Читайте также:
|
|
Microsoft була запропонована альтернатива – ISAPI (Internet Server Application Programming Interface)-розширення та фільтри. Замість виконуваних файлів використовуються DLL – бібліотеки. Код DLL знаходиться в пам'яті весь час і для кожного запиту створює не процеси, а нитки виконання. Всі нитки використовують один і той же програмний код. ISAPI-додаток виконується в процесі IIS-сервера. Це дозволяє підвищити продуктивність і масштабованість.
ISAPI-розширення можна створювати в Visual Studio C + + 6.0, користуючись майстром.
У ISAPI теж є недоліки, що відносяться до розробки. Якщо ми міняємо вихідний код dll, ми повинні його відкомпілювати і помістити у виконувану директорію сервера. Але так як попередній варіант dll знаходиться в пам'яті, необхідно зупинити сервер, щоб отримати доступ на зміну файлу. У цей час клієнти не зможуть отримати в сервера ні один документ, і, звичайно, будуть не задоволені.
Скриптові мови, яка крутиться на стороні сервера – php і asp. Технологія asp була розроблена Microsoft в 90-х роках.
Виконання коду asp підтримується ISAPI-розширенням сервера. У діалозі конфігурації сервера IIS визначаються способи обробки файлів з різними розширеннями. Для обробки URL-адреси з розширенням в установках сервера визначений файл asp.dll. Файли asp відправляються до нього на обробку. На вхід надходить asp, а на виході маємо потік HTML-коду.
Приклад файлу asp:
<%@ Language=VBScript %>
<% Option Explicit%>
<HTML>
<HEAD>
<META HTTP-EQUIV=”Content-Type” content=”text/html”>
<TITLE>
Hello ASP World!
<TITLE>
</HEAD>
<BODY>
<P><%
Dim i;
for i=1 to 5
Response.Write(“<FONT SIZE=” & i)
Response.Write ("> Цей код генерує ASP! </ FONT>")
next i
%>;</P>
</BODY>
</HTML>
Тег <%…%> сигналізує asp, що в ньому знаходиться код, який він повинен обробляти на сервері. Виконується скрипт на мові, який вказаний в директиві Language. Оператор Response.Write записує текст у вихідний потік сервера, таким чином, він стає частиною HTML-сторінки, відправленої користувачеві.
Технологія asp була обмежена за своїми можливостями. Він використовував скриптові мови, які мають менше можливостей, ніж повнофункціональні мови програмування. Код asp був вбудований в HTML у вигляді спеціальних тегів, що створювало плутанину. Шматочки asp були розкидані по ньому, як родзинки у булці. Але HTML код зазвичай створюють дизайнери, які вміють «робити красиво», а asp – програмісти, які змушують все це працювати. У ASP.NET ви можете тримати код asp і HTML в різних файлах.
Скриптові мови не підтримують строгу типізацію. Що це означає? Ви можете не описувати змінну до її використання і можете привласнювати їй значення різних типів. Це зручно, але створює грунт для помилок. Наприклад, у вас є мінлива x1, і ви привласнюєте їй значення 1, але ви зробили помилку і помилково написали x2 = 1. Буде створена нова мінлива x2, а значення x1 не зміниться. У мові зі суворої типізацією компілятор помітить, що змінна x2 не описувалася, і видасть помилку.
У 2000 році на конференції розробників в якості частини нової технології. NET Microsoft представила ASP +. З виходом. NET Framework 1.0 вона стала називатися ASP.NET.
ASP.NET – це не продовження ASP. Це концептуально нова технологія Microsoft, створена в рамках ідеології. NET. У ASP.NET закладено все, для того, щоб зробити весь цикл розробки веб-додатки більше швидким, а підтримку більш простій. ASP.NET заснована на об'єктно-орієнтованої технології, але зберегла модель розробки asp: ви створюєте програму і ставите її в директорію, виділену сервером, і вона буде працювати. У ASP.NET з'явилося багато нових функцій, а існували в asp значно вдосконалені.
У ASP.NET використовуються компільовані мови. Під час компіляції перевіряється синтаксична коректність вихідного тексту. Скомпільований в проміжний мова код виконується швидше, і він буде таким ж незалежно від мови, який ми використовуємо. Компільовані мови підтримують строгу типізацію.
Компіляція відбувається на сервері в момент першого звернення користувача до сторінки. Якщо програміст змінив текст сторінки, програма перекомпілюються автоматично. При написанні коду можна використовувати набір компонентів, що поставляються з. NET.
Платформа. NET Framework надає додаткам середовище виконання, сама безпосередньо взаємодіючи з операційною системою. Вище лежить інтерфейс ASP.NET додатків, на якому в свою чергу базуються веб-форми (ASP.NET сторінки) і веб-сервіси. Інтерфейс. NET Framework дозволяє стандартизувати звернення до системних викликів і надає середовище для більш швидкої і зручної розробки. CLR забезпечує єдиний набір сервісів для всіх мов.
ASP.NET використовує технологію доступу до даних ADO.NET, яка забезпечує єдиний інтерфейс для доступу до баз даних SQL Server і файлів XML. Крім того, посилена модель безпеки дозволяє забезпечувати захист клієнта і сервера від несанкціонованого доступу.
У 2004 році з'явилася версія ASP.NET 2.0 (бета-версія, остаточний вихід – кінець 2005-початок 2006). Як стверджується, ця версія дозволяє скоротити обсяг кодування на 70%. Нові можливості версії 2.0 – Наприклад, використання шаблонів дизайну сторінок (Master Page), спрощена локалізація Web-додатків, більше 50 нових серверних елементів керування. Цілі, які переслідували розробники нової версії – Підвищити швидкість розробки сайтів, масштабованість, легкість підтримки і адміністрування сайтів, швидкість роботи сервера. З'явилася панель остнасткі MMC (консоль керування Microsoft), що надає графічний інтерфейс для керування настройками ASP.NET. Змінювати налаштування проекту тепер можна і через web-інтерфейс. ASP.NET 2.0 підтримує роботу на 64-бітних процесорах. Сервіс персоналізації (Personalization) надає готове рішення для зберігання персональних даних, безпосередньо характеризують користувача сайту, так званого профілю користувача (Profile).
Шаблони дизайну, теми і скіни дозволяють незалежно дизайн всього сайту окремо від його функціональності, теми включають графіку і каскадні таблиці стилів.
Попередні версії Visual Studio для проектів ASP.NET вимагали наявності на машині розробника сервера IIS. Тепер сервер вбудований в середовище розробки.
ASP.NET 2.0 і Visual Studio 2005 надають інструменти для легкого побудови локалізіруемих сайтів, які визначають вибір мови користувача і посилають йому сторінки на його мові.
Можливість прекомпіляціі дозволяє виявити помилки до завантаження сторінок на сервер. Можна не зберігати на сервері вихідні сторінки aspx, тим самим захищаючи свою інтелектуальну власність.
У ASP.NET 2.0 вбудована технологія автоматичного оновлення кешування баз даних. Дані, отримані з бази, зберігаються на сервері і він не звертається до бази для обробки повторного запиту. При зміні бази даних кеш оновлює свій вміст.
ASP.NET – це технологія, а не мова, і дозволяє програмувати на різних мовах – С #, Visual Basic, J #. У платформі. NET всі мови рівні, але деякі рівніші (Дж. Оруелл). Ось такою мовою і є С #, тому що він був спеціально створений для цієї платформи. Програмування C # дозволяє повною мірою використовувати концепції, методи і патерни об'єктно-орієнтованої розробки. Мова Visual Basic 8.0 наділений майже тими ж можливостями. Щоб навчитися ASP.NET, вам потрібно знати основи HTML, а знання asp не обов'язково. Воно може навіть перешкодити, оскільки доведеться змінювати спосіб мислення. Також для розуміння багатьох бажано знати CSS та JavaScript.
4 Основи PHP
Історія PHP починається з 1995 року, коли Расмус Лердорф (англ. Rasmus Lerdorf) створив простий застосунок мовою Perl, що аналізував відвідування користувачами його резюме на веб-сайті. Потім, коли цим застосунком вже користувалися кілька чоловік, а число охочих одержати його постійно збільшувалося, Лердорф назвав своє творіння Особисті інструменти домашньої сторінки англ. Personal Home Page Tools версія 1 і виставив для вільного завантаження. З цієї миті почався небувалий зліт популярності PHP.
Як це завжди буває, терміново було потрібне доопрацювання і нові доповнення. Для їхньої реалізації Расмус створює нову версію пакету, тепер уже написану на С. Отриманий таким чином інструмент набуває робочої назви PHP/FI Персональна Домашня сторінка / Інтерпретатор Форм (англ. Personal Home Page / Forms Interpreter —), надалі він також буде відомий під назвою PHP 2. Ця версія вже більшою мірою схожа на сьогоднішній PHP. Вона мала синтаксис і спосіб іменування змінних в стилі мови Perl, можливість вбудовування PHP операторів в html-код сторінки, автоматичну інтерпретацію форм, інтеграцію з базами даних. При цьому все працювало досить швидко, оскільки PHP прикомпилювалось до веб-серверу Apache. До 1997 року PHP використовувався вже на 50,000 доменах (не більше 1% всіх веб-серверів).
У тому ж 1997 році до проекту PHP підключилися Зев Сураскі (англ. Zeev Suraski) і Енді Гутманс (англ. Andi Gutmans). Ці студенти Техніону, одного з найкращих ізраїльських університетів, намагалися використовувати PHP/FI для одного з комерційних університетських проектів. При цьому їм довелося зіткнутися з багатьма труднощами і обмеженнями цієї технології. Вивчаючи початковий код PHP 2, Зеєв і Енді дійшли висновку про необхідність доопрацювання, а точніше істотної переробки PHP, особливо в плані синтаксису мови. Протягом декількох місяців вони блискуче впоралися з цим завданням. Закінчивши роботу Зеєв і Енді домовились з Расмусом про співпрацю в галузі розвитку та вдосконалення мови. З цієї миті з'являється PHP Group — група однодумців, що працюють над розвитком технології PHP. Одержаний продукт з'явився на світ у 1998 році під назвою PHP 3.
При цьому головною особливість PHP 3 була можливість розширення ядра, що привернуло до роботи над PHP безліч сторонніх розробників, що створюють спеціалізовані модулі. Їх наявність дала PHP можливість працювати з величезною кількістю баз даних, протоколів, підтримувати велике число API. До кінця 1998 кількість користувачів PHP перевалила за 100000, а PHP був вже встановлений на не менше ніж 10% серверах Інтернету. У той ж час значному поширенню даної мови сприяли публікації в електронній пресі та вихід книжок для вивчення PHP.
Відразу ж після виходу PHP 3, Енді Гутманс і Зеєв Сураскі почали переробку ядра PHP. В першу чергу належало вирішити проблему підвищення продуктивності. Новий продукт, названий Zend Engine (від імен творців: Zeev і Andi), успішно справлявся з поставленим завданням і був реалізований в 1999 році. Основними реалізованними ідеями є можливість компіляції сценарію у виконуваний модуль, за рахунок чого продуктивність можна було підняти на порядок.
Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 103 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |