|
Робота за ПК - це робота з особливо тривалою монотонністю. Монотонність роботи, неергономічність робочого місця, електромагнітні випромінювання призводять до захворювань загальноневротичного характеру у вигляді підвищеної загальної втоми, головного болю, відчуття важкості голови, поганого сну. Стійкі нервово-психічні порушення у вигляді підвищеної роздратованості, відчуття неспокою, метушливості, депресивних станів, загальної, зменшення швидкості реакцій викликані електромагнітними хвилями, які випромінює ПК і монітор. Вплив електромагнітного випромінювання наднизьких і низьких частот на організм людини вивчений недостатньо, і дослідження її цьому напрямку тривають, але дія електромагнітних полів цих частот на біотичні об'єкти, особливо на мозок, може викликати утворення пухлин.
Захворювання шкіри Робота користувача ПК біля наелектризованого екрана монітора, який притягує частинки завислого в повітрі пилу і заряджає їх, призводить до подраз- нення шкіри в людей з підвищеною чутливістю, висипки та запалення шкіри.
Отруєння організму Треба відзначити ще такі шкідливі чинники впливу на користувача, як отруєння від матеріалу корпусу і плат ПК та монітора і поділення озону при роботі з лазерним принтером.
Діоксини, що не мають запаху і є канцерогенами, належать до протипожежних засобів, які необхідні для корпусу монітора і плат. Ці отрути утворюються при горінні, але доведено, що вони в незначних кількостях у повітрі при звичайній робочій температурі. Озон утворюється внаслідок впливу електричних зарядів, які виникають у комп`ютерних принтерах, на кисень повітря. І хоча нові лазерні принтери здійснюють фільтрацію озону, проблема існує, бо з часом фільтр псується і його необхідно вчасно замінювати. Озон сильно подразнює слизову оболонку носа, очей і горла, викликає головні болі, недомагання та може призвести до ракових захворювань як канцерогенна речовина. Відповідно до ГОСТ 12.1.005-88 вміст пилу в повітрі робочої зони не повинен перевищувати 0,1 мг/м3.
25. Режим роботи учнів з персональним комп’ютером
Згідно з Державними санітарними правилами та нормами влаштування і обладнання кабінетів комп'ютерної техніки в навчальних закладах та режиму праці учнів на персональних комп'ютерах площа приміщення на одне робоче місце учня повинна становити 6 м2, а об'єм - не менше 20 м3. Площа навчальних приміщень з ПК повинна розраховуватись на півкласу учнів, але не більш як на 12 осіб.
Не дозволяється розміщувати кабінети обчислювальної техніки у підвальних приміщеннях та на цокольних поверхах. Кабінети, обладнані комп'ютерною технікою, повинні розміщуватись у навчальних закладах в окремих приміщеннях з природним освітленням та організованим обміном повітря.
Покриття підлоги, стін, стелі мають бути матовими. Поверхня підлоги повинна мати антистатичне покриття і бути зручною для вологого прибирання.
Забороняється застосовувати для оздоблення інтер'єру приміщень комп'ютерних класів полімерні матеріали (ДСП, шпалери, що миються, рулонні синтетичні матеріали, шаруватий паперовий пластик тощо), які виділяють у повітря шкідливі хімічні речовини, що перевищують гранично допустимі норми.
При будівлі нових і реконструкції діючих загальноосвітніх шкіл висота приміщень повинна бути не менше3,6 м.
Режим праці учнів при роботі з ПК регламентують "Державні санітарні правила та норми влаштування і обладнання кабінетів комп'ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп'ютерах".
До занять із ПК учні повинні бути допущені після інструктажу з техніки безпеки.
Раціональний режим навчальних занять учнів передбачає дотримання регламентованої тривалості безперервної роботи з ПК, регламентованих перерв і їх вчасне проведення. Сигнали про початок перерви слід подавати на екрані монітора. Робота з ПК повинна проводитися в індивідуальному режимі.
Безперервна робота за монітором ПК повинна тривати не більше: для учнів 10-11 класів на першій годині занять - 30 хвилин, на другій - 20 хвилин;
- для учнів 8-9 класів - 20 - 25 хвилин;
- для учнів 6-7 класів - до 20 хвилин;
- для учнів 2-5 класів - 15 хвилин.
При навчанні роботі з ПК дітей віком шести років безперервні заняття в індивідуальному ритмі не повинні перевищувати 10 хвилин.
Після безперервної роботи за екраном монітора необхідно проводити вправи протягом 1-2 хвилин для профілактики зорової втоми; через 45 хвилин роботи з використанням комп'ютерів - фізичні вправи для профілактики загальної втоми.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 118 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |