Читайте также: |
|
Комплексное задание
По дисциплине «Информационные технологии»
На тему: «Исследование информационной технологии почтовой связи»
Выполнила:
Студентка IV курса
Группы ПЗ-17
Топчук И.А.
Одесса-2013
Зміст
1. Загальний опис технологічного процесу електронного переказу (для корпоративних клієнтів)…………………………………………………...3
2. Розподілення технологічних операцій по робочим місцям з описом їх функцій згідно чинних документів………………………………………..9
3. Аналіз умов безпечної експлуатації інформаційної системи (ергономіка, електроживлення, захист даних від зруйнування та несанкціонованого доступу)……………………………………………..13
Загальний опис технологічного процесу електронного переказу (для корпоративних клієнтів)
Поштові перекази, кількість яких складає п’ять і більше, що подаються до об’єкта поштового зв’язку одним відправником (далі – згруповані поштові перекази), приймаються для пересилання разом із списками ф.103-1 оформленими відповідно до вимог Правил надання послуг поштового зв’язку.
Списки ф.103-1 можуть заповнюватися за допомогою технічних засобів або вручну кульковою ручкою (чорнилом) темного кольору.
Поштові перекази приписуються до списків поіменно.
Графи 1-6 списку заповнюються відправником (при цьому у графі 2 зазначається повна адреса одержувача), а графи 7-8 – працівником поштового зв’язку (як виняток, графа 8 може заповнюватися відправником).
Кількість поштових переказів у списку ф.103-1, загальна сума плати за їх пересилання зазначається цифрами та літерами.
В об’єктах поштового зв’язку для приймання великої кількості згрупованих поштових переказів можуть бути використані окремі квитанційні книжки ф.5 (виділені РРО).
Приймання згрупованих поштових переказів.
Для пересилання згруповані поштові перекази за списками ф.103-1, подаються без заповнення бланків ф.115.
Списки подаються до об’єктів, оснащених АРМ на магнітних та паперових носіях. Файл формується в необхідному форматі. Списки ф.103-1 складаються у двох (трьох) примірниках.
Приймаючи згруповані поштові перекази за списками ф.103-1, працівник поштового зв’язку перевіряє правильність заповнення списку, правильність розрахунку плати за пересилання, зазначеної проти кожного поштового переказу, загальну кількість та суму переказів, підсумок плати, наявність підписів керівника, головного бухгалтера, відбитка печатки юридичної особи, а також тотожність усіх примірників.
При наданні відправником списку ф.103-1 на паперовому та магнітному носіях, працівник поштового зв’язку перевіряє тотожність наданих списків. У разі виявлення розходжень даних, зазначених на паперових та магнітних носіях, списки повертаються відправнику для уточнення.
Після перевірки списку, працівник поштового зв’язку оформлює відповідні графи, у відведеному місці зазначає своє прізвище та проставляє відбиток календарного штемпеля.
Загальна сума переказів, зазначена цифрами й літерами у списку, має відповідати сумі, перерахованій за платіжним дорученням. Сума плати може вноситися готівкою або включатися до загальної суми, зазначеної в дорученні.
У разі розбіжності суми платіжного доручення чи суми на переказному рахунку із загальною сумою переказів, зазначених у списках, а також при відсутності підписів і відбитка печатки відправника на цих документах, перекази не приймаються.
Якщо поштові перекази відправляються за кількома списками на останньому списку працівник поштового зв’язку зазначає загальну кількість і загальну суму переказів, прийнятих за усіма списками, а також загальну суму одержаної плати.
Якщо список ф. 103-1 складено на двох і більше аркушах, працівник поштового зв’язку ставить на них відбиток календарного штемпеля дня приймання поштових переказів, а на останньому, крім того, у відведеному місці зазначає своє прізвище.
Приймання поштових переказів, за списком ф.103-1, здійснюється загальновстановленим порядком.
Перед прийманням поштових переказів з внесенням суми переказу та плати за його пересилання шляхом безготівкового розрахунку контролююча особа об’єкта поштового зв’язку з’ясовує в бухгалтерії центру поштового зв’язку (поштамту, поштамту – ЦПЗ) надходження коштів від відправника на переказний рахунок. Після чого на зворотному боці копії платіжного доручення (списку ф.103-1) наданої (наданого) відправником, робить напис: “на переказний рахунок кошти надійшли (дата), з бухгалтерією звірено”, проставляє відбиток календарного штемпеля та свій підпис.
Приймання поштових переказів здійснюється при наявності відповідної відмітки зробленої контролюючою особою на копії платіжного доручення чи списку ф.103-1.
На прийняті поштові перекази за одним або кількома списками ф.103-1, складеними одним підприємством (організацією, установою), видається одна загальна розрахункова квитанція (касовий чек) або на кожний список – окремі розрахункові квитанції ф.5 (касові чеки), в яких зазначаються номери переказів (з № по №), у рядку “про приймання поштового переказу” зазначається - “За списком”, у рядку “Сума”- пишеться загальна сума переказів (цифрами і літерами), у рядку “Кому”- записується найменування та поточний рахунок відправника, у рядку “Куди”- літерами зазначається кількість прийнятих переказів, у рядку “Плата” - сума одержаної плати, в тому числі - одержана за інші послуги.
Розрахункова квитанція (касовий чек) разом з копією списку ф.103-1 видається відправникові.
Після приймання згрупованих поштових переказів, працівник поштового зв’язку передає список (списки) ф.103-1 особі, яка здійснює контроль.
Контролююча особа перевіряє правильність заповнення та оформлення списку, шифрує поштові перекази (у разі потреби), зазначаючи шифр у графі “Примітка” списку ф.103-1 та ставить свій підпис.
З об’єктів поштового зв’язку, неоснащених АРМ ВЗ магнітний носій та оригінал ф.103-1, приписаний до реєстру ф.11 за номером списку, направляється до об’єкта поштового зв’язку, оснащеного АРМ ППЕП, для створення вихідних повідомлень. Не пізніше наступного робочого дня третій примірник ф.103-1 разом з документами на вихідні поштові перекази направляється до центру поштового зв’язку (поштамту, поштамту – ЦПЗ) для контролю за оприбуткуванням.
В об’єктах поштового зв’язку, оснащених АРМ ППЕП оригінал ф.103-1 разом з повідомленнями ф.121 не пізніше наступного робочого дня направляється до центру поштового зв’язку (поштамту, поштамту – ЦПЗ) для контролю за оприбуткуванням.
Під час створення вихідного електронного повідомлення замість ф.121 на кожний переказ, можливий друк реєстру вихідних електронних повідомлень та друк переліку переказів зареєстрованих у АС «Електронний переказ».
Дата добавления: 2015-02-22; просмотров: 163 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |