Читайте также:
|
|
Положення про Міністерство інфраструктури України, затверджене Указом Президента України від 12 травня 2011 року N 581/2011. Мінінфраструктури України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сферах авіаційного, автомобільного, залізничного, морського і річкового, міського електричного транспорту та у сферах використання повітряного простору України, туризму, діяльності курортів, метрополітенів, дорожнього господарства, забезпечення підготовки та реалізації в Україні інфраструктурних проектів для виконання завдань і заходів з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, інших міжнародних спортивних подій, забезпечення безпеки руху, навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства, торговельного мореплавства (центральний орган виконавчої влади у сфері транспорту, дорожнього господарства, туризму та інфраструктури).
2. Управління цивільним повітряним транспортом. До складу авіаційного транспорту входять підприємства повітряного транспорту, що здійснюють перевезення пасажирів і вантажів, аерофотозйомку, сільськогосподарські роботи, а також аеропорти, аеродроми, аероклуби, транспортні засоби, системи управління повітряним рухом, навчальні заклади, ремонтні заводи цивільної авіації, вертольотодроми, гідроаеродроми та інші майданчики для експлуатації повітряних суден, інші підприємства, установи й організації, незалежно від форм власності, що забезпечують роботу авіаційного транспорту.
Державна авіаційна служба України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики в сфері цивільної авіації. Положення про Державну авіаційну службу України, затверджене Указом Президента України від 6 квітня 2011 року.
Основними завданнями Державіаслужби України є:
внесення пропозицій щодо формування та реалізація державної політики у сфері цивільної авіації та використання повітряного простору;
здійснення державного контролю та нагляду за безпекою цивільної авіації;
сертифікація та реєстрація об'єктів і суб'єктів цивільної авіації та ліцензування авіаційних перевезень;
регулювання використання повітряного простору та організація повітряного руху;
організація авіаційних перевезень;
сприяння провадженню зовнішньоекономічної і міжнародно-правової діяльності цивільної авіації тощо.
3. Управління шляховим господарством. Шляховий комплекс є одним із найважливіших складників кожної цивілізованої держави. Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра інфраструктури України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами. Положення про Державне агентство автомобільних доріг України, затверджене Указом Президента України від 13 квітня 2011 року.
Основними завданнями Укравтодору є:
реалізація державної політики, а також внесення пропозицій щодо її формування у сфері дорожнього господарства;
здійснення управління автомобільними дорогами загального користування;
інформування та надання роз'яснень щодо здійснення державної політики у відповідній сфері;
організація реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг, відповідного інженерного облаштування, розміщення об'єктів дорожнього сервісу та інших споруд тощо.
4. Управління морським і річковим транспортом. Морський і річковий транспорт України є комплексною галуззю управління. Державне регулювання управлінням водним транспортом на законодавчому рівні здійснюють відповідно до Закону України «Про транспорт», Кодексу торгового мореплавства України, Водного кодексу України та Положення про Державний департамент морського і річкового транспорту України, інших нормативних актів.
Основним нормативним актом, що регулює управління морським і річковим транспортом, є Положення про Державну інспекцію України з безпеки на морському та річковому транспорті, затверджене Указом Президента України вiд 08.04.2011.
Основними завданнями Укрморрічінспекції є:
1) реалізація державної політики у сфері безпеки на морському та річковому транспорті;
2) здійснення відповідно до законодавства державного нагляду (контролю) за безпекою на морському та річковому транспорті;
3) надання адміністративних послуг у сфері морського та річкового транспорту тощо.
До об'єктів управління належать об'єднання, підприємства, установи й організації морського та річкового транспорту. Всього в Україні мають флот понад 240 організацій і підприємств різних форм власності. Місцевими органами управління є порти (морські, річкові). Низовою господарською одиницею з погляду управління є морське судно. Управління судном покладено на його капітана. Капітан судна наділений певними адміністративно-правовими повноваженнями, його розпорядження мають беззаперечно виконувати всі особи, які перебувають на судні.
5. Управління безпекою на автомобільному транспорті загального користування. Положення про Державну інспекцію України з безпеки на наземному транспорті, затверджене Указом Президента України від 6 квітня 2011 року. Укртрансінспекція України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування, на перевезення яким видано ліцензію, міському електричному, залізничному транспорті, експлуатації автомобільних доріг загального користування. Основними завданнями Укртрансінспекції України є внесення пропозицій щодо формування та реалізація державної політики з питань безпеки на автомобільному, міському електричному, залізничному транспорті та ведення дорожнього господарства.
6. Управління залізничним транспортом. Управління залізничними транспортом здійснює Державна адміністрація залізничного транспорту (Укрзалізниця) відповідно до Статуту залізниць України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 6 квітня 1998 р. N 457. Укрзалізниця є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахункові рахунки в установах банків, печатку із зображенням Державного герба України та своїм найменуванням. До сфери управління Укрзалізниці входять Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-західна та Придніпровська залізниці.
До основних завдань Укрзалізниці належать:
- організація злагодженої роботи залізниць і підприємств з метою задоволення потреб суспільного виробництва й населення в перевезеннях;
- забезпечення ефективної експлуатації залізничного рухомого складу, його ремонту та оновлення;
- розроблення концепцій розвитку залізничного транспорту;
- вжиття заходів для забезпечення безпеки функціонування мобілізаційної підготовки й цивільної оборони на залізничному транспорті та його діяльності під час ліквідації наслідків аварій, стихійного або іншого лиха тощо.
Наступною ланкою управління залізничним транспортом є управління залізницями, в яких функціонують відділення залізниць. Очолюють управління залізниць і відділення відповідні начальники. Низовою ланкою залізничного транспорту є залізнична станція (пасажирська, вантажна, сортувальна). Очолює її начальник станції.
Дата добавления: 2015-01-30; просмотров: 108 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |