Читайте также:
|
|
1. Гордеев А.С., Государственное регулирование агропромышленного производства // Экономика с/х. -1998. - № 9. - С. 15-20.
2. Счастливцева Л.В., Губанова Н. В. Ценовая ситуация на аграрном рынке России и ее государственное регулирование // Экономика перерабатывающей промышленности. - 1997. - № 5. - С. 8-23.
3. Четвертакова В.И., Ценовая политика в АПК и ее влияние на с/х производство // АПК: экономика, управление. - 1997. - № 5. - С. 43-50.
4. Семенов В.Р., Новый курс аграрной политики // Экономист. - 1999. - №1. - С. 12-18.
5. http://ru.wikipedia.org/, Википедия – свободная энциклопедия, http://ru.wikipedia.org/wiki/Сельское_хозяйство
Размещено на Allbest.ru
РЕКОМЕНДАЦІЇ ПСИХОЛОГА УЧАСНИКАМ МАЙДАНУ
Соціально-психологічна служба майдану (приміщення КМДА та будинку профспілок)
ПІД ЧАС МИРНОГО ПРОТЕСТУ
1. Витрачай сили продумано і накопичуй їх для дії. Їж вчасно і просто. Працюй на благо оточуючих. Спи – сон, це також і сила, і здоров’я.
2. Намагайся стишувати напади надзвичайної агресії (насилля) у себе та оточуючих. Агресія та гнів, який привів нас на майдан, і насилля мають різну природу. Надзвичайна агресія змушує витрачати сили намарне. Гнів нас об’єднує, а контрольована і зрозуміла агресія – дає нам сили діяти і вчиняти продумано і мудро!
3. Живи душу. Згадуй рідних та близьких. Телефонуй до них. Підтримуй їхній спокій. Зв’язок може перериватися через надмірне навантаження на мережу. Пам’ятай, що вони пам’ятають про тебе, якщо віруючі – то моляться. Думай і піклуйся про себе, них, за Україну. Співай! Повідом рідним, як і де можна тебе знайти. Заряджай телефон і тримай його ввімкненим.
4. Поважай точку зору інших. Приймай те, що вона може відрізнятись від твоєї, і ці люди мають таке ж право її мати, як і ти. Емоційні конфлікти, з обзиваннями особи – зло, бо руйнують стосунки. Не розпорошуй силу на даремні суперечки. Підтримай тих, хто поруч. Жартуй більше, але пам’ятай, що почуття гумору у всіх різне, як і настрій на сміх, не висміюй особу іншого. Сміх та почуття гумору, добре, воно допомагає звільнятися від надзвичайної напруги. Прислухайся до нового, це буває цінним і корисним для подальшого життя. Допомагай новачкам.
5. Звертайся за допомогою негайно, щойно захворів чи перевтомився. Не гайся з лікуванням, перемагай хворобу швидко. Якщо погано засинаєш, неспокійно спиш, відчуваєш тривогу чи страх – звернись до медпункту, лікаря та/або до психолога у психологічну службу майдану, щоб розказати про свої тривоги і зрозуміти, як з ними краще справлятись. Допомогти собі можливо і варто! Тривога і страх це показники втоми, а не слабкодухості. Бережи силу, знаєш для чого!
ДІЇ ПІД ЧАС ПАНІКИ АБО В ІНШИХ ЕКСТРЕМАЛЬНИХ СИТУАЦІЯХ
1. Намагайся дихати спокійно, повільно і поверхово (не дуже глибоко), швидке і глибоке дихання сприяє накопиченню негативних переживань, підштовхує паніку. Потренуй дихання завчасно, щоб ти в критичній ситуації пригадав (пригадала) і знав (знала) як заспокоїтись.
2. Тікай разом з усіма.
3. Намагайся візуально контролювати ситуацію, оцінювати небезпеку і виходи з неї. Потурбуйся про свою безпеку завчасно, оціни ситуацію, дізнайся і розумій план евакуації з приміщення.
4. Намагайся оцінювати дії різних осіб, фіксуй їх, запам’ятовуй для подальших свідчень і доказів. Проте не накручуй свої підозри. Довіра передбачає вдумливу відкритість, перевіряй свої сумніви. Довіряти теж важливо іншим і собі!
5. Говори вдумливі поради іншим особам, жінкам, дітям і групам із найближчого оточення.
6. Намагайся заспокоювати особливо збуджених з обох боків.
7. Ставай на чолі невеликих груп, спрямовуючи їх у безпечному напрямку. Якщо ти розумієш, що варто робити і тобі довіряють, май здоровий сумнів.
8. Надавай допомогу в разі потреби. Допомагай собі та іншим, оточуючим.
9. Виклий міліцію, швидку допомогу, медичну службу, охорону майдану.
Дата добавления: 2015-01-07; просмотров: 94 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |