Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Вплив на організм людини небезпечних та шкідливих факторів при виготовленні макету та методи захисту від них.

Читайте также:
  1. C. вплив на поведінку суб'єктів економіки через формування загальноекономічного середовища; Верно
  2. I. Методические рекомендации
  3. I. ОРГАНИЗАЦИОННО-МЕТОДИЧЕСКИЙ РАЗДЕЛ
  4. II. Глубокая скользящая методическая пальпация.
  5. II. Методика проведения гигиенического массажа.
  6. II.1.2.Методика финансового анализа
  7. III. Методические рекомендации
  8. III. Учебно-методическое и информационное обеспечение дисциплины
  9. IV Уровень методики и техники исследования
  10. IV. Методические рекомендации для самостоятельной проработки.

 

Після вирізки плати відбувається нанесення малюнку та травлення плати. При травленні застосовуються різні шкідливі хімікати (агресивні та шкідливі речовини) - азотна, фтористоводнева, соляна, сірчана, оцтова, фосфорна, мурашина і другі кислоти, а також луг. В нашому випадку використовується хлорне залізо (FeCl3). При роботі з цією речовиною може відбуватися отруєння парами що виділяються і газами (подразнюються верхні дихальні шляхи і слизисті оболонки очей.

Хлорне залізо вражає слизові оболонки і шкіру, викликаючи опіки. При опіках кислотами відбувається омивання жирового шару шкіри та розчин білкових речовин. Особливо небезпечне потрапляння навіть найменших кількостей кислот в очі, так як луг швидко проникає в глиб ока і в результаті може настати сліпота.

Потрапляння парів кислот і лугів в повітряну середу виробничих приміщень може викликати гострі отруєння та професійні захворювання. Тому всі роботи з агресивними речовинами повинні проводитися в спеціальних шафах з ефективною місцевою витяжною вентиляцією. Швидкість руху повітря в робочих прорізах місцевих витяжних пристроїв залежить від токсичності застосовуваних речовин (чим вище токсичність сировини тим більше швидкості руху повітря повинні бути в робочих отворах).

При роботі з кислотами і лугами необхідно користуватися відповідним спецодягом.

Для захисту очей необхідно застосовувати окуляри в гумовій оправці.

Для одночасного захисту очей та обличчя від бризок кислот, лугу, гарячих рідин (особливо при розливі) краще застосовувати щиток на голову. Щиток виготовляється з тонкої листової фібри, прозорий екран - з оргскла. Шкіру рук необхідно захищати латексними або гумовими печатками, причому перед початком роботи вони повинні бути перевірені на герметичність (для виявлення розривів).

Відпрацьовані кислоти і луги перед зливом в каналізацію необхідно нейтралізувати у відповідності з технологічною інструкцією.

При опіках кислотами и лугами треба як можна скоріше (впродовж 10-15 хвилин) промити уражену ділянку рясним струменем чистої води, і звернутися в медпункт.

Пайка – нероз’ємне з'єднання деталей за допомогою припою. Припої, які найбільш часто застосовуються – це олов'яно-свинцеві :ПОМ-18, ПОС-30, ПОС-40, ПОС-61 та ПОСК-50, який містить 32% свинцю.

Процес пайки супроводжується забрудненням повітря, робочих поверхнею, одягу та шкури рук, це може привести до свинцевих отруєнь організму та викликати змінення крові, нервової системи и сосудів.

В цілях попередження отруєння свинцем ділянки пайки оборудуються у відповідності до санітарних норм.

В приміщеннях, де проводиться пайка припоєм, яких містить свинець, щоб уникнути потрапляння свинцю в організм не дозволяється зберігати особисті речі, приймати їжу та курити, а також прасувати робочу одежу вдома. Робоче місце пайки оборудується місцевою витяжною вентиляцією, яка забезпечує концентрацію свинцю в робочій зоні не більш гранично допустимій – 0,01 мг/м3 (I клас небезпеки).

Для попередження опіків і забруднення свинцем шкіри рук, повинні бути видані салфетки для видалення зайвого припою з жала паяльника, а також пінцети для підтримки проводу, що припаюється, і для подачі припою до ділянки пайки, якщо відсутня автоматична подача.

При монтажних роботах, які пов’язані з небезпечністю засмічення або опіку ока, передбачена видача робітникам захисних окулярів.

Для захисту від окислення ділянок пайки застосовують флюси: каніфольно-спиртовий при пайці припоями ПОС-40, ПОС-61 та ПОСК-50, хлористий цинк при пайці і лудінні припоями ПОС-18 та ПОС-30. Каніфоль подразнює шкіру, може викликати сип, а хлористий цинк може викликати сильне подразнення, пропалювати шкіру та слизові оболонки.

Пайка в лабораторії виконувалась вручну – паяльником, і для попередження небезпечного впливу необхідно після закінчення робіт ополіскувати руки одновідсотковим розчином оцтової кислоти, мити їх гарячою водою з милом, споліскувати рот та чистити зуби.

 


Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 8 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2018 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав