Читайте также: |
|
Сучасний дискурс Валерія Войтовича
Розділ ІІ. Генеалогія української міфології
Передумови появи богів в українській міфології
Пантеон давньоукраїнських богів
Реконструкція міфологічних персонажів як спосіб збереження наших звичаїв і вірувань
Висновки
Список використаної літератури
Додатки
Вступ
Майже в кожного народу від прадавніх часів зберігаються перекази, де щоденне й історичне переплітаються з вигаданим, де діють не лише люди, а й казкові істоти, витвори народної фантазії: боги, фантастичні істоти, трапляються дива.
За давніх часів люди сприймали міфи як правдиві розповіді про те, що було колись. Але минали віки міфи поступово перетворювалися на бабусині казки і вже тільки малі діти вірили у їхню правдивість. Їх починали тлумачити не в прямому, а в переносному значенні.
Міфологія – це не лише набуток грецької культури, збереглася майже донині вона і в нас, але в дещо в іншій, ніж у Греції формі. У давній Греції міфи стали основою літератури, скульптури, живопису, театрального мистецтва, у нас – сукупність живих побутових обрядів, народних уявлень та пам’яток усної народної творчості як поетичної так і календарно-розповідної.
Схожі міфи є у різних народів. Найчастіше це бувало тоді, коли різні племена стояли на однаковому ступені розвитку, жили у схожих умовах, були споріднені чи мали спільне походження.
І саме для упорядкування прадавньої слов’янської міфології Валерію Войтовичу – історику, релігієзнавцю, філософу, письменнику, художнику, краєзнавцю знадобилося десятки років важкої праці. Наразі ми маємо єдину міфологічну систему, сукупність цілком закінчених літературних портретів величезної кількості українських міфологічних персонажів, які по суті, охоплюють майже весь фактичний простір цієї важливої галузі нашого національного мислення та духовної культури.
Актуальність роботи полягає у збагаченні мистецької спадщини поліського регіону, пов’язаної з життям та творчістю Валерія Войтовича – дослідника української міфології, а також у збереженні духовних набутків нашого далекого минулого, враховуючи загальнонаціональні цінності та сучасні переконання. Тема міфологічного фольклору передбачає показати вірування та уявлення наших предків та до релігійні уявлення, які дослідив та зібрав Валерій Войтович.
Одним із вагомих аргументів на користь актуальності творчості Валерія Войтовича є відсутність спеціальних розвідок з вірувань українців, незважаючи на те, що їхні хронологічні рамки окреслюються від найархаїчних часів, а також спроба побудови чіткої генеалогії богів давньої України.
Питання української міфології досліджували Олександр Потебня, Микола Костомаров, Іван Франко, Михайло Максимович, Яків Головацький, Микола Сумцов, Олександр Котляревський.
Щодо дослідження творчості Валерія Войтовича, то на даний час маємо єдину біографічну роботу Григорія Сербіна [ ].
Соціальна значущість нашого проекту торкається питань зв’язку Валерія Войтовича та його творчості з сучасною молоддю, донесення значимості його праць. Оскільки, Валерій Войтович є нашим земляком, ми вбачаємо у доцільності та важливості дослідження його життєтворчості, зокрема невідомих сторінок його біографії пов’язаної з нашим краєм.
Перевагою роботи є те, що маємо можливість поспілкуватися з дослідником, поставити запитання безпосередньо, які нас цікавлять.
Об’єкт дослідження – міфологічний фольклор українців.
Предмет дослідження – система української міфології у контексті досліджень Валерія Войтовича, а також його життєтворчість.
Мета роботи: визначити значущість та важливість досліджень Валерія Войтовича про український міфологічний фольклор та дослідити біографію мистецтвознавця, пов’язану з Поліським краєм.
Для вирішення мети ставимо перед собою наступні завдання:
- ознайомитись із біографією та творчістю Валерія Войтовича;
- дослідити невідомі факти у біографії мистецтвознавця, що стосуються його проживання на території Полісся;
- вивчити питання української міфології Поліського регіону;
- зазначити передумови появи богів у слов’янській міфології;
- визначити рівень та місце української міфології у світовій культурі;
- встановити взаємозв’язки окремих міфологічних явищ із сучасними цінностями;
- дати власну інтерпретацію творчості Валерія Войтовича – виділити етапи його творчості;
- оприлюднити результати в періодичних виданнях району та області;
- виокремити власні судження та висновки, підбити підсумки.
Структура роботи передбачає наявність двох розділів, списку використаної літератури та додатків.
Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 91 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |