Читайте также:
|
|
Тема: Видалення центрального нижнього різця.
Мета: Навчити студентів методики видалення центрального нижнього різця.
Методика виконання практичного навику:
1. Лікар знаходиться дещо спереду і справа від хворого
2. Крісло опускають, а його спинку та підголівник переміщують так, щоб тіло і голова хворого знаходилась у вертикальному положенні або голова була трохи нахилена вперед, нижня щелепа має розміщуватись на рівні ліктьового суглоба опущеної руки лікаря.
3. Інструментарій: щипці зігнуті по ребру, з вузькими щічками, коронкові (щипці зігнуті по ребру, мають дзьобоподібну форму. Вісь щічок і вісь ручок утворюють прямий або близький до нього кут. Всі складові частини щипців розміщені у вертикальній площині, ручки одна над другою. Щічки щипців вузькі з рівчачками на внутрішній стороні, кінець їх заокруглений, при змиканні не вони не сходяться),
4. Лікар І пальцем лівої руки відтягує нижню губу хворого і впирається ним з зовнішньої сторони альвеоли зуба, що видаляється, II пальцем притискає альвеолу з внутрішньої сторони.
5. Видаляють зуб шляхом люксації, перший рух в губну сторону.
Видаляють зуб з лунки догори і назовні
Матеріальне забезпечення:
1. Фантомна модель черепа
2. Щипці зігнуті по ребру, з вузькими щічками що при змиканні не сходяться.
Алгоритм виконання практичного навику №11
Тема: Видалення бокового верхнього різця
Мета: Навчити студентів методики видалення бокового верхнього різця
Методика виконаним практичного навику:
1. Лікар знаходиться справа з спереду від хворого.
2. Хворий сидить у кріслі в якому трохи опущено спинку та запрокинуто підголівник. Крісло піднято настільки, щоб зуб, який треба видалити, знаходився на рівні плечового суглобу лікаря. Голова хворого при видалені бокового різця з лівого боку має бути трохи повернута вправо, а правого - вліво.
3. Інструментарій: прямі щішці з вужчими щічками, коронкові (щипці мають пряму форму, повздовжні осі щічок і ручок знаходяться в одній площині і співпадають. Дві щічки однакової форми, з внутрішньої сторони мають заглиблення (рівчачок), кінці заокруглені, при змиканні не сходяться).
4. Лікар П пальцем лівої руки відтягує верхню губухворого і розташовує його з зовнішньої сторони в області альвеоли зуба, що видаляється, і пальцем охоплює альвеолу з піднебінної сторони.
5. Видаляють цей зуб за допомогою ротації, люксацїї. Видалення зуба вниз та назовні.
Матеріальне забезпечення:
1. Фантомна модель черепа.
2. Коронкові прямі щипці з вужчими щічками що при змиканні не сходяться.
Дата добавления: 2015-01-05; просмотров: 168 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |