Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

юридичний практикум

Читайте также:
  1. V. Материалы к семинару-практикуму.
  2. Административное право: практикум / под ред. Ю.Н. Старилова. - М.: Норма: Инфра-М, 2010.
  3. Административное право: практикум / под ред. Ю.Н. Старилова. - М.: Норма: Инфра-М, 2010.
  4. Дополнительные материалы (презентации, раздаточный материал, афоризмы, видеоматериалы, хрестоматия, практикум, сборник заданий и т.п., в зависимости от специфики дисциплины)
  5. ЗАДАНИЕ К ЛАБОРАТОРНОМУ ПРАКТИКУМУ
  6. К лабораторному практикуму
  7. Лабораторный практикум
  8. ЛАБОРАТОРНЫЙ ПРАКТИКУМ
  9. Лабораторный практикум
  10. Методика 1. Практикум по определению структуры межличностных отношений. Методика «Социометрия».

1. Громадяни А. і Б. у шлюбі побудували жилий будинок (іншого майна у них не має), в якому і проживали разом. При цьому вони виховали двох рідних синів (один з яких С – інвалід, другий – Г. при житті громадянина А., скоїв замах на життя А.) і усиновлених сина Д та доньку Є. Громадянин А. у заповіті все своє майно заповів Є. Визначить спадкоємців і поділіть майно між спадкоємцями за вище викладених умов.

2. Неповнолітня Оксана (17 років) після одруження продала квартиру, подаровану їй бабусею 5 років тому. На отримані кошти вирішила здійснити навколосвітню подорож із чоловіком. Батьки Оксани стверджують, що вона не мала права продавати квартиру без їхнього дозволу і вимагають розірвання договору. Дайте оцінку юридичній ситуації?

3. Визначте право володіння, користування та розпорядження у наступних ситуаціях:

а) отримання будинку у спадок;

б) керування автомобілем за довіреністю;

в) купівля магнітофона за дешевою ціною у наркомана;

г) здача складу в оренду;

д) передача майна у користування;

е) знищення художником власної картини;

ж) скупка краденого;

з) продаж квартири власником.

4. У громадянина Каштанова є дружина, її дочка від першого шлюбу, яку Каштанов удочерив, син, мати і брат. На скільки частин буде поділено майно після смерті при відсутності заповіту? Вкажіть осіб, які отримають спадок.

5. Громадянин Гуменюк у заповіті своє майно заповів усім своїм родичам у рівних частинах: дружині, двом синам, двоюрідному брату, рідній сестрі по матері. Проте заповіт визнали недійсним, оскільки Гуменюк хворів на епілепсію (хронічне психічне захворювання). Як буде вирішено долю спадку?

6. Після смерті громадянина П. в нього залишилося майно на 10000 грн. Про своє бажання отримати це майно заявили 12-річна донька, 82-річна мати і два брати померлого (відповідно 30 та 62 роки). Прийміть рішення в цій ситуації.

7. Громадянин С. залишив заповіт, яким розпорядився все належне йому майно (на суму 24000 грн.) передати музею, присвяченому його діду. У нього залишився син (21 рік, водій) та дочка (14 років, учениця). До вас, як до юридичного консультанта, звернулася жінка померлого (їй 45 років, працює на залізниці) і його мати (66 років). Дайте їм обґрунтовану відповідь щодо можливості отримання спадщини.

8. Громадянин Л. звернувся до нотаріальної контори з проханням про зміну заповіту, складеного два місяці тому у зв’язку з тим, що він посварився зі своїм братом, включеним до числа спадкоємців відповідно заповіту. Помічник нотаріуса відмовила Л. у зміні заповіту, посилаючись на те, що для цього відсутні законні підстави. Дайте вашу оцінку ситуації.


Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 19 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2020 год. (0.027 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав