Читайте также:
|
|
1. Громадяни А. і Б. у шлюбі побудували жилий будинок (іншого майна у них не має), в якому і проживали разом. При цьому вони виховали двох рідних синів (один з яких С – інвалід, другий – Г. при житті громадянина А., скоїв замах на життя А.) і усиновлених сина Д та доньку Є. Громадянин А. у заповіті все своє майно заповів Є. Визначить спадкоємців і поділіть майно між спадкоємцями за вище викладених умов.
2. Неповнолітня Оксана (17 років) після одруження продала квартиру, подаровану їй бабусею 5 років тому. На отримані кошти вирішила здійснити навколосвітню подорож із чоловіком. Батьки Оксани стверджують, що вона не мала права продавати квартиру без їхнього дозволу і вимагають розірвання договору. Дайте оцінку юридичній ситуації?
3. Визначте право володіння, користування та розпорядження у наступних ситуаціях:
а) отримання будинку у спадок;
б) керування автомобілем за довіреністю;
в) купівля магнітофона за дешевою ціною у наркомана;
г) здача складу в оренду;
д) передача майна у користування;
е) знищення художником власної картини;
ж) скупка краденого;
з) продаж квартири власником.
4. У громадянина Каштанова є дружина, її дочка від першого шлюбу, яку Каштанов удочерив, син, мати і брат. На скільки частин буде поділено майно після смерті при відсутності заповіту? Вкажіть осіб, які отримають спадок.
5. Громадянин Гуменюк у заповіті своє майно заповів усім своїм родичам у рівних частинах: дружині, двом синам, двоюрідному брату, рідній сестрі по матері. Проте заповіт визнали недійсним, оскільки Гуменюк хворів на епілепсію (хронічне психічне захворювання). Як буде вирішено долю спадку?
6. Після смерті громадянина П. в нього залишилося майно на 10000 грн. Про своє бажання отримати це майно заявили 12-річна донька, 82-річна мати і два брати померлого (відповідно 30 та 62 роки). Прийміть рішення в цій ситуації.
7. Громадянин С. залишив заповіт, яким розпорядився все належне йому майно (на суму 24000 грн.) передати музею, присвяченому його діду. У нього залишився син (21 рік, водій) та дочка (14 років, учениця). До вас, як до юридичного консультанта, звернулася жінка померлого (їй 45 років, працює на залізниці) і його мати (66 років). Дайте їм обґрунтовану відповідь щодо можливості отримання спадщини.
8. Громадянин Л. звернувся до нотаріальної контори з проханням про зміну заповіту, складеного два місяці тому у зв’язку з тим, що він посварився зі своїм братом, включеним до числа спадкоємців відповідно заповіту. Помічник нотаріуса відмовила Л. у зміні заповіту, посилаючись на те, що для цього відсутні законні підстави. Дайте вашу оцінку ситуації.
Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 216 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |