Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Значення науки „Соцологія ринку”[2].

Читайте также:
  1. Автоматизація процесу призначення IP-адрес вузлам мережі - протокол DHCP
  2. Административно-правовая организация в сфере образования и науки.
  3. Аналіз психолого-педагогічних підходів до визначення понятійного апарату дослідження
  4. Атомизм демокрита, его значение для науки
  5. базове значення результативного показника.
  6. Безумовні вроджені рефлекси та їх значення в розвитку новонародженої дитини.
  7. Билет 1 Предмет, задачи и методы дошкольной педагогики как науки.
  8. Будова, загальні властивості та значення аналізаторів.
  9. В истории экономической науки
  10. В Уфе пройдут Дни образования, науки и карьеры

1. Зв'язок науки „Соцологія ринку” з іншими науками.

2. Основні функції соціології ринку.

 

/1/

Курс "соціологія ринку" тісно зв'язаний насамперед з вивченням дисциплін, що утримуються в самій назві даної науки: тобто із соціологією і ринковеденням.

Що стосується визначення "соціології", то існують різні трактування цього поняття. Проте, безперечно, що соціологія - це наука про суспільство. Це визначення має етимологічний зміст, тому що термін "соціологія" похідне від двох слів: латинського слова societas - суспільство і грецького logos - слово, поняття, навчання. Можна з упевненістю сказати, що будь-яка дисципліна, предметом вивчення якої є визначений вид людських відношень (управлінських, ринкових і т.д.) належить до соціальних наук.

Звертаючи до поняття "ринок", можна виділити два основних підходи до його трактування (дів."Маркетинг" під ред. А.Н.Романова).

Перший підхід основан на виділенні політико-ідеологічного і філософського змісту ринку. З цього погляду ринок може бути визначений як:

1) спосіб організації суспільного виробництва, який основується на волі підприємництва таобмеженої ролі держави;

2) спосіб поведінки господарських суб'єктів, який визначає критерії прийнятих ними рішень і характер відносин між суб'єктами ("ринкова поведінка");

3) спосіб мислення, що формує відповідний світогляд учасників господарської діяльності ("ринкове мислення").

Другий підхід до трактування поняття ринку заснований на виділенні його конкретно-економічного змісту. У цьому випадку ринок розглядається насамперед як механізм, що дозволяє визначити співвідношення попиту та пропозиції на різні види товарів і послуг.

З погляду цілей даного курсу найбільший інтерес для нас представляє визначення ринку як способу поведінки господарських суб'єктів (ринкова поведінка).

Крім того, соціологія ринку спирається та сприяє вивченню наступних модулів: психологія, статистика, макроекономіка, мікроекономіка, маркетингові дослідження, маркетинг, менеджмент, соціальний менеджмент, організація праці менеджера, психологія управління.

 

/2/

Основними функціями соціології ринку є: пізнавальна; прикладна функція; функція соціального контролеві; прогностична функція; ідеологічна функція; гуманістична функція.

Пізнавальна. Сутність полягає в тому, що соціологія ринку забезпечує, насамперед, приріст нового знання про ринкові відносини, розкриває закономірності і перспективи соціальної спрямованості їхнього розвитку. Цьому служать конкретно-соціологічні дослідження ринку, що поставляють багатий фактичний матеріал, конкретну інформацію про ті або інші області ринкових відносин.

Прикладна. Сутність полягає в тому, що значна частина соціологічних досліджень орієнтована на рішення практичних проблем.

Соціальний контроль. Сутність полягає в тому, що соціологічні дослідження подають конкретну інформацію для здійснення діючого соціального контролю над соціальними процесами. Без цієї інформації зростає можливість появи соціальної напруги, соціальних криз і катаклізмів.

Прогностична. Сутність полягає в тому, що практична спрямованість соціології ринку виражається в тім, що вона здатна виробити науково обґрунтовані прогнози про тенденції розвитку ринкового поводження людей. Особливо важливо мати такий прогноз у перехідний період розвитку суспільства.

Ідеологічна. Сутність полягає в тому, що результати соціологічних досліджень ринку можуть використовуватися в інтересах яких-небудь соціальних груп для досягнення ними визначених соціальних цілей.

Гуманістична. Сутність полягає в тому, що соціологічне знання найчастіше служити засобом маніпулювання поводженням людей, формування визначених стереотипів поводження. Алі соціологія може служити і поліпшенню взаєморозуміння між людьми, що в кінцевому рахунку сприяє удосконалюванню ринкових відносин.

 

 




Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 84 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

1 | <== 2 ==> | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав