Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Особливості заповнення декларацій із ФСП

Читайте также:
  1. Банківські системи зарубіжних країн, особливості їх побудови та функціонування
  2. Біографічні особливості М. Драгоманова
  3. Біографічні особливості М. Костомарова
  4. БІОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ "ПОТОЧНОГО" ВІДНОВЛЕННЯ
  5. БІОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МЕТОДИКИ ЗАНЯТЬ
  6. БІОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ВІДНОВНИХ
  7. Види навчання. Особливості проблемного, розвивального, модульно-розвивального навчання.
  8. Виробничий транспортний процес, продукція транспорту та її особливості.
  9. Вікові особливості
  10. Вікові особливості

Складання декларації із ФСП (далі — декларація) здійснюється у порядку, зазначеному нижче.

Декларація заповнюється друкованим способом, чорнильними або кульковими ручками синього або чорного кольору. У декларації не повинно бути підчисток, виправлень, дописок і закреслень, заповнюються всі показники, визначені у цій декларації.

При поданні декларації (загальної, нової загальної, уточнюючої загальної, звітної, нової звітної, уточнюючої звітної) у титульній її частині ставиться позначка «Х» у відповідній клітинці «Тип декларації», а також номер (послідовно наростаючим підсумком від кількості поданих у поточному році відповідних декларацій за рядком «1.1.Т. Порядковий номер за рік»).

Позначка «Х» у відповідному рядку «Тип декларації» ставиться з урахуванням таких особливостей:

· якщо у платника ФСП у власності та/або користуванні, у тому числі на умовах оренди, є земельні ділянки, розташовані в межах території декількох органів місцевого самоврядування, то позначка «Х» ставиться у рядку «Тип декларації» — «Звітна» окремо в кожній декларації, що подається до органу ДПС за місцем розташування таких земельних ділянок. Така сама позначка ставиться в окремій декларації у рядку «Тип декларації» — «Загальна», що подається платником до органу ДПС за своїм місцезнаходженням;

· якщо у платника ФСП у власності та/або користуванні, у тому числі на умовах оренди, є земельні ділянки, розташовані в межах території одного органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням платника податку, то позначка «Х» ставиться у рядку «Тип декларації» — «Звітна», а декларація подається платником до органу ДПС за місцем розташування таких земельних ділянок, що одночасно є звітною та загальною декларацією;

· у разі зміни площі земельних ділянок протягом базового звітного податкового періоду у зв'язку з набуттям або переходом права власності та/або користування, у тому числі на умовах оренди, в межах території декількох органів місцевого самоврядування (нові земельні ділянки) позначка «Х» ставиться у рядку «Тип декларації» — «Нова звітна» окремо в кожній декларації, що подається до органу ДПС за місцем розташування таких земельних ділянок. Така сама позначка ставиться в окремій декларації у рядку «Тип декларації» — «Нова загальна»;

· при уточненні суми ФСП позначка «Х» ставиться у рядку «Тип декларації» — «Уточнююча звітна» та окремо «Уточнююча загальна» з урахуванням раніше зазначених позначок у звітній або загальній декларації.

Уточнюючі декларації за податкові періоди минулих років у зв'язку із збільшенням або зменшенням податкових зобов'язань за наслідками уточнень за податкові періоди минулих років складаються окремо за кожен рік з урахуванням строків давності та їх застосування, визначених згідно із законодавством.

До відповідних рядків колонки 2 заносяться дані щодо земель сільськогосподарського призначення (сільськогосподарські угіддя (рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження) та землі водного фонду), у тому числі для сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому грунті.

До відповідних рядків колонки 3 записуються площі земельних ділянок у гектарах з чотирма десятковими знаками після коми згідно з правовстановлюючими документами; колонки 4 — розмір нормативної грошової оцінки одиниці площі земельної ділянки, встановленої на відповідній території; колонки 5 — ставки ФСП з 1 га сільськогосподарських угідь (рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження), встановлені у відсотках до їх нормативної грошової оцінки та/або для земель водного фонду, у відсотках до нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по областях та АР Крим, передбачені ст. 304 Податкового кодексу.

У відповідних рядках колонки 6 записується результат добутку значень відповідних рядків за колонками 3, 4, 5, поділений на 100.

Значення за рядком 3 дорівнює сумі значень відповідних рядків за колонками 7 — 18.

У рядку 4 зазначаються показники раніше поданої відповідної декларації, що уточнюється.

У рядку 5 записуються різниці позитивних значень за рядками 3 та 4 у разі складання декларації, яка містить уточнення податкових зобов'язань минулих податкових періодів, за якими настав строк сплати, та/або майбутніх податкових періодів, за якими не настав строк сплати.

До рядка 6 заноситься значення показників за відповідними колонками 7 — 18 рядка 5, за якими настав строк сплати.

У рядку 7 відображаються різниці позитивних значень за рядками 4 та 3 у разі складання декларації, яка містить уточнення податкових зобов'язань минулих податкових періодів, за якими настав строк сплати, та/або майбутніх податкових періодів, за якими не настав строк сплати.

У рядку 8 записується значення показників за відповідними колонками 7 — 18 рядка 7, за якими настав строк сплати.

У рядку 9 — значення, яке становить 3 або 5% від показника за рядком 6 колонок 7 — 18 уточнюючої декларації, що містить виправлені показники.

У рядку 10 зазначається сума пені.

У рядку 11 записується кількість аркушів пояснення (розкриття) окремих результатів фінансово-господарської діяльності, а у рядку 12 — кількість аркушів доповнень до податкової декларації.

У рядках 13, 14 та 15 заповнюються суми значень за даними розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва (питомої ваги доходу від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки в загальній сумі валового доходу підприємства за попередній звітний (податковий) рік (за 20 __ рік)), затвердженого Мінагрополітики України.

Рядки 13, 14 та 15 заповнюються один раз при поданні загальної та/або звітної декларації станом до 1 лютого.

Декларація підписується керівником платника податку, головним бухгалтером і скріплюється печаткою підприємства.

До органів ДПС подається оригінал податкової декларації.

За добровільним рішенням платника ФСП декларацію може бути подано до органу ДПС в електронній формі.

У спеціальному полі для службових позначок посадова особа органу ДПС проставляє відмітку про внесення даних до електронної бази податкової звітності.

Посадова особа органу ДПС, яка здійснює камеральну перевірку, у спеціальному розділі декларації ставить дату перевірки, прізвище та підпис. У разі виявлення порушень за результатами камеральної перевірки складається акт камеральної перевірки, при цьому зазначаються його номер та дата складання.

 

Розмір ставок ФСП з 1 га сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду для сільськогосподарських товаровиробників залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування):
для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) — 0,15;
для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, — 0,09;
для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) — 0,09;
для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, — 0,03;
для земель водного фонду — 0,45;
для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, — 1,0.

Під спеціалізацією на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті слід розуміти перевищення частки доходу, отриманого від реалізації такої продукції та продукції її переробки двох третин доходу (66%) від реалізації усієї власновиробленої сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки.
Перелік гірських зон та поліських територій визначається Кабінетом Міністрів України.

 


 

Література:

1. Конституція України. – К.: Преса України.

2. Панасюк В.М., Ковальчук Є.К., Бобрівець С.В. Податковий облік: Навч. посіб. — Тернопіль: Карт-бланш, 2002. — 260.

3. Облік у селянському (фермерському) господарстві: Посібник / За ред. М.Я.Дем'яненка. — К.: ІАЕ, 2001. — 403 с.

4. Сук Л.К. Бухгалтерський облік: Навч. посіб. — К.: Інститут після-дипломної освіти Київського університету ім. Тараса Шевченка. — 2001. — 339 с.

5. Білик М.Д. Податкова система України: Навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисциплін – К.: КНЕУ, 2000.

6. Мельник П.В. Розвиток податкової системи в перехідній економіці. – Ірпінь, Академія державної податкової служби України, 2001.

7. Мікроекономіка і макроекономіка за заг. Ред. С. К. Будаговської / К.: "Основи”

8. Василик О.Д. Державні фінанси України. Підручник – К.: ЦУЛ, 2004

9. http://manyava.ucoz.ua/




Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 103 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.01 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав