Читайте также: |
|
Формування предметних уявлень (ФПУ)
На занятті тифлопедагог знайомить дітей з об’єктом, його основними ознаками. (Називання. Сприйняття об’єкта в цілому. Виділення частин. Виділення ознак. Узагальнення в поняття. Класифікація, диференціація. Розвиток зорових функцій.)
Формування сенсорних еталонів (ФСЕ)
Діти більш поглиблено знайомляться з основними ознаками предмета. Особлива увага приділяється формі, величині та кольору. (Впізнавання і називання. Закріплення основних ознак (частини тіла, призначення). Робота з формою. Робота з величиною. Робота з кольором. Розвиток зорових функцій згідно теми з елементами сенсорики.)
Орієнтування в просторі (ОВП)
На занятті формуються уміння дітей орієнтуватися у малому та великому просторі. (Впізнавання і називання. Орієнтування в малому просторі. Орієнтування в великому просторі. Орієнтування по карті-схемі. Орієнтування по клітинці. Розвиток зорових функцій з елементами орієнтування.)
Сприйняття сюжетного зображення (ССЗ)
Діти вчаться послідовно розглядати сюжетне зображення, виділяти головне і другорядне. Формується уміння послідовного опису зображеного на картині. (Загальне сприйняття всієї картини (обведи очима всю картину). Детальне розглядання: а) що знаходиться на І, ІІ, ІІІ планах; б) дійові особи (про кого ця картина?); в) місце розташування персонажів (хто де знаходиться? Як взнав?); г) час дії (в яку пору дня, року це відбувається? Як дізнався?); д) визначення самої дії (що сталося? Чому так думаєш?); настрої, жести, пози та інші ознаки.
Відтворення розглянутого (робота над послідовним описом або пам’яттю, увагою; мімікою, позою; сенсорикою, орієнтуванням з елементами розвитку зорових функцій.)
Сприйняття глибини простору (СГП)
На занятті формуються різні способи сприйняття глибини простору (перспектива, перекриття, віддалення). Розвивається бінокулярний зір.
Сприйняття мімічних та пантомімічних дій (СМПД)
Діти знайомляться з мімікою та позою людини. Вчаться розрізняти настрої та відображати їх за допомогою виразу обличчя та рухів. (Виявлення рівня. Знайомство з емоційними настроями та їх проявами. Навчання правильному розумінню міміки, жесту, пози: а) на рівні сприйняття; б) імітація, моделювання; в) використання сформованих умінь та прийомів на навчальному матеріалі або в грі; г) використання прийомів та умінь в спілкуванні з іншими людьми.)
Узагальнююче заняття (УЗ)
На занятті закріплюються та узагальнюються всі отримані дітьми знання по темі, що вивчається. В процесі заняття можливе використання елементів всіх типів занять.
Виправлення мовних дефектів (ВМД)
Логопедичні заняття, що проводяться для розвитку фонематичного слуху дітей, формування правильної звуковимови, зв’язного мовлення та усунення мовних дефектів у дітей.
Формування предметно - практичних дій (ФППД)
На заняттях формуються предметно-практичні уміння та навички дітей.
Індивідуальне заняття (ІЗ)
Проводиться для корекції загального розвитку та зорових функцій дитини.
Розпочинати вивчення лексичної теми рекомендовано на заняттях типу ФПУ (два-чотири об’єкти вивчення), далі розширити отримані знання на заняттях по ФСЕ, та ОВП і закріпити на УЗ. У випадку вивчення великої кількості об’єктів в межах однієї лексичної теми, рекомендовано провести кілька комбінованих занять типу ФПУ з елементами ФСЕ та ОВП (вивчаючи одночасно не більше трьох-чотирьох об’єктів). Завершити вивчення лексичної теми рекомендовано на заняттях типу ССЗ або СГП, використовуючи отримані дітьми знання по темі, що вивчається.
Заняття типу СМПД проводиться при вивченні теми “Міміка і поза”, а також на занятті ССЗ для кращого сприйняття емоційного настрою зображених на картині персонажів.
Заняття типу ВМД може проводитися окремо, або як компонент заняття по ССЗ.
Заняття типу ФППД проводяться з дітьми ясельного та молодшого дошкільного віку.
Індивідуальні заняття проводяться щоденно з дітьми, які потребують додаткових вправ для засвоєння, або корекції умінь, навичок, зорових функцій, мовних дефектів та інших відхилень у загальному розвитку.
Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 129 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |