Читайте также:
|
|
Журналістика є особливим соціальним інститутом у системі інших соціальних інститутів. Як соціальний інститут, журналістика забезпечує функцію комунікації, тобто уможливлює і підтримує процес соціальної взаємодії за допомогою інформаційних повідомлень. Як соціальний інститут, журналістика покликана інформувати громадян про важливі події і проблеми, забезпечувати публічний громадський контроль влади та інших соціальних інститутів через публічне висвітлення їхньої діяльності, а також налагоджувати, забезпечувати та підтримувати процес комунікації в суспільстві.
Таким чином, основною особливістю журналістики як соціального інституту є надання аудиторії конкретних ЗМК інформації, її аналізу чи полемічного й публіцистичного осмислення, на основі яких конкретні індивідууми й аудиторія в цілому приймає конкретні рішення і вдається до конкретних дій на підставі отриманої інформації, її аналізу чи полемічної і публіцистичної інтерпретації.
Журналістика виконує посередницьку функцію в системі взаємодії індивідуумів, з яких складається суспільство, та соціальних інститутів, покликаних забезпечувати системну життєдіяльність і розвиток соціуму. Взаємодія індивідуумів, з яких складається суспільство, та соціальних інститутів забезпечується через виконання ЗМК функції інформування, аналізу, громадської критики та контролю. Ці функції реалізуються через виконання ЗМК наступних завдань:
1. ЗМК інформують аудиторію про суспільно значимі події, що стосуються усіх сфер життя (природні й техногенні катастрофи, політика, економіка, культура, релігійне життя, спорт, світське життя і т. д.).
2. ЗМК інформують аудиторію про дії та прийняті рішення в системі соціальних інститутів.
3. ЗМК інформують соціальні інститути та осіб, які виконують свої повноваження в системі соціальних інститутів, про реакцію громадськості та громадських об'єднань на дії іприйняті рішення в системі соціальних інститутів.
4. ЗМК забезпечують діалог і процес комунікації між громадськістю та соціальними інститутами, внаслідок чого або особи, які виконують свої повноваження в системі соціальних інститутів, корегують свої дії і прийняті рішення, або громадська думка корегує свою оцінку дій і прийнятих рішень у системі соціальних інститутів.
5. ЗМК контролюють і критикують діяльність соціальних інститутів та осіб, які виконують свої повноваження і в тому випадку, коли дії та прийняті рішення в системі соціальних інституцій не є адекватними оцінкам і позиціям громадськості та через публічну дискусію пропонують громадськості і соціальним інституціям можливі альтернативи аж до заміни осіб, які виконують свої повноваження в системі соціальних інститутів іншими особами, чиї дії і рішення будуть адекватними оцінкам і позиціям громадськості.
6. ЗМК забезпечують демократичний механізм діяльності соціальних інституцій, в основі якого лежать інтереси та індивідуальні свободи, а будь-яке делегування функцій і повноважень здійснюється на представницькій основі, що передбачає: будь-яка влада є виборною, оскільки навіть призначені особи призначаються особами, які є обраними.
Дата добавления: 2015-01-05; просмотров: 200 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |