позицій маркетингу туристичний ринок – це сукупність потенційних та наявних туристичних товарів та послуг.

Індустрія туризму це сукупність виробничих і невиробничих видів діяльності, спрямованих на створення товарів і послуг для подорожуючих осіб. Це сукупність готелів й інших способів розміщення, транспорту, об'єктів харчування, об'єктів розваги, об'єктів пізнавального, ділового, оздоровчого, спортивного й іншого призначення, організацій, що здійснюють туроператорську турагентську діяльність. А також організацій, що представляють екскурсійні послуги й послуги гідів – перекладачів [44].

У загальному виді туристську індустрію можна визначити як сукупність туристських підприємств структурованих по певній ознаці.

Доцільно розділити всі організації, що працюють в індустрії туризму, на підприємства первинних і вторинних послуг. Підприємства, що існують тільки за рахунок туризму, і що займаються безпосереднім їхнім обслуговуванням - підприємства сфери первинних послуг. А підприємства, що одержують доходи не тільки від туристської діяльності – підприємства сфери вторинних послуг. Деякі туристські підприємства залежно від виконуваних ними функцій одночасно належать і до однієї й до іншої категорії. Таким чином, до підприємств сфери первинних послуг відносять туроператоров, турагентов, засоби розміщення, транспортні підприємства, лікувально-оздоровчі курорти й т.д. А до підприємств сфери вторинних послуг відносять підприємства харчування поза готельним господарством, підприємство з виробництва сільгосппродукції, транспортні підприємства (міський транспорт), банки, хімчистки й тощо.

Маркетинг у туризмі навіть розглядається як сукупність маркетингу індустрії гостинності, маркетингу транспортних послуг, маркетингу ресторанного бізнесу, маркетингу сфери розваг. Маркетинг туроператорів явище відносно молоде. Самі туроператори поступово перетворилися з оптових покупців послуг на виробників специфічного туристичного продукту – пакетних турів, отже взяли на себе виробничу функцію маркетингу.

Прийнято поділяти туроператорів на ініціативних і рецептивних. Ініціативні – ті, що відправляють туристів за кордон або до інших регіонів країни за домовленістю з рецептивними.

Рецептивні туроператори – це туроператорі, що комплектують тури та програми перебування на місті обслуговування туристів на основі прямих угод із постачальниками послуг.

Турагент, або роздрібний продавець реалізує окремі туристичні послуги або пакети послуг кінцевому споживачу. Він продає квітки на всі види транспорту, бронює місця на підприємствах розміщення, замовляє екскурсії, оформляє туристські документи, здійснює страхування, а найголовніше – реалізує комплексні пакети послуг – тури.

Всі ієрархічні рівні маркетингу в туризмі утворюють єдину систему, між складовими якої постійно циркулюють потоки інформації.

 




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 85 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Сутність та класифікація інвестицій | Аналіз ефективності фінансових інвестицій | Оцінка інвестиційної привабливості акцій | Значення бухгалтерського балансу для оцінки фінансового стану підприємства та необхідність складання аналітичного балансу | Класифікація показників оцінки фінансового стану підприємства | Показники фінансово-господарської діяльності підприємства | Порядок розрахунку та аналіз показників фінансової стійкості підприємства | Методика розрахунку часткових показників фінансової стійкості підприємства | Методика розрахунку показників платоспроможності підприємства | Порядок розрахунку показників ділової активності |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав