Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Відмінності міфологічного світогляду і філософії

Читайте также:
  1. Антропологічний матеріалізм Л. Фейербаха. Критика релігії та ідеалізму у філософії Фейербаха.
  2. Джерела та національні особливості філософії України.
  3. Звернути увагу на відмінності французької та німецької готики!
  4. Ідеї та представники високої класики в розвитку античної філософії.
  5. Кант робить предметом філософії специфіку пізнає суб'єкта, який за його думку визначає спосіб пізнання і контролює предмет знання.
  6. Метод і система філософії Г. Гегеля.
  7. Метод на виявлення достовірності відмінності початкових даних
  8. Основні відмінності між фінансовою та управлінської звітністю
  9. Основні риси та напрямки сучасної Західної філософії.

Міф звичайно поєднує в собі 2 аспекти:

1) діахронічний (розповідь про минуле),

2) синхронічний (пояснення теперішнього і майбутнього), що забезпечувало духовний зв'язок поколінь.

Значення міфів полягає в тому, що вони встановлювали гармонію

- між світом і людиною,

- між природою і суспільством,

- між суспільством і індивідом.

Таким чином, міфи забезпечували внутрішню згоду в людині і гармонію людського життя.

Генетичний принцип був основним принципом вирішення світоглядних питань в міфології, який пояснював першооснови світу, а походження природних і суспільних явищ зводилося до того, хто кого породив.

Ще однією із форм світогляду є релігія.

Релігія (від лат. religio – набожність, святиня, предмет культу) – це така форма світогляду, в якій освоєння світу здійснюється через його роздвоєння на поцюсторонній «земний», природний, сприйнятливий органами відчуттів, і потойбічний – «небесний», надприродний, надчуттєвий. Формування (штучного, теоретичного, художнього) «світу», на відміну від світу реального, життєвого, предметного, – риса всіх форм його духовного освоєння людьми. Специфіка релігії – в особливому характері її «другого» світу і її смислової ролі. Основа релігійного світогляду є віра в існування тієї чи іншої різновидності надприродних сил і їх головну роль у походженні світу і житті людей.

Віра – це спосіб існування релігійної свідомості, особливий настрій, переживання, який характеризує її внутрішній стан. Зовнішньою, соціально-значущою формою прояву віри служить культ – система затверджених ритуалів, догматів.

Релігійні уявлення неможливо вивести із почуттів, переймань окремої людини. Вони – продукт історичного розвитку суспільства. Існувало та існує велика кількість варіантів релігійних вірувань. Такі форми релігії, як християнство, буддизм, іслам вважаються світовими і по цей день мають велику кількість прихильників в різних країнах. Релігія розвивалась на ґрунті усвідомлення залежності людей від не контролюючих сил. В уявленнях про «вищі сили» химерно сплітались початки добра і зла, демонічні та божественні сторони релігії довгий час розвивалися паралельно. Поклоніння «вищим силам» поступово приводить до поняття (образа) Бога – вищої істоти, гідної поклоніння.

Релігія – складне духовне утворення та суспільно-історичне явище, яке не укладається в однозначні, прямолінійні характеристики.

Спорідненість, близькість філософії і релігії постає в тому, що вони – суспільно-історичні типи світогляду, вирішують схожі задачі світоуяснення і впливу на свідомість та поведінку людини. Вони є формами суспільної свідомості.

 




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 86 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав