Читайте также:
|
|
« Найлегшим» був би шлях заборони редакціям займатися певною діяльністю. Проте такі поліцейські заходи викличуть несхвалення і в країні, і в світі та навряд чи позитивно позначаться на стані журналістики. Спроби штучно ліквідовувати яку-небудь з природно властивих їй ролей тільки деформують пресу, але не сприяють процвітанню.
Розумною і ефективною відповіддю на виникаючі диспропорції буде відповідне посилення активності в тих зонах, де вона послабшала. Існує експансія комерційних інтересів при ослабленні просвітницької і виховної місії преси. Є соціально-культурні види преси, без яких суспільство втрачає своє духовне «обличчя», які навіть за самих пільгових умов не принесуть відчутного прибутку, якщо взагалі здатні його давати: видання для дітей, інвалідів, пенсіонерів і інших соціально незахищених верств населення, культурно-просвітницькі і науково-пізнавальні журнали і т.д. Вони потребують цільової підтримки з боку держави і меценатів, яка і вирівняє положення.
Інший напрям дій пов'язаний з корегуванням програм журналістської освіти. В ній треба передбачити першорядну увагу до формування громадянської свідомості молодих фахівців, які сприймали б свою працю як служіння інтересам суспільства, а не як лакейське обслуговування сильних миру цього або нестримне самовираження. Значна кількість журналістів не вміє вести ринково-конкурентну боротьбу, що змушує приділяти поглиблену увагу до менеджменту.
[1] Ученова В. В., Старых Н. В. История рекламы. Детство и отрочество.– М., 1994.– С. 18
[2] Сиберт Ф. С, Шрамм У., Питерсон Т. Четыре теории прессы. – М., 1998.
[3] Засурский Я. Н. Десять лет свободы печати в России // Вестник Московского университета. 2001, № 1.– С. 14
[4] Рэндалл Д. Универсальный журналист. 3-е изд. Вел. Новгород; – СПб., 1999. – С. 7.
[5] Див. детал.: Законодательство и практика СМИ. – 2000. № 10.– С. 15.
ФУНКЦІЇ ЖУРНАЛІСТИКИ
5.2. ФУНКЦІЇ ЖУРНАЛІСТИКИ: СИСТЕМА І ВЗАЄМОДІЯ
ФУНКЦІЇ ЖУРНАЛІСТИКИ: СИСТЕМА І ВЗАЄМОДІЯ
Турбота про людину, про її духовно-ідеологічний розвиток, гідні соціальні умови життя, матеріальне благополуччя ніби пронизує всю систему функцій журналістики. Хоча теоретично в діяльності журналістики виділяються ідеологічні, культурно-освітні, рекламно-довідкові, рекреативні і безпосередньо-організаторські функції. Практично всі вони реалізуються в єдності, комплексно. Наочне свідоцтво тому — номер газети або програма телебачення, в яких задіяні твори (матеріали) реалізують всю сукупність функцій.
Звичайно, окремі твори з функціональної точки зору можуть носити різний характер. Текст може бути монофункціональним, навіть якщо в ньому (хай слабо) буде представлено кілька функцій. Є тексти з домінуючою функцією, коли превалює головна функція, але помітні і інші. Третій тип складають поліфункціональні тексти, в яких більш менш рівноправно реалізуються кілька (або навіть вся сукупність) функцій.
В будь-якому тексті так чи інакше представлено кілька функцій, і в цьому виявляється певна закономірність: поліфункціональна за своєю природою журналістська діяльність в різноманітних формах реалізується не тільки в сукупності творів, але і в окремому журналістському тексті. І хоча віддати перевагу якомусь одному типу текстів важко, слід зазначити, що найбільшу увагу привертає саме поліфункціональний текст. Це відбувається в силу і об'єктивних життєвих зв'язків, і аудиторної переваги багатих по функціональному наповненню творів як найпривабливіших і цікавих і формою, і за змістом.
Функції журналістики — загальні для всіх ЗМІ основи діяльності. Проте реалізуються вони своєрідно за змістом — залежно від соціальної позиції, яку виробляють журналісти і реалізують в ЗМІ різних суспільно-політичних орієнтації.
Тема № 6.
Дата добавления: 2015-01-05; просмотров: 122 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |