Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Для студентов 3 курса кафедры физики полупроводников

Читайте также:
  1. I - Всероссийского конкурса детского и юношеского
  2. I курса ПИ на 2013-2014 учебный год
  3. II Научно-практическая конференция школьников и студентов СПО по обществознанию.
  4. II. Программа курса
  5. II. Цели курса
  6. III. ПОСТ И КУЛЬТОВЫЕ УЧРЕЖДЕНИЯ В ЖИЗНИ СТУДЕНТОВ
  7. III. Распределение часов курса по темам и видам
  8. III. Распределение часов курса по темам и видам работ
  9. IV Оценочные средства для текущего контроля успеваемости, промежуточной аттестации по итогам освоения дисциплины и учебно-методическое обеспечение самостоятельной работы студентов
  10. IV. МЕТОДИЧЕСКИЕ РЕКОМЕНДАЦИИ ПО САМОСТОЯТЕЛЬНОЙ РАБОТЕ СТУДЕНТОВ

Значення ґрунту та ґрунтознавства

3.1. Значення ґрунту та ґрунтознавства для людини

А Ґрунт як компонент біосфери

Забезпечення існування життя на Землі. З ґрунту рослини (а через них тварини і людина) отримують елементи мінерального живлення і воду для ство­рення біомаси. В ґрунті акумулюються необхідні організмам біофільні елементи в доступних для них формах хімічних сполук. Без ґрунту існування природних асоціацій живих організмів на Землі неможливе. Важливо підкреслити єдність біосферних процесів. Ґрунт - це наслідок життя і водночас умова його існування.

Забезпечення постійної взаємодії великого геологічного і малого біологічного кругообігів (циклів) речовин на земній поверхні. На поверхні землі первинні гірські породи піддаються вивітрюванню. Поверх кори вивітрювання формується ґрунт, в якому акумулюються елементи живлення живих організмів. Ці елементи захоплюються з ґрунту рослинами і через ряд проміжних трофічних циклів (рослини - тварини - мікроорганізми) повертаються назад до грунту, що й складає малий біологічний кругообіг речовин. З грунту елементи частково виносяться ат­мосферними опадами до гідрографічної сітки, до зон акумуляції і, нарешті, до Світового Океану. Тут вони дають початок утворенню осадових гірських порід. Це великий геологічний кругообіг речовин. Ґрунт є зв'язуючою ланкою і регулятором взаємодії цих двох циклів речовин на Земній поверхні.

Регулювання хімічного складу атмосфери і гідросфери. "Ґрунтове дихання" разом із фотосинтезом і диханням живих організмів відіграє вирішальну роль у створенні та підтримці складу приземного шару атмосферного повітря, а через нього -й атмосфери в цілому. З іншого боку, ґрунтовий покрив визначає склад тих речо­вин, які надходять до гідросфери на континентальній гілці глобального кругообігу води в природі.

Регулювання біосферних процесів. Щільність життя на землі регулюється рівнем родючості ґрунту. Розподіл живих організмів на суші планети, їх щільність, умови розвитку та життєві процеси великою мірою визначаються географічною неоднорідністю ґрунту та його родючістю разом із кліматичними умовами.

Акумуляція активної органічної речовини і зв'язаної з нею хімічної енергії на земній поверхні. Ґрунтовий покрив є важливою умовою фотосинтетичної діяльності рослин, які акумулюють колосальну кількість сонячної енергії, зв'язаної в рослинній органічній речовині. Рослинність наземних ґрунтів акумулює за рік ~ 0,5-10І5кВт енергії шляхом фотосинтезу (В.А.Ковда, 1973). Система "ґрунт - рос­лина - тварина" в житті людства є, і ще тривалий час буде, головним постачальни­ком трансформованої енергії Сонця.

Б. Ґрунт як об’єкт господарської діяльності людини

à Сільське господарство

à Лісове господарство

à Озеленення та фітодизайн

à Відновлення порушених земель

У сільськогосподарському виробництві вона є не тільки матеріальною основою, але й активним учасником виробництва. Завдяки визначеним природним властивостям у цій галузі вона являє собою загальну умову праці і водночас основний засіб виробництва, предмет праці. Обробляючи ґрунт як предмет праці, людина перетворює його в продукт праці.

В. Ґрунти як компонент середовища існування людини

Земля існує незалежно від волі людини, є місцем та умовою її життя, виконує політичні, економічні та екологічні функції. Для підприємств промисловості, транспорту, будівництва, низки інших галузей виробництва вона слугує просторовим операційним базисом, місцем для розміщення будинків, споруд, устрою шляхів сполучень тощо.

Грунт формує прямо та опосередковане хімічні потоки надходження до організму людини.

3.2. Значення ґрунту та ґрунтознавства для ГФ

o Підвищення рівня АйКью

o Підготовка до професійної діяльності

o Ботаніка

o Зоологія (часткова)

o Загальна біологія

o Підготовка до напив професійної діяльності

o Пришкільна ділянка

o Інші види діяльності

o Дача/город

o фітодизайн

для студентов 3 курса кафедры физики полупроводников

профессор Виталий Львович Альперович,

доцент Алексей Владимирович Ненашев

Годовой спецкурс "Введение в физику полупроводников" преподается в течение 5-го и 6-го семестров студентам 3 курса кафедры физики полупроводников и преследует цель познакомить с основными идеями, методами и явлениями физики кристаллических твердых тел – металлов, диэлектриков и полупроводников, и, тем самым, подготовить студентов к углубленному изучению отдельных разделов физики полупроводников при дальнейшем обучении на кафедре. Изложение основ физики твердого тела невозможно без использования идей и принципов квантовой механики и статистической физики. Поскольку систематическое изучение этих дисциплин начинается только на 3-ем курсе, необходимые для изучения зонной теории твердых тел сведения по квантовой механике и статистической физике излагаются на качественном уровне, без привлечения сложного математического аппарата. Большое внимание уделено центральным идеям физики кристаллических твердых тел: о симметрии кристаллов и о квазичастицах. Лекционные занятия проводятся в "интерактивном" режиме, с возможностью для студентов задавать вопросы лектору (и наоборот) непосредственно по ходу изложения. Для лучшего усвоения материала, кроме лекций, проводятся мини-контрольные по отдельным темам, семинары (с разбором наиболее сложных вопросов и решением задач) и коллоквиумы. На каждый семестр подготовлены задания. В конце пятого семестра предусмотрен зачет, а по завершении курса, в конце шестого семестра – экзамен.

Наряду с изучением основ физики полупроводников, спецкурс знакомит студентов с основными направлениями исследований в Институте физики полупроводников СО РАН – базовом институте кафедры. Для этого по ряду разделов программы мы постарались продвинуться от изучения основ к изложению современного состояния исследований и рассказу о работе сотрудников Института в данной области. Вслед за такими занятиями в рамках спецкурса организуются ознакомительные экскурсии в лаборатории Института, которые проводят, вместе с преподавателем, ведущие научные сотрудники. Это помогает студентам более осознанно выбрать научные задачи и руководителей дипломной практики.

ПРОГРАММА




Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 98 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав