Читайте также: |
|
Вся інформація, представлена у текстовій табличній, графічній формі, або у вигляді форм первинної статистичної звітності, що не ввійшла до складу основної частини, але яку студент вважає доцільним вмістити у дану роботу, входить до складу додатків.
У додатки включають такі матеріали:
- поточні документи підприємства, що є об’єктом дослідження;
- статистичні дані організації;
- ілюстрації допоміжного характеру.
РЕКОМЕНДАЦІЇ З ОФОРМЛЕННЯ РОБІТ
Текст роботи треба розміщувати тільки з одного боку аркуша білого паперу формату А4 (210x297 мм), залишаючи поля зліва не менше як 30 мм, справа - не менше як 15 мм, зверху та знизу - не менше як 20 мм. У друкованому варіанті на одній сторінці тексту міститься 28-30 рядків по 68-70 знаків у кожному. Кегель 14, Times New Roman, інтервал міжрядковий 1,5.
Обсяг дипломної роботи повинен становити 80-100 сторінок друкованого тексту.
Заголовки структурних частин дипломної роботи «ЗМІСТ», «ВСТУП», «РОЗДІЛ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ», «ДОДАТКИ», пишуться або друкуються великими літерами симетрично до тексту. Заголовки підрозділів пишуться або друкуються маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу. Крапка в кінці заголовка не ставиться.
Відстань між заголовком (за виключенням заголовка пункту) та текстом повинна дорівнювати 2 інтервалам в основному тексті.
Кожну структурну частину дипломної роботи слід починати з нової сторінки.
Нумерацію сторінок, розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів, рисунків, таблиць, формул подають арабськими цифрами без знака №.
ЗМІСТ, ВСТУП, ВИСНОВКИ, СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ, ДОДАТКИ не нумерують, як розділи. Номер розділу ставити після слова «РОЗДІЛ». Підрозділи нумеруються в межах кожного розділу, використовуючи номер розділу і порядковий номер підрозділу, між якими ставиться крапка. Наприклад: «1.4» (четвертий підрозділ першого розділу). Потім у тому ж рядку йде заголовок підрозділу. Текст починається після 1 інтервалу.
Графічну частину (схеми, графіки тощо) і таблиці необхідно подавати в роботі безпосередньо після тексту, де вони згадані вперше. Якщо вони містяться на окремих сторінках диплому, їх включають до загальної нумерації сторінок. Ілюстративні, або табличні матеріали, розміри яких більше формату А4, враховують як одну сторінку і розміщують у відповідних місцях після згадування в тексті або в додатках.
Ілюстрації позначають словом «Рис» і нумерують послідовно в межах розділу, за виключенням ілюстрацій у додатках. Номер ілюстрації повинен складатися з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка. Наприклад: Рис. 1.2 (другий рисунок першого розділу). Номер ілюстрації, її назва і пояснювальні підписи розміщуються послідовно під ілюстрацією.
Орієнтовно зміст графічної частини такий (уточнює керівник роботи):
- динаміка основних розрахунково-кількісних показників роботи;
- результати застосування у дипломній роботі статистичних та математичних методів;
- оптимізація запропонованих заходів;
- вплив запропонованих заходів на основні показники роботи організації.
Таблиці нумерують послідовно (за винятком тих, що розміщені в додатках) в межах розділу. В правому верхньому куті над відповідним заголовком таблиці розміщують напис «Таблиця» із зазначенням її номера, який складається з номера розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка. Наприклад: «Таблиця 2.3» (третя таблиця другого розділу). При переносі таблиці на інший аркуш над іншими частинами пишеться «Продовження табл. 2.3».
Посилання на ілюстрації диплому вказують порядковим номером ілюстрації, наприклад, «рис. 2.3», на формули - порядковим номером формули, наприклад, «у формулі (3.1)». Посилання у тексті на таблиці пишуть скорочено таким чином, наприклад: «в табл. 1.2». У повторних посиланнях на таблиці та ілюстрації треба вказувати скорочено слово «дивись». Наприклад, «див. табл. 1.2». Якщо використовують відомості, матеріали з монографій, оглядових статей, інших джерел з великою кількістю сторінок, в посиланні необхідно точно вказати номери сторінок, ілюстрацій, таблиць, формул з джерела, на яке посилаються.
Допускається посилання на джерела у виносках, при цьому оформлення посилання має відповідати його бібліографічному опису за списком із зазначенням номера.
Приклад цитати в тексті: «... Щорічно в Україні утворюється близько 340 різноманітних організацій туристського спрямування..» [6, с.20].
Відповідний опис у списку використаних джерел:
6. Мороз О.Й. Про розробку концепції розвитку туристської галузі в Україні // Економіка України. – 2005. – № 2. – С. 20-21.
Не допускається цитата в тексті: «... Щорічно в Україні утворюється близько 340 різноманітних організацій туристського спрямування...» 1 .
Відповідне подання виноски (внизу під рискою):
_________________________________________________________
1 Мороз О.Й. Про розробку концепції розвитку туристської галузі в Україні // Економіка України. – 1995. – № 2. – С. 20-21.
Графічна частина повинна мати 5-6 аркушів, виконаних на аркушах формату А4 згідно з діючими вимогами.
Джерела в списку можна розміщувати тільки в алфавітному порядку прізвищ перших авторів, або заголовків. Відомості про включені до списку джерела необхідно давати згідно з вимогами державного стандарту з обов’язковим наведенням назв праць (див. додаток 3).
Формуючи список літератури за темою дипломної роботи, студент обов’язково повинен зазначити прізвище та ініціали автора, назву роботи, видавництво, місце та рік видання, сторінки використаного матеріалу. Якщо до списку входять журнальні публікації, то обов’язково слід зазначити прізвище та ініціали автора, назву статті, рік видання, номер та використані в роботі над дипломним дослідженням сторінки. Під прізвищем автора (авторів) необхідно описувати книги одного, двох і трьох авторів. При цьому при двох авторах у заголовку вказують обох, при трьох - допускається наводити прізвище першого автора з додаванням слів «та ін.»
Бібліографічні описи використаних джерел включають до списку мовою тексту видання.
Список літератури вимагає розміщення усіх використаних джерел інформації в алфавітному порядку.
Список літератури може містити до 70-80 назв видань. Посилання на літературні джерела, що даються в тексті роботи, мають наводитись у вигляді порядкового номеру за списком джерел в квадратних лапках; наприклад [19, с. 35].
Додатки оформляються як продовження дипломної роботи, починаються зі сторінки, на якій великими літерами написано ДОДАТОК А і розміщуються в порядку появи посилань у тексті дипломної роботи. Кожний додаток слід починати з нової сторінки. Додаток повинен мати заголовок, що написаний або надрукований по центру великими літерами симетрично відносно тексту сторінки і велика літера, що позначає додаток (ДОДАТОК).
Додатки слід позначати послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Г,Є,І,Ї,Й,О,Ч, наприклад, ДОДАТОК А, ДОДАТОК Б, і т.д. Якщо додаток один, тоді він позначається як ДОДАТОК А.
Підготовка ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ ДО ЗАХИСТУ
Випускова кафедра згідно затвердженого графіку проводить попередній захист дипломної роботи і дає допуск до захисту дипломної роботи. У випадку наявності зауважень студент їх усуває і знову подає дипломну роботу на попередній захист.
Якщо ж зауваження є настільки критичними, що усунути їх до моменту захисту дипломної роботи неможливо приймається рішення про неможливість захисту такої дипломної роботи і визначає ступінь необхідності її доопрацювання випускником у термін не пізніше ніж за три дні до початку роботи ДЕК з наступним повторним попереднім передзахистом роботи.
Без попереднього розгляду і затвердження дипломної роботи на випусковій кафедрі дипломна робота до захисту не допускається.
Завершена дипломна робота підписується студентом, переплітається та подається на відгук науковому керівнику та рецензію спеціаліста галузі чи наукової організації (ДОДАТКИ З, И, К).
Науковий керівник у відгуку:
дає оцінку актуальності теми дипломної роботи;
розкриває зміст основних питань та завдань, поставлених в роботі;
оцінює теоретичний рівень дипломної роботи, використання в ній сучасних методик;
показує основні результати дипломної роботи;
відзначає ступінь обґрунтованості наукових положень, висновків і рекомендацій;
оцінює ініціативність та ставлення студента до вирішення проблем при виконанні дипломної роботи;
пропонує ДЕК оцінку роботи (відмінно, добре, задовільно, незадовільно).
В рецензії відзначається:
актуальність, реальність та доцільність дослідження теми;
відповідність матеріалів дипломної роботи цілям та завданням;
рівень теоретичного та практичного опрацювання питань;
якість та вірогідність сформульованих в роботі висновків, пропозицій, рекомендацій, правильності виконаних розрахунків;
ступені оригінальності отриманих результатів при проведенні аналізу та розробки рішень;
позитивні моменти та недоліки роботи;
загальна оцінка дипломної роботи (відмінно, добре, задовільно, незадовільно).
В рецензії, підписаній рецензентом, вказується його посада і місце роботи, вчений ступінь і вчене звання (якщо такі наявні). Підпис рецензента засвідчується печаткою відділу кадрів або канцелярії за місцем його роботи. Зовнішня рецензія вкладається в конверт, який підклеюється до внутрішньої сторінки обкладинки дипломної роботи.
Завершена дипломна робота з відгуком та рецензією подається завідувачу кафедри у встановлений термін. Завідувач кафедри приймає остаточне рішення про допуск дипломної роботи, яка отримала позитивний відгук та рецензію, до захисту перед ДЕК.
Важливою складовою підготовки студента до захисту є написання доповіді на захист дипломної роботи. Мета доповіді студента - ознайомити членів Державної екзаменаційної комісії з результатами свого дослідження. Тому рекомендується така структура виступу:
мета та завдання дипломної роботи з обґрунтуванням обраної теми та об’єкту дослідження;
об'єкт дослідження;
основні проблеми, які були виявлені в ході дослідження;
характеристика запропонованих у роботі альтернативних можливостей вирішення виявлених проблем;
оцінка очікуваних результатів упровадження запропонованих заходів та остаточні рекомендації автора.
Перед захистом дипломної роботи студент повинен підготувати та погодити з науковим керівником текст виступу та необхідні для цього ілюстративні матеріали.
Автор дипломної роботи публічно захищає її перед Державною екзаменаційною комісією, яка оцінює відповідність підготовки студента професійно-кваліфікаційному рівню спеціаліста.
захист ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ В ДЕК
Державна екзаменаційна комісія створюється щорічно у складі голови та членів комісії для проведення заключного етапу підготовки спеціаліста - захисту дипломної роботи. До складу ДЕК на правах її членів входять провідні фахівці галузі, завідувач випускової кафедри, викладачі окремих загальнонаукових та профілюючих дисциплін.
В коло діяльності ДЕК входить: перевірка рівня науково-теоретичної і практичної підготовки спеціалістів, оцінка якості виконання робіт, актуальності їх тематики та відповідності сучасному стану науки, техніки і питань виробництва, вирішення питань про присвоєння їм кваліфікації спеціаліста і про видачу диплому (з відзнакою, без відзнаки); розробки пропозицій щодо покращення організації підготовки спеціалістів та захисту дипломних робіт.
ДЕК працює у строки, передбачені навчальним планом. Графік роботи комісії затверджується ректором не пізніше, як за два місяці до початку захисту дипломних робіт.
Черговість захисту встановлюється випусковою кафедрою на основі побажань студентів; запис студентів на захист проводиться секретарем ДЕК.
До захисту дипломних робіт допускаються студенти, які виконали всі вимоги навчального плану та програм і склали державний іспит зі спеціальності.
В ДЕК до початку захисту дипломних робіт подаються:
довідка декана факультету про виконання студентом навчального плану і одержаних ним оцінок по всіх видах навчання в академії;
відгук керівника;
рецензія на дипломну роботу спеціаліста галузі чи наукової організації.
Процедура захисту передбачає стисле викладення студентом-дипломником результатів дослідження і відповідей на запитання членів ДЕКу або інших присутніх. Оскільки в ході захисту оцінюються не тільки робота, але й якість самого захисту, то дипломнику слід приділити значну увагу змісту та формі доповіді, підготовці наочних матеріалів.
Захист дипломних робіт здійснюється на відкритому засіданні ДЕК. Порядок захисту дипломних робіт наступний:
оголошення прізвища студента та теми дипломної роботи;
виступ студента по змісту роботи; Час виступу не повинен перевищувати 10 хвилин. Виступ має бути стислим, конкретним, з використанням ілюстративного матеріалу - плакатів, роздавального матеріалу для всіх членів комісії. Головне його призначення - більш детально та наочно проілюструвати ті чи інші твердження автора, зосередити на ньому увагу членів комісії.
відповіді студента на питання членів ДЕК та інших присутніх на захисті;
оголошується відгук керівника, рецензія;
оцінка дипломної роботи та рішення ДЕК про присвоєння кваліфікації (після проведення усіх захистів, запланованих на день). На захисті обов'язкова присутність наукового керівника та бажана - рецензента. Члени ДЕК задають студенту питання, як правило, за темою дипломної роботи, не виключаючи питань, що відносяться до теоретичної підготовки спеціаліста.
Після виступу процедура захисту продовжується у вигляді відповідей на запитання членів комісії або інших присутніх безпосередньо як по тематиці та змісту представленої роботи, так і по інших методичних та практичних проблемах сучасного менеджменту.
Присутні на захисті можуть задавати питання лише за темою дипломної роботи. Відповідаючи на питання, студент може використовувати текст свого виступу, ілюстративний матеріал, пояснювальну записку, робочі записи.
Після цього оголошується відгук наукового керівника (ним особисто або одним із членів комісії) та рецензія з підприємства. Загальна тривалість захисту – до 20 хвилин.
Результати захисту обговорюються на закритому засіданні ДЕКу, яка відкритим голосуванням звичайною більшістю голосів членів комісії, що брали участь у її засіданні, виносить рішення про оцінку кожної роботи за чотирьохбальною системою: відмінно, добре, задовільно, незадовільно. При однаковій кількості голосів голос головуючого є вирішальним. Рішення ДЕКу щодо оцінки захисту дипломної роботи оформляється протоколом, оголошується в день її захисту і в подальшому вноситься в документ (диплом) про вищу освіту.
Студенту, який захистив дипломну роботу, рішенням ДЕК присвоюється кваліфікація «спеціаліст з...» та видається диплом встановленого зразка. Тим студентам, які мають оцінки «відмінно» не менш, як з 75 відсотків усіх дисциплін навчального плану, а з решти дисциплін та індивідуальних завдань – оцінки «добре», склали державні іспити, захистили дипломну роботу з оцінкою «відмінно», видається диплом з відзнакою, про що записується у протоколі ДЕК.
В тих випадках, коли захист дипломної роботи признається незадовільним, ДЕК приймає рішення про можливість представлення студентом до повторного захисту тієї ж роботи з доопрацюванням, визначеним комісією, або ж про розробку нової теми, яка визначається випусковою кафедрою.
Студент денної форми навчання, який одержав при захисті дипломної роботи або при здачі державного екзамену по спеціальності незадовільну оцінку, відраховується з Інституту.
В цьому випадку студенту видається академічна довідка встановленої форми.
Студенту, який не захистив дипломну роботу з поважної причини (документально підтвердженої), ректором ВНЗ може бути продовжений строк навчання до наступного періоду роботи ДЕК, але не більше одного року.
Якщо студент не з’явився на засідання ДЕК для захисту дипломної роботи, то в протоколі засідання комісії відзначається, що він є неатестованим у зв’язку з неявкою на засідання комісії.
Студент, який не захистив дипломну роботу, допускається до нового захисту протягом трьох років після закінчення Інституту у випадку, коли він представив характеристику з місця роботи, що відповідає профілю підготовки у ВНЗ.
Усі питання стосовно державної атестації спеціалістів, не відображені у даних методичних вказівках, вирішуються державною екзаменаційною комісією.
Дипломна робота після захисту зберігається в архіві Інституту. При необхідності передачі підприємству або організації з неї знімається копія.
Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 98 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |