Читайте также:
|
|
Визначення місткості і частки ринку: частка ринку.
Важливим завданням дослідження ринку є оцінювання та аналіз ринкового попиту на товар, з яким підприємство виходить на цільовий ринок. Ринковий попит виражається тією кількістю товару, яка була або буде куплена певною групою покупців у певному регіоні за певний період. Цей показник може виражатися в натуральних чи вартісних показниках, а також у відносних величинах. снують фактори, які можуть спричити зміни ринкового попиту, а саме: зовнішні (економічні, демографічні, політичні, культурні, науково-технічні), внутрішні (маркетингові заходи збоку підприємств, які виступають на даному ринку).
Витрати на маркетингові програми підприємства впливають на ринковий попит на його продукцію, а значить їх доцільно враховувати при прогнозуванні попиту. Отже, потенційні можливості реалізації товарів для фірми залежать від рівня попиту на її товари і ефективності її маркетингової діяльності. Абсолютною межею попиту на товари фірми є місткість ринку.
Місткість ринку - можливий обсяг продажу товару при даному рівні цін за конкретний термін часу. При цьому відрізняють місткість потенційного, реального, цільового та зайнятого ринку.
Наприклад Місткість потенційного ринку - це можливі обсяги продажу товарів покупцям, які мають потребу в них і виявляють інтерес до продукції фірми:
де Мп - місткість потенційного ринку; п - кількість потенційних споживачів; qp - кількість закупівель продукції середнім потенційним споживачем;p - середня ціна продукту.
Якщо на ринку певний вид продукції виготовляє одне підприємство, то місткість ринку для нього є орієнтиром для розвитку свого виробництва.
На ринку покупців, коли існує суттєва конкуренція, частка товарів фірми в загальному обсязі продажу їх на ринку практично пропорційна її маркетинговим зусиллям. На цьому припущенні ґрунтується кількісне визначення частки ринку підприємства.
Важливим показником діяльності підприємства є його частка ринку, що показує частку, яку підприємства (і наше, і конкурент) займають на ринку. Зазвичай частка визначається в загальному обсязі продаж даного товару на ринку (у галузі, регіоні і т. п.), що вираховується в натуральних або вартісних одиницях:
де Dj - частка j-ої - фірми в загальному продажу і-го товару;Qij - продажа j-ої - фірми і-го товару;? Qi - сума всіх продаж і-го товару на ринку;п - кількість j-х фірм, які виступають на даному ринку.Якщо існує конкуренція і кожен конкурент займає свою частку ринку, то попит на продукцію кожного підприємства становитиме:
Покажимо графічну інтерпретацію залежності між ринковим попитом на товар і маркетинговими заходами, які спрямовані на просування цього товару на ринку.
Q3 - місткість ринку; Q2 - ринковий попит, який відповідає передбачуваним витратам на маркетинг В2; Q1 - мінімальний ринковий попит
Насыщенность рынка — это степень обеспеченности потребителей товарами. Для товаров длительного пользования
Степень насыщенности рынка товарами (С) — соотношение количества имеющихся товаров (Т) к тому количеству, которое необходимо для удовлетворения платежеспособного спроса (Т). Этот показатель конкурентной среды можно рассчитать по следующей формуле:
где ТП - количество товаров, поступивших на рынок за определенный период;
ТЗ - товарные запасы, имеющиеся на рынке.
Дата добавления: 2015-01-30; просмотров: 196 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |