Читайте также:
|
|
Система - це єдність, яка складається із взаємозалежних частин, кожна із яких дає щось конкретне для унікальної характеристики цілого. Система освіти та система управління в освіті є зовнішніми основами менеджменту в освіті.
Організації вважаються відкритими системами, тому що вони динамічно взаємодіють із зовнішнім середовищем.
В світі розроблено чимало різноманітних систем менеджменту. Але не всі вони витримали перевірку часом. Зосередимо увагу на трьох найпоширеніших концепціях:
• функціональній системі менеджменту;
• елементній системі менеджменту;
• виробничій системі менеджменту.
Функціональна система менеджменту ґрунтується на ідеї розподілу управлінської діяльності на спеціалізовані види кваліфікованої праці або універсальні напрями діяльності, виконання яких у певній послідовності забезпечує узгоджену роботу всієї організації. Цей підхід до системи менеджменту найстаріший (з часів А.Файоля) і найпоширеніший. І хоч у різних книгах склад функцій виглядає дещо неоднаковим внаслідок різного ступеня деталізації, функціональна система є найбільш логічною.
Ця система охоплює два типи зворотних зв'язків.
Жорсткий зв'язок (відтворення системи) здійснюється цільовими замовниками із зовнішнього середовища.
Іншим є „зворотний зв'язок". Це - гнучкий зв'язок всередині організації: між результатами і окремими функціями.
Елементна система менеджменту ґрунтується на стратегії, елементи цієї системи дають можливість втілювати стратегію послідовно в елементах нижнього рівня.
Виробнича система менеджменту вироблена на підставі узагальнення досвіду створення менеджменту у постсоціалістичних країнах. Перевага цієї моделі у тому, що в ній об'єднуються всі ланки організацій, які включають структури, маркетинг та бізнес-план, організації та логістику, фінансовий та управлінський облік, фінанси, економіку, людські ресурси, а також два допоміжні блоки: комунікації та документообіг між різними блоками, а також програмно-технічні платформи.
Система управління освітою - це ієрархічно побудована соціальна організація, яку в менеджменті ресурсами, правами і обов'язками, що в цілому визначають структуру і зміст функцій організації. Треба зазначити, що кожний рівень („поверх") організації є підсистемою загальної системи управління в освіті. Починаючи з районного відділу освіти, кожний ієрархічний поверх має на меті управління нижчими поверхами, а вуз, школа і дошкільний заклад, заклад післядипломної освіти реалізують безпосередньо місію освіти щодо навчання, виховання, розвитку особистості, формування фахівця, підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів.
Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 140 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |