Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Знаки безпеки.

Читайте также:
  1. I. Суть і ознаки, ринкової економічної системи
  2. Абсолютные признаки перелома
  3. Административно-правовое принуждение как средство борьбы с административными правонарушениями: понятие и основные признаки. Виды административно-правового принуждения
  4. АДМИНИСТРАТИВНОЕ ПРАВОНАРУШЕНИЕ. ПОНЯТИЕ, ПРИЗНАКИ И СОСТАВ
  5. Административное правонарушение: понятие, признаки, состав.
  6. Археологические признаки миграций
  7. Базисные(имеют все хар-ки и признаки PR-текста, PR-инф-ии)
  8. Билет 20.Социальная группа, её основные признаки и функции. Виды социальных групп. Понятие депривации.
  9. Билет №1. Понятие, сущность, признаки, формы и функции государства.
  10. Билет №2.Понятие и основные признаки правового государства. Проблемы становления правового государства в России.

Методичні рекомендації для виконання роботи: Дана тема передбачає вивчення того які бувають запобіжні надписи, сигнальні фарбування та знаки безпеки. Особливу увагу треба звернути в процесі вивчення теми на те які бувають сигнальні фарбування відповідно до міждержавного стандарту, в які кольори фарбують відкриті трубопроводи, для чого призначені знаки безпеки та які вони бувають.

 

Використана література:: Васильчик М.В., Вінокурова Л.Е., Тесленко М.Я. Основи охорони праці, «Просвіта», Київ 1997 р. ст. 59-60.

 

1. З метою підвищення уваги працюючих, попередження їх про можливу небезпеку на робочому місці рекомендується фарбувати машини та устаткування у сигнальні кольори.

Встановлені такі сигнальні фарбування відповідно до міждержавного стандарту ГОСТ 12.4.026-76 ССБТ. "Цвета сигнальные. Знаки безопасности":

червоний — заборона, безпосередня небезпека, засіб пожежегасіння;

жовтий — попередження, можлива небезпека;

зелений — припис, безпека;

синій — вказівка, інформація.

Для кращого сприймання сигнальні кольори слід використовувати на фоні контрастних кольорів: жовтий — на чорному, зелений чи червоний — на білому.

Для зниження рівня травматизму і підвищення культури праці будівельно-монтажне оснащення та устаткування обов'язково фарбують у жовтий сигнальний колір. У цей же колір фарбують і посудини, що містять небезпечні та шкідливі речовини.

У зелений колір фарбують сигнальні лампи нормального режиму роботи обладнання. У червоний колір — внутрішні поверхні корпусів і кожухів, які огороджують рухомі частини машин і механізмів, двері шаф струмоведучих елементів, трубопроводи гарячої води, електромашини, забороняючи знаки, сигнальні лампи "тривога" тощо. У синій колір фарбують вказівні знаки, місця для приєднання заземлювачів тощо. Відкриті трубопроводи фарбують у різні кольори, залежно від продукту, що транспортується:

червоний — для пари;

голубий — для повітря;

коричневий — для масла;

сірий — для кислоти;

зелений — для води;

темно-коричневий — для лугу.

Попереднє фарбування у вигляді суцільних смуг наносять на обладнання, що обертається, а також на негабаритні вантажі (у вигляді прямокутників типу "зебра"). Колір одягу для осіб, які працюють у небезпечній зоні, має різко контрастувати з фоном місцевості.

2. Знаки безпеки призначені для привертання уваги працюючих до: безпосередньої або можливої небезпеки, припису чи дозволу на виконання відповідних дій з метою забезпечення безпеки, а також для необхідної інформації.

Якщо знак безпеки встановлено на воротах чи вхідних дверях приміщення, при в'їзді на об'єкт або дільницю, це значить, що його дія поширюється на все приміщення, на несь об'єкт або дільницю.

Знаки безпеки повинні контрастно виділятися на навколишньому фоні і знаходитись у полі зору людей, яких вони стосуються.

Форма, розмір і колір знаків безпеки повинні відповідати чинним стандартам.

Знаки безпеки можуть бути: заборонні (червоний), попереджувальні (жовтий), приписуючи (зелений) та вказівні (синій).

Заборонний знак відкритого вогню, використовується тоді, коли необхідно заборонити роботи з використанням відкритого вогню, оскільки це може призвести до пожежі або вибуху.

У пояснювальному написі знака завжди є слово "Заборонено", наприклад "Заборонено використання відкритого вогню", "Заборонено палити”.

Знаками електробезпеки користуються для заборони робіт або дій поблизу кабельних ліній або ліній електропередач, а також робіт з електрообладнанням, які можуть призвести до аварії або електротравматизму.

Пояснювальні написи розпочинають словом " Стій", на­приклад "Стій! Охоронна зона ЛЕП. Роботи заборонено”, "Стій. Обрив провода. Не підходити".

Запобіжні знаки призначені для попередження про можливу небезпеку.

Знаки небезпечних зон попереджують, наприклад, про розташування зон обвалів, сховищ отруйних або шкідливих речовин. У знаку може бути пояснювальний напис, який залежить від конкретних умов, наприклад: "Небезпечна зона. Працює кран", "Небезпечна зона. Тихий хід".

Знаки небезпеки падіння необхідно встановлювати при відкритих та неогороджених ямах, котлованах тощо. Ос­новне слово на таких знаках — "Бережись". Наприклад: "Бережись. Пройом (яма, котлован тощо)".

Знаки небезпеки поранення попереджують про небезпеку, що пов'язана з гострими предметами, арматурою) тощо. Основне слово — "Обережно". Наприклад: "Обережно. Гострі предмети".

Знаки небезпеки руху попереджують про небезпеку, пов'язану з рухом транспорту, будівельних машин тощо. Приклади: "Бережись. Рух транспорту", "Бережись електрокари".

Приписуючи знаки призначені для дозволу відповідних дій працюючих тільки після виконання конкретних вимог безпеки (обов'язкове використання працюючими засобів індивідуального захисту тощо), вимог пожежного захисту.

Знаки із зазначенням засобів індивідуального захисту вміщують приписи щодо обов'язкового використання запо­біжних поясів, касок, окулярів тощо. Кожен знак має символічне зображення відповідного засобу індивідуального захисту. Наприклад: "Тут працювати у запобіжному поясі (касці, захисних окулярах, рукавицях тощо) ".

Вказівні знаки призначені для зазначення місцезнаходження різних об'єктів і пристроїв, пунктів питної води, пожежних кранів, сховищ, майстерень тощо. На вказівних знаках можуть бути такі пояснюючі слова: "Безпечний прохід ліворуч", "Запасний вихід".

Знаки засобів першої допомоги потерпілому інформують про місцезнаходження пунктів першої допомоги, наприклад: "Аптечка ліворуч, 30 м”.

 

 

Запитання для самоконтролю:

1. Які бувають сигнальні фарбування відповідно до міждержавного стандарту?

2. В які кольори фарбують відкриті трубопроводи?

3. Для чого призначені знаки безпеки?

4.Які буваютьзнаки безпеки?

Тема 18 Засоби колективного та індивідуального захисту

1. Світлова сигналізація.

2. Звукова сигналізація.

Методичні рекомендації для виконання роботи: Дана тема передбачає вивчення світлової та звукової сигналізації. Особливу увагу треба звернути в процесі вивчення теми на те для чого призначена сигналізація, яка сигналізація буває за принципом дії, де використовують світлову сигналізацію, на які за функціональним призначенням поділяються сигнальні пристрої та що таке звукова сигналізація.

 

Використана література: Васильчук М.В., Вінокурова Л.Е., Тесленко М.Я. Основи охорони праці, «Просвіта», Київ 1997 р. ст. 58-59

 

1. Сигналізація призначена для попередження працюючих про пуск і зупинку обладнання, порушення технологічних процесів, аварійну ситуацію. За принципом дії вона може бути світловою, звуковою, кольоровою тощо.

Світлову сигналізацію використовують на транспортних засобах, в електроустановках, на пультах керування напівавтоматичними та автоматичними лініями.

Сигнальні пристрої контролюють температуру, тиск, швидкість руху, вміст у повітрі шкідливих речовин, шум» вібрацію, рівень шкідливих випромінювань тощо.

За функціональним призначенням сигнальні пристрої поділяються на:

- аварійні (сповіщають про виникнення небезпечного режиму в роботі);

- інформаційні (інформують про вид і значення параметрів, що визначають безпеку);

- запобіжні (попереджують про необхідність дотримання вимог безпеки).

Засоби світлової сигналізації обладнуються світлофільтрами червоного, жовтого, зеленого та синього кольорів.

Сигналізацією у вигляді світлової лампи обладнується:

1) устаткування, на якому усунення технічних або технологічних неполадок є небезпечною та трудомісткою операцією,

2) всі види технологічного устаткування, яке мав окремо розміщені станції керування (для попередження про подачу напруги до ланцюга керування електропривода),

3) для попередження про пуск обладнання на автоматичних лініях, конвеєрах тощо.

2. Звукова сигналізація у вигляді сирен, гудків, дзвінків, зумерів, ревунів, свистків використовується на машинах з невеликим рівнем шуму.

Сигнальні звукові та світлові пристрої розташовують так, щоб у зоні роботи обслуговуючого персоналу забезпечувались їх надійні чутність та видимість. У цехах і на робочих місцях вивішуються таблиці сигналів та інструкції про порядок пуску і зупинки обладнання.

Слід відмітити, що ефективність сигналізації в запобіганні небезпеки, що може виникнути, дуже залежить від уваги та навченості працюючих.

 

Запитання для самоконтролю:

1. Для чого призначена сигналізація?

2. Яка сигналізація буває за принципом дії?

3. Де використовують світлову сигналізацію?

4. Як функціональним призначенням поділяються сигнальні пристрої?

5. Розкажіть про звукову сигналізацію.




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 238 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.018 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав