Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Основні завдання

Читайте также:
  1. II. Основні засоби
  2. Uml; Основні теоретичні положення
  3. Uml; Основні теоретичні положення
  4. VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  5. VII. Домашнє завдання.
  6. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України у системі органів державної влади та його завдання.
  7. Базисні умови постачання відповідно до правил “Інкотермс-2000”. Основні обов’язки сторін за базисом постачання
  8. Бойові завдання і бойові порядок механізованих підрозділів у наступі.
  9. В) Екзистенціалізм та його основні напрями.
  10. В.Г. Афанасьєв називає наступні основні управлінські функції: вироблення і ухвалення управлінського рішення; організація; регулювання і корегування; облік і контроль.

1. Розробка та здійснення заходів щодо реалізації державної політики зайнятості, які забезпечують зайнятість (Працездатність працездатного) населення та матеріальну допомогу громадянам у разі безробіття.

2. Систематичне вивчення процесів, що відбуваються на ринку праці, у сфері професійної зайнятості та професійного навчання, і розробка на цій основі необхідних прогнозів для вироблення і вжиття заходів щодо регулювання ринку праці та зайнятості робочої сили.

3. Раціональне й ефективне використання державного фонду сприяння зайнятості населення.

4. Контроль за дотриманням законодавства про зайнятість державними і громадськими органами, підприємствами, установами й організаціями незалежно від форм власності та господарювання.

Послуги, пов'язані із допомогою у працевлаштуванні, надаються Державною службою зайнятості безоплатно.

Діяльність Державної служби зайнятості фінансується з державного фонду сприяння зайнятості, що створений і діє на підставі статті 22 Закону України «Про зайнятість населення» та Положення «Про державний фонд сприяння зайнятості».

Сьогодні служба зайнятості активно підтримує розвиток малого бізнесу. Перш за все шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю громадянам, які вирішили зайнятись підприємництвом. Крім того служба зайнятості організовує громадянам консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності. Така підтримка допомогла створити у районі невеликі виробництва і розпочати досить цікаві види бізнесу: вирощування ягід, зокрема полуниці; грибів; фотовідеопослуги; технічне обслуговування та ремонт фототехніки, комп’ютерів та оргтехніки; надання юридичних, медичних послуг; ремонт квартир, ремонт взуття; виробництво м’яса домашньої птиці; виготовлення та реалізація біжутерії, мила, організація вебстудії і ін.). Сприяють цьому також курси з основ ведення бізнесу, які організовує служба зайнятості для підприємців-початківців.

Одним із важливих напрямів роботи служби зайнятості є професійна орієнтація населення, головна мета якої – орієнтація на потреби ринку праці, формування усвідомленого підходу до вибору професії, мотивації до легальної зайнятості. Задля популяризація робітничих професій профорієнтаційну роботу ми проводимо не тільки з дорослим населенням, а й з учнівською молоддю.

Одним з найголовніших напрямів у роботі державної служби зайнятості є співпраця з роботодавцями. Не випадково для служби зайнятості роботодавець – це клієнт номер один. На сьогоднішній день переважна більшість ринкоутворюючих підприємств району стали постійними клієнтами та соціальними партнерами служби зайнятості. Сьогодні, для втілення в життя норм Закону України «Про зайнятість населення» ми реалізуємо завдання щодо стимулювання підвищення зайнятості населення, шляхом створення нових робочих місць в першу чергу для осіб, які недостатньо конкурентні на ринку праці з наданням роботодавцю 100-відсоткової компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Головне у співпраці з роботодавцями – формування та збереження трудового колективу кожного підприємства, організації чи установи.

Ще один важливий напрямок роботи служби зайнятості – це громадські та тимчасові роботи. Керівники більшості місцевих рад докладають немало зусиль, щоб їх території були чистими та охайними. Проте, підтримувати бажаний порядок власними силами не завжди вдається через нестачу коштів та працівників. Вирішувати ці проблеми громадам допомагає служба зайнятості у напрямку організації та проведенні громадських робіт. Користь від цієї послуги очевидна як для місцевих рад, так і для безробітних, залучених до громадських робіт. Тимчасова зайнятість для безробітних є важливою і корисною, адже дозволяє відновити професійні навички, підвищити мотивацію до праці і є поштовхом дл постійної зайнятості.

Очевидно, зусилля фахівців служби спрямовані на комплексне вирішення питань зайнятості, легалізації трудових відносин, підвищення рівня конкурентоспроможності соціально вразливих категорій населення на ринку праці, стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, розвитку підприємницьких ініціатив тощо. Саме тому, служба зайнятості розглядає соціальний захист не тільки як систему послуг з підбору роботи та виплати допомоги по безробіттю, а, насамперед, як систему гідних умов праці й заробітної плати в Україні, легальної зайнятості, що забезпечить громадянам країни соціальні гарантії.

 




Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 94 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав