Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Білет № 19

1.. Травма – пошкодження тканин і органів тіла, що виникли під час дії на людину небезпечного виробничого чинника До травм відносять забиті місця на тілі, порізи, поранення, переломи кісток, опіки, обмороження, утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням..Виробничі травми:

- за видом травмуючого агента – механічні, термічні, хімічні, променеві, електричні, комбіновані;- за носіямитравми – рухомі частини обладнання, готова продукція, відходи виробництва;- за локалізацією травм – травми очей, голови, рук, ніг, тулуба;- за ступенем тяжкості пошкоджень – легкі, тяжкі, смертельні;- за технологічними операціями – вантажно-розвантажувальні роботи, перевезення вантажів. Нещасні випадки поділяють: за кількістю потерпілих на такі, що сталися з одним працівником і групові нещасні випадки, які сталися одночасно з двома і більше працівниками; за ступенем тяжкості ушкодження здоров’я – без втрати працездатності, з втратою працездатності на 1 робочий день і більше, з тяжким наслідком, зі стійкою втратою працездатності (каліцтво) і смертельні (летальні); за зв’язком з виробництвом – на такі, що пов’язані з виробництвом і не пов’язані з виробництвом. Професійне захворювання - патологічний стан людини, обумовлений роботою і пов’язаний з надмірним напруженням організму або несприятливою дією шкідливих виробничих факторів; виробничо зумовлене захворювання – захворювання, перебіг якого ускладнюється умовами праці, а частота їх перевищує частоту подібних у працівників, які не зазнають впливу певних професійних шкідливих факторів.

2. Природне освітлення – освітлення приміщення світлом неба(прямим або відбитим),яке проходить крізь світлові прорізи в зовнішніх огороджуючих конструкціях.Приміщення з постійним перебуванням людей повинно мати,як правило,природне освітлення.Природне освітлення поділяється на бокове,верхнє і комбіноване(верхнє і бокове).В основі нормування виробничного освітлення покладена залежність необхідного рівня освітлення від зорової напруги. Нормування освітлення в громадських, допоміжних та житлових будівлях здійснюють в залежності від призначення приміщення. При проектуванні природного освітлення враховують, що освітленість в середині приміщення залежить від світла, яке створюється небом і безпосередньо потрапляє на робочу поверхню, а також світла, яке відбивається від поверхонь в середині приміщення та прилеглих будівель. Попередній розрахунок природного освітлення полягає у визначенні площі світлових отворів, що мають забезпечити в приміщенні нормативні показники.

3. Щоб знизити рівень шуму при впровадженні нового технологічного процесу треба встановити шумобезпечну техніку,використовувати методи та заходи колективного захисту та засоби індивідуального захисту.Раціонально розташувати виробничі ділянки,устаткування та робочі місця,контролювати режим праці та відпочинку,обмежити застосування обладнання та використання робочих місць,що не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.Також можна змінити технологію,наприклад ударні дії замінити безударними.Якщо рівень шуму у джерелі розповсюдження високий використовують такий метод як ізоляція робочого місця чи джерела. Для зниження звуку, що відбивається від поверхонь у приміщенні, застосовуються матеріали, що поглинають звук, тобто використовують метод зниження шуму звукопоглинанням.

 

Білет №20……

1. Служба охорони праці створюється на підприємствах, незалежно від форми власності та виду діяльності для виконання правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням і аваріям в процесі праці.
Служба охорони праці створюється на підприємствах з кількістю працюючих 50 і більше осіб. В організаціях із чисельністю до 50 працюючих цю службу може представляти інженер.При чисельності до 20 працюючих для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку. На підприємстві, де працює 50 осіб і більше, чисельність служби охорони праці визначається згідно Рекомендації щодо структури та чисельності служби охорони праці, що є доповненням до типового положення про службу охорони праці. Працівники служби охорони праці повинні мати вищу спеціальну освіту з охорони праці, а також практичний досвід роботи у відповідній галузі виробництва.

2. За порушення законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці,створення перешкод у діяльності посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці,а також представників профспілок,їх організацій та обєднань винні особи притягуються до дисциплінарної,адміністративної,матеріальної,кримінальної відповідальності згідно із законом. Дисциплінарна відповідальність полягає в тому, що на винного працівника накладається дисциплінарне стягнення.За кожне порушення може бути застосоване лише одне дисциплінарне стягнення. Адміністративна відповідальність настає за будь-які посягання на загальні умови пpaцi. Адміністративній відповідальності підлягають особи, що досягли на час здійснення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку. Кримінальна відповідальність настає не за будь-яке порушення, а за порушення вимог законів та інших нормативно-правових актів про охорону пpaцi, якщо це порушення створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків або заподіяло шкоду здоров'ю потерпілого чи спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки.

3. L =100м
B =30м
H =4м
Е=100лк
Kз=1,3
z=1,15
Фл=3980лм
Uвик=0,85
N-?

1)Е-мінімальна освітленість,яку необхідно забезпечити.
2) Kз-коефіцієнт запасу
3)S-площа пррміщення,яка розраховується S= L*В,де
3.1) L-довжина пиміщення
3.2) В-ширина приміщення
S=100*30=3000
4) z-коефіцієнт нерівномірності освітлення
5)Ф-світловий потік світла в кожному світильнику
Ф=2Фл,де
5.1)Фл-світловий потік лампи у світильнику,так як світильник типу ПВЛМ де розташовано по 2лампи:
Ф=2*3980=7960лм
6) Uвик-коефіцієнт використання
7) N-кількість необхідних світильників
N=100*1,3*3000*1,15/7960*0,85=66шт.




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 110 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав