Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Аналіз стану та ефективності використання оборотних коштів

Читайте также:
  1. D. наука про відносини у суспільстві з приводу раціонального використання обмежених ресурсів; Верно
  2. Аналіз виробничого освітлення
  3. Аналіз виробничого травматизму на підприємстві.
  4. Аналіз внутрішнього середовища підприємства
  5. Аналіз зовнішнього середовища підприємства
  6. Аналіз і оцінка стану охорони праці
  7. Аналіз і оцінка стану охорони праці
  8. аналіз і прогнозування травматизму та професійних захворювань
  9. Аналіз небезпеки підприємства
  10. Аналіз небезпечних і шкідливих виробничих факторів

Для характеристики ефективності використання оборотних коштів на підприємствах використовуються різноманітні показники. показники швидкості обороту: коеф оборотності характеризує к-ть оборотів обор коштів за період. k=P/C, Р – реалізована продукція, С – середні залишки обор коштів. показник тривалості одного обороту хар-зує час, за який обор кошти здійсн 1 оборот.О=С*Т/Р. Термін оборотності вир-чих запасів О=Свз*Т/Р. коефіцієнт завантаження оборотних коштів. характеризує участь обор коштів в кожній грн реалізованої продукції.kз=С/Р. коеф прибутковості оборотних коштів. kп=П/С. формула визначення оптимальної кількості матеріалів в 1 партії поставок. ОК=√2Вз*Пр/(Ц+Тр), ОК-оптимальна к-ть матеріалів в одній партії поставки, Вз-вар-ть розміщеного замовлення, Пр-річна потреба у матеріалі, Ц-ціна матер за одиницю, Тр-трансп витрати на одиницю матер. на рік.

 

81. Нормування оборотних коштів дозволяє визначити потреби в тих чи інших предметах праці необхідних для безперервного процесу виробництва. Існує 3 методи розрахунку нормативу оборотних коштів:аналітичний, коефіцієнтний, метод прямого розрахунку.

Аналітичний метод – передбачає проведення аналізу окремих видів товарно-матеріальних цінностей, які використовуються на підприємстві. Потреби в цих цінностях корегуються шляхом виключення зайвих та непотрібних предметів праці.

Коефіцієнтний метод – передбачає корегування нормативів попереднього періоду шляхом використання окремих коефіцієнтів.

Метод прямого розрахунку – це науково обґрунтований розрахунок кожного виду товарно-матеріальних цінностей в умовах досягнутого організаційно-технічного рівня підприємства з врахуванням всіх змін в техніці та технології або в організації виробництва.

Нормування оборотних коштів передбачає розрахунок норм та нормативів.

Норма витрат – це максимально допустимі планові витрати ресурсу (сировини, матеріалів, палива тощо), які можна споживати для виробництва одиниці продукції.

Нормативи витрат – це поелементні складові норми, які визначають витрати тих чи інших матеріальних ресурсів, віднесених на фізичну одиницю (одиницю потужності, м3, м2, тонну тощо).

Загальний норматив оборотних коштів складається з певних нормативів:

Нзаг= Нв.з.+ Ннв+ Нв.м.п.+ Нг.п,

де Нв.з., Ннв, Нвмп, Нгп – нормативи відповідно виробничих запасів, незавершеного виробництва, витрат майбутніх періодів і готової продукції.

Нормування виробничих запасів:

Виробничі запаси підрозділяються на:

- поточний

- страховий

- транспортний

- підготовчий

- сезонний

Поточний запас створюється для забезпечення процесу виробництва предметами праці між 2-ма черговими поставками сировини. Норма поточного запасу визначається

-- середньозважений інтервал поставки за попередні 12 місяців.

Норматив поточного запасу:

-- середньоденні витрати даного виду товарно-матеріальних цінностей.

Страховий запас створюється на підприємствах для забезпечення виробництва предметами праці у випадках порушення договірних угод.

Підготовчий запас необхідно мати в тих випадках коли сировину або матеріали не можна зразу використовувати у виробництві. Норма підготовчого запасу визначається фактичними витратами часу за попередній період, який був необхідний для підготовчих робіт.

Транспортний запас створюється на період транспортування предметів праці. Норма цього запасу визначається за фактичними даними попереднього періоду до моменту їх завершення.

Сезонний запас створюється тоді коли має місце сезонний характер виробництва або споживання.

Загальна норма виробничих запасів:

Норматив оборотних коштів у незавершеному виробництві – це кошти, яких повинно вистачити для створення необхідних заділів у цехах основного та допоміжного виробництва з метою забезпечення ритмічної роботи й рівномірного здавання готової продукції на склади підприємства.

 

 




Дата добавления: 2015-02-22; просмотров: 154 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.01 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав