Читайте также:
|
|
Вплив гумусових речовин
Використання ґрунтового покриву при зведенні земляного полотна і укріпленні ґрунтів ставить завдання правильної оцінки і врахування властивостей гумусових (перегнійних) речовин, що містяться в ґрунті.
Слід зазначити, що при використанні ґрунтів в будівельних цілях органічні речовини, як правило, погіршують їх технічні властивості, оскільки додають ґрунту надмірну вологоємкість і пластичність, сильне набрякання і погану водопроникність.
Негативна дія гумусових речовин на твердіння цементу зростає в міру збільшення їх кислотності.
Агресивна дія гумусових речовин, особливо кислого типу, на процеси структуроутворення в цементоґрунті може бути усунено невеликими добавками гашеного або меленого негашеного вапна або вапна в поєднанні з малою добавкою хлористого кальцію.
При зволоженні суміші вапно (катіони кальцію) вступає в іонно-обмінну взаємодію з тонкодисперсною частиною ґрунту і гумусовими речовинами і насичує їх іонами кальцію. При цьому створюється лужне середовище, сприятливе для твердіння гідратованих зерен цементу, а наявність в розчині катіонів кальцію приводить до утворення нерозчинних у воді гуматів кальцію.
Вплив мінералогічного складу грунту
Мінералогічний склад ґрунту грає важливу роль у формуванні властивостей, складу і структурі ґрунтів в умовах їх природного залягання.
Вже в ранній період досліджень по розробці методів укріплення різноманітних ґрунтів цементом було встановлено, що мінералогічний склад ґрунту впливає на позитивну і негативну сторони процеси гідролізу і гідратації зерен цементу і на формування структурно-механічних властивостей цементоґрунту.
Наприклад, при зміцненні цементом великоуламкових (гравійно-піщаних, щебенисто-піщаних) ґрунтів або пісків вирішальний вплив робитимуть такі мінерали, як кварц, польові шпати, рогова обманка, кальцій, доломіт, слюда, гіпс, пірит.
При зміцненні глинистих різновидів ґрунтів, особливо суглинків і глин, головне значення матиме вплив на процеси тверднення і структуроутворення цементоґрунту переважаючих тонкодисперсних глинистих мінералів типу монтморіллоніту, гідрослюд, каолініту, тонкодисперсного кварцу та інших мінералів.
Вивчення впливу мінералогічного складу тонкодисперсної частини ґрунтів на властивості цементоґрунту проводилося з використанням мономінеральних глин. При цьому застосовувалися:
а) каолінова глина з рН-6,9;
Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 157 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |