Читайте также:
|
|
ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕЧНИХ УМОВ ПРАЦІ ПРИ ВИКОНАННІ ЕКСПЕРЕМЕНТАЛЬНИХ РОБІТ
Характеристика лабораторії, використаного устаткування, визначення небезпечних та шкідливих факторів
У процесі дипломного проектування ведеться дослідно-конструкторська розробка адаптера для введення через звукову карту комп’ютера стандартної конфігурації низькочастотних (менше 10 Гц) сигналів від датчиків. Розробка даного пристрою пов’язана з низкою небезпечних факторів, які впливають на безпеку і здоров’я людини, таких як пайка, штучне освітлення, висока напруга вимірювальної апаратури. У даній роботі розглядаються небезпечні та шкідливі виробничі фактори, що мають місце при конструюванні і збірці адаптера, а також організаційно-технічні заходи, що забезпечують безпеку робіт.
Розробка макета проводиться в лабораторії 413 навчального корпусу №12 Дніпропетровського Національного Університету ім. Олеся Гончара. У ході розробки і конструкції приладу проводилися наступні операції:
1) пайка деталей на друковану плату;
2) конструювання і складання приладу;
3) пуско-налагоджувальні роботи;
4) теоретичний розрахунок з використанням ЕОМ.
Лабораторію, в якій розробляється прилад можна віднести до приміщень з підвищеною небезпекою, характерною ознакою якої є:
можливість одночасного доторкання людини до неструмовідних частин електроустановки і до металоконструкцій, що мають контакт з землею.
Як було вказано вище, на людину впливають небезпечні та шкідливі виробничі фактори. Далі приведені небезпечні та шкідливі фактори, які виникають при виконанні різних операцій процесу виготовлення адаптера:
1) Вирізка заготівки пилкою або ножицями по металу. Небезпечний фактор - ріжучі поверхні полотна;
2) Травлення плати (використовується хлорне залізо), шкідливі фактори - шкідливі речовини;
3) Свердління отворів у платі свердлильний станком (U=220В). Шкідливими факторами є рухомі частини установки, можливість враження електричним струмом.
4) Пайка плати за допомогою припою (ПОС-61) та електроустановкою (паяльник, U=220В). Шкідливі фактори – це шкідливі речовини, недостатній рівень освітлення, електричний струм, небезпечні фактори пожежі, нагріті поверхні;
5) Нанесення розмітки та вирізка отворів корпусу для прикріплення плат та інших частин макету свердлильною установкою(U=220В) або ножем. Шкідливі фактори є рухомі частини установки, електричний струм, ріжучі поверхні;
6) Тестування макету відбувається при під’єднанні до електричної мережі. Шкідливий фактор – це ураження електричним струмом.
Наслідками впливу усіх перелічених вище шкідливих факторів можуть бути:
1) механічні травми;
2) термічні опіки;
3) отруєння шкідливими речовинами;
4) електричні травми;
5) отруєння хімічними речовинами;
6) напруженість зору.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 101 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |