Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Попередження впливу хімічних і специфічних факторів ризику. Обов’язки туристичних підприємств щодо забезпечення належної безпеки туристів і екскурсантів

Читайте также:
  1. A. державне підприємство. Верно
  2. A. організаційно-правовою побудовою підприємства; Верно
  3. A. підприємство - це відокремлена економічна структура, яка займається виробництвом та реалізацією певних товарів та послуг з метою отримання доходу; Верно
  4. C. розробка статуту підприємства та формування господарського законодавства; Верно
  5. II. Вимога до безпеки перед початком занять
  6. III. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ
  7. III. Вимоги безпеки під час роботи.
  8. Quot;Заходи безпеки під час експлуатації електроприладів.
  9. quot;Правила санітарно-протиепідемічного режиму та техніки безпеки
  10. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.

 

Підприємства та заклади сфери туризму повинні не тільки забезпечити високий рівень та якість обслуговування туристів, але й подбати про їх безпеку.

Туристичні підприємства,як основні елементи системи туризму, зобов'язані в першу чергу піклуватися про безпеку своїх клієнтів. Акцентуючи увагу на забезпечення заходів безпеки туристичним підприємством, слід сказати про те, що більшість з них здійснюється на стадії організації. Вибираючи партнерів, місце призначення, плануючи побудову маршруту, засоби транспорту й інші елементи туру, туристичне підприємство не повинне забувати про забезпечен­ня особистої безпеки і збереження майна туристів.

Для ряду спеціалізованих турів, перш за все в активному туризмі, підприєм­ство зобов'язане забезпечити належний контроль за станом здоров'я туристів.

Токсичні, подразнюючі, сенсибілізуючі фактори – це хімічні фактори ризику.

При обслуговуванні туристів для запобігання дії цих факторів адміністрація туристичного підприємства не повинна здійснювати будівництво та розміщення об'єктів для обслуговування туристів у несприятливій з точки зору дії хімічних факторів місцевості; здійснювати регулярний контроль за вмістом шкідливих хімічних речовин у повітрі, воді, ґрунті, продуктах харчування тощо. Якщо на підприємстві необхідно здійснити дезінфекцію та дезінсекцію, то застосовують відповідні препарати з суворим дотриманням правил безпеки, виключивши можливість контактів туристів з цими засобами.

Вимоги щодо допустимого рівня шкідливих речовин у повітрі (підвищена запиленість та загазованість) зони обслуговування туристів, приміщень, транспортних засобів визначені відповідними санітарними нормами та правилами. Допустимий рівень шкідливих речовин у повітрі забезпечується дотриманням вимог до оснащення приміщень, транспортних засобів вентиляцією з очищенням повітря.

Специфічні фактори ризику в туризмі обумовлені:

- можливістю виникнення природних і техногенних катастроф у зоні розміщення підприємства сфери туризму або маршруту, а також інших надзвичайних ситуацій (у тому числі пов'язаних з станом громадського порядку в районі обслуговування туристів);

- технічним станом об'єктів матеріально-технічної бази, що використовується (готелі, бази, кемпінги тощо);

- складним рельєфом місцевості;

- рівнем професійної підготовленості обслуговуючого персоналу;

- підготовкою туристів до переміщення за маршрутом певного виду та категорії складності;

- інформаційним забезпеченням (гідрометеорологічні прогнози, маркіровка трас туристичних маршрутів).

Підприємство або заклад сфери туризму повинні мати комплект діючих нормативних документів по забезпеченню безпеки туристів у туристичних готелях, базах, кемпінгах, закладах харчування, при використанні транспортних засобів і керуватись ними у своїй діяльності.

Туристське спорядження та інвентар, що застосовується при обслуговуванні туристів, повинні відповідати вимогам, що визначені діючою нормативною документацією на це спорядження.

На кожному підприємстві або закладі сфери туризму повинні бути розроблені та затверджені плани дій персоналу в надзвичайних ситуаціях з урахуванням взаємодії з місцевими органами управління, які беруть участь у рятувальних роботах.

Керівник підприємства або закладу сфери туризму несе відповідальність за підготовленість персоналу до дій у надзвичайних ситуаціях.

Підприємство або заклад сфери туризму зобов'язане ознайомити туристів з елементами ризику кожної конкретної туристичної послуги та заходами по їх попередженню.

Інформація, що необхідна для туристів з метою охорони їх життя та здоров'я, надається заздалегідь, до початку відпочинку та в процесі обслуговування.

Контроль безпеки обслуговування туристів здійснюється за допомогою таких методів як візуальне спостереження, соціологічні дослідження, аналітичні методи та методи з використанням засобів вимірювання.

Контроль здійснюється на початку сезону – при перевірці готовності підприємства та траси до експлуатації, а також у ході поточних перевірок органами державного нагляду у відповідності з їх компетенцією.

Туристичні послуги повинні враховувати інтереси туристів, бути безпечни­ми для життя, здоров'я і відповідати вимогам нормативів.

Туроператор і турагент повинні мати ліцензію на здійснення туристичної діяльності і сертифікат відповідності туристичних послуг, що надаються, вимогам безпеки для життя, здоров'я туристів, збереження їх майна та охорони навколишнього середовища відповідно до чинного законодавства.

З метою забезпечення належної безпеки туристів підприємства та заклади сфери туризму, здійснюючи відповідний вид діяльності, зобов'язані:

- інформувати туристів про можливі небезпеки під час подорожі, необхід­ність виконання загальнообов'язкових вимог і запобіжних або попереджували них заходів (медичних щеплень тощо);

- створювати безпечні умови в місцях надання туристичних послуг, забезпечувати належне облаштування трас походів, прогулянок, екскурсій тощо;

- забезпечувати спеціальні вимоги безпеки під час надання туристичних послуг з підвищеним ризиком (автомобільний, гірський, велосипедний, водний, мотоциклетний, пішохідний туризм, спелеотуризм тощо);

- забезпечувати туристів кваліфікованими фахівцями туристичного cyпроводу, спеціальним спорядженням й інвентарем;

- забезпечувати навчання туристів засобам профілактики і захисту від травм, попередження нещасних випадків з наданням першої медичної допомоги;

- забезпечувати надання оперативної допомоги особам, які постраждали під час подорожі, транспортування постраждалих;

- оперативно інформувати органи місцевої влади і відповідальних осіб про надзвичайні ситуації, в яких опинилися туристи, подавати відомості про зник­лих осіб.

Особи, які організовують експлуатацію туристичних ресурсів, зобов'язані забезпечувати виконання вимог щодо охорони навколишнього середовища і охорони культурної спадщини, а також вживати заходи щодо забезпечення мі­німізації або припинення шкідливого впливу на навколишнє та соціально-куль­турне середовище і компенсувати вчинені їм при цьому збитки.

Надання необхідної допомоги туристам, які опинилися в надзвичайній си­туації в межах території України, здійснюється спеціалізованими державними, комунальними і приватними службами, а також рятувальними командами, які працюють відповідно до законодавства.

Організація рятувальних команд і порядок здійснення рятувальних заходів визначаються Кабінетом Міністрів України.

Держава забезпечує захист законних прав й інтересів іноземних туристів від­повідно до законодавства і міжнародних договорів України.

 




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 156 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.012 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав