Читайте также:
|
|
Інформаційне забезпечення виборів- забезпечення виборцю доступу до незалежної, неупередженої і різнобічної інформації.
вимоги до інформації ЗМІ:
- достовірна (правдива) - ббс інформація поширюється якщо вона отримана 2 принаймі незалежними витоками
- точність
- повнота
- об'єктивність - коментар завжди є субєктивний, не має право змішуватись з інформацією, яка має характер обєктивний
- неупередженість подання інформації - інформація має бути безстороннєю
- збаланосовані інформаційні повідомлення щодо субєктів виборчого процесу
Класичним прикладом порушення вимог вісх є відверто замовну інформацію яка подається під видом обєктивної, повної, точної.
Закон поділяє інформацію на 2 сфери:
- загальне інформаціне забезпечення - інформування виборців загальне (не стосується кандидатів). - на замовлення цвк, поширюється законодавство про соціальну рекламу (ЗУ "Про рекламу"). див. про рекламу
- спеціальне інформаційне забезпечення - інформація про зареестрованих кандидатів, предвиборні програми партій кандидатів, інформація про вибуття кандидата. інформація про факти і подї повязані з виборчим процесом.
Контоль за дотрианням вимог - національна рада з питань телебачення і радіомовлення - моніторинг дотримання каналами принципів щодо інформації.
Передвиборна агітація - ст. 68 ЗУ 2Про вибори нд"
форми:
- від дверей до дверей
- мітинги
- проведення круглих столів, конференцій
- встановлення агітаційних наметів
та інш.
Реклама забороняється прихована- повідомлення, що не мають рекламного характеру, та недостовірна реклама.
Політична реклама - передвиборна агітація з використанням рекламних засобів.
Субєкти агітації: (ст. 2.ч.7)право на агітацію належить до статусу виборця. (публічна форма діяльності). Участь в агітації заборонена іноземцям, одв, юридичним особам, посадовим особам одв в робочий час,членам вибочих комісій протягом всього часу їх повноважень.
Для оплати агітації використовується виборчий фонд. Фонди мають бути окремими від рахунку політичної партії, чи від рахунку фіз о.
Строки агітації - з моменту реєстрації кандидатів дозволена агітація. Закінчення агітації - за один день до голосування - з 24 години останьої п'ятниці до голосуваня.
Під час 2 туру можлива агітація, однак після прийняття рішення про повторне голосування, закінчується за тими ж правилами.
Принцип рівності у предвиборній агітації - рівність може розумітися як фактична рівність - реалізується при проведення предвиборної агітації за кошти держ бюджету, рівність можливостей (рівність доступу) - створення рівних умов доступу - власник приміщення має право відмовитися від надання приміщення для агітації. однак, якщо власник надав одному субєкту приміщення, то виникає обовязок надати й іншому, хто виявить бажання натих самих умовах. праворівного доступу до ЗМІ. Кожен ЗМІ має встановити розцінки агітаційної продукції, не можуть бути вищими за розцінки корпораційної реклами, мають бути доступними, та не змінюватися до виборів.
право на відповідь - здійснюється за рахунок ЗМІ, корті мають право регресного позову, відповідь не вважається агітацією.
Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 111 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |