Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Догляд за хворими із захворюваннями травмами судин.

Читайте также:
  1. Ведение послеродового периода у родильниц с травмами промежности
  2. ВИЗНАЧЕННЯ РОЛІ І МІСЦЯ ДОГЛЯДУ ЗА ДІТЬМИ В ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ. ОСНОВИ ЕТИКИ ТА ДЕОНТОЛОГІЇ В ПЕДІАТРІЇ.
  3. Догляд за дитиною, яка народилась шляхом операції кесаревого розтину
  4. Догляд за пуповиною, пуповинним залишком, пупковою ранкою
  5. Догляд за рослинами
  6. Догляд за ротовою порожниною
  7. ДОГЛЯД ЗА ШКІРОЮ ТІЛА І ПОРОЖНИНОЮ РОТА
  8. І. Догляд за ділянкою та приміщенням
  9. ІІ. Догляд за дітьми

 

Хворі із захворюваннями і травмами судин відносяться до групи тяжкохворих, які часто стають інвалідами, потребують уваги, ретельного і високопрофесійного догляду.

Особливої уваги потребують хворі з облітеруючими захворюваннями артерій верхніх і нижніх кінцівок.

Хворі з облітеруючим ендоартеріїтом, атеросклерозом і хворобою Рейно повинні утрімувати кінцівки в ідеальній чистоті і теплі, уникати переохолодження. Взуття повинно бути вільним, легким і теплим. Хворі з хворобою Рейно в холодну пору повинні обов'язково носити рукавички.

Слід зазначити, що навіть невеликі подряпини і садна у цих хворих можуть призвести до розвитку вологої гангрени, трофічної виразки.

У зв'язку з ішемічними розладами в кінцівках .вираженим больовим синдромом, порушенням сну хворі є неспокійними, дратівливими. А тому крім ретельного виконання лікарських призначень, необхідно нормалізувати їх психічний стан. До таких хворих потрібно ставитись з турботою і увагою.

Палата повинна провітрюватися і утримуватися в чистоті. Особливо це стосується хворих з гангреною і некрозами. їм необхідно встановити спокійну обстановку і тишу в палаті.

Для боротьби з бесонням призначають: 1.Снодійні (люмінал, ноксирон); 2.3аспокійливі (мепробромат, мепротан); 3.Знеболювальні (сиган, триган, фентаніл, напроксен й інші).

Слід зазначити, що при вираженому больовому синдромі для його зняття необхідно призначати судинорозширювальні препарати і тільки при їх недостатній ефективності можна застосувати наркотики.

Медична сестра повинна слідкувати і своєчасно вводити хворим ці засоби. При наявності вологої гангрени необхідно використовувати весь комплекс лікувальних заходів для того, щоб перевести її в суху.

Для цього треба ретельно слідкувати за станом пов'язки і тканин; накладати спиртово-фурацилінової пов'язки.

При появі демаркаційної лінії медична сестра повинна своєчасно інформувати лікаря про це з метою проведення некректомії (видалення змертвілої тканини).

При наявності некрозу необхідно попередити розвиток вологої гангрени. Для цього ділянку некрозу обробляють антисептиками і накладають спиртово-фурацилінові пов'язки (1:1) для висушивання рани.

При наявності нориць необхідно проводити заходи щодо запобігання мацерації шкіри. З цією метою навколо зовнішнього отвору нориці необхідно проводити змазування цинковою маззю, пастою Лассара, своєчасно змінювати просяклі пов'язки.

За дорученням лікаря медична сестра може проводити промивання нориці антисептичним розчином, а/б та ін..

При наявності трофічних виразок необхідно періодично змінювати пов'язки з урахуванням принципів антисептики.

Контроль за станом пов'язки проводять декілька разів на добу, при цьому звертають увагу на її зручність, чистоту, просякання. Пов'язки повинні бути сухими, при просяканні і забрудненні її замінити.

При догляді за хворими з варикозною хворобою у стадії компенскції і субкомпенсації слід проводити заходи щодо покращення венозного відтоку з нижніх кінцівок. Пропонують менше ходити, періодично лягати і давати кінцівкам підвищеного положення, бинтувати еластичним бинтом або носити спеціальні еластичні панчохи.

У хворих з третім ступеням венозної недостатності часто виникають трофічні виразки, часом досить великих розмірів, які потребують тривалого лікування. Слід пам'ятати, що такі рани повинні лікуватись під контролем лікаря з урахуванням стану ранового процесу і доцільності використання тих чи інших медикаментозних засобів.

Особливої уваги потребують хворі з тромбофлебітами У разі висхідного тромбофлебіту для профілактики емболії легеневої артерії, таких хворих треба оперувати з невідкладними показаннями. У після операційний період усі зусилля медичного персоналу повинні бути спрямованні на відновлення функції кінцівки, нормальне загоєння рани, попередження ускладнень (нагноєння, кровотечі та ін..).

Після закінчення операції хворого переводять у післяопераційну палату. Його вкладають на функціональне ліжко з тим рахунком, щоб можна було підійти з будь-якого боку. Ліжкову білизну необхідно зігріти, розправити. Залежно від характеру операції і знеболювання хворому забезпечують відповідне положення в ліжку.

Слід пам'ятати, що у хворих особливо після реконструктивних операцій на артеріях, травм і пошкоджень артерій кінцівок, у післяопераційному періоді може виникати синдром "включення" ("реперфузійний синдром") ішемізованої кінцівки в кровообіг, який проявляється порушенням з боку серцево-судинної (артеріальна гіпертензія, тахікардія, гіпоксія міокарда) і дихальної систем, а також ознаками гострої печінкової і ниркової недостатності (олігурія, анурія, гематурія, гіперазотемія).

Загрузка...

Слід зазначити, що у період закінчення наркозу і виходу хворого з цього стану на фоні зниженого AT і підвищення загального периферичного опору в місці судинного шва може розвинутись тромбоз. У цьому плані важливе


Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 19 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2019 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав