Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Уповноважені державою органи, як суб’єкти банківських правовідносин

Читайте также:
  1. Абсолютні, загальнорегулятивні та відносні правовідносини.
  2. В склад правовідносин входять такі елементи: 1) суб’єкти; 2) об’єкт; 3) суб’єктивне право; 4) юридичний обов’язок.
  3. Види банківських операцій, їх класифікація
  4. Види валютних правовідносин
  5. Види цивільних правовідносин
  6. Відмежування господарських відносин від інших видів правовідносин
  7. Внутрішні аграрні правовідносини
  8. Елементи валютних правовідносин
  9. ЕЛЕМЕНТИ ЦИВІЛЬНИХ ПРОЦЕСУАЛЬНИХ ПРАВОВІДНОСИН
  10. Загальна характеристика соціально-забезпечувальних правовідносин

До основних суб’єктів відносять НБУ, Кабмін, ВР, Антимонопольний комітет, Держ служба фін моніторингу.

У системі центральних органів виконавчої влади України особливе місце посідає Національний банк України. Правове становище НБУ визначається Конституцією України (статті 99 і 100), Законом України "Про Національний банк України", а також іншими нормативними актами. Відповідно до ст. 2 Закону України "Про Національний банк України" Національний банк України є центральним банком держави, особливим центральним органом державного уп­равління, юридичний статус, завдання, функції, повноваження і принципи організації якого визначаються чинним законодав­ством. Національний банк України як державний банк країни разом зі своїми філіями є першим рівнем банківської системи України і своєрідним "банком банків", який виконує базові функції кредитної і резервної системи та обслуговує виконан­ня Державного бюджету країни. Національний банк є емісійним центром держави, якому належить монопольне право на випуск грошей в обіг на тери­торії країни. Він провадить єдину державну політику в сфері грошового обігу, кредиту, валютного регулювання, забезпе­чення стабільності національної грошової одиниці, орга­нізовує міжбанківські розрахунки. Національний банк забезпечує управління золотовалютни­ми резервами держави, є єдиним зберігачем державного золо­товалютного запасу, а також дорогоцінних металів, доро­гоцінного каміння, інших коштовностей, що належать дер­жаві. НБУ з метою безпеки і фінансової стабільності коорди­нує діяльність банківської системи в цілому, здійснює функції банківського регулювання і нагляду за діяльністю банків, а,також інших фінансово-кредитних установ, ліцензування банківської діяльності та операцій у передбачених законом ви­падках. Національний банк України приймає на зберігання кошти Державного бюджету України та позабюджетних фондів, ви­конує операції з обслуговування державного боргу, пов'язані з розміщенням державних цінних паперів, їх погашенням і вип­латою доходу за ними, підтримує економічну політику Кабінету Міністрів України, якщо вона не суперечить забезпе­ченню стабільності національної грошової одиниці. Відповідно до ст. 93 Конституції України НБУ має право законодавчої ініціативи, тобто право безпосереднього внесення до Верховної Ради України законопроектів з питань грошово-кредитної політики.

Кабмін і ВР беруть участь у банківських відносинах в частині, пов’язаній з прийняттям законів і постанов, що визначають основні засади кредитування тощо. Вони є учасниками імперативного регулювання банк. діяльності.

Контроль за дотриманням антимонопольного законодавства у сфері банківської діяльності здійснює Антимонопольний комітет України (АКУ). Реорганізація комерційних банків проходить за погодженням з АКУ у випадках, передбачених чинним законодавством. АКУ створює територіальні управління, тобто має право делегувати свої повноваження відносно надання учасникам банківських відносин розпоряджень, обов’язкових для виконання.

Держ служба фін моніторингу відповідно до Указу Президента про оптимізацію системи органів виконавчої влади його віднесено до центральних органів виконавчої влади. утворюється для реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.

діяльність не виходить за межі сфери фінансів; володіє достатнім обсягом інформації для проведення аналізу; наділений спеціальними повноваженнями (право блокувати підозрілу інформацію, вимагати від фінансових установ надання документів щодо цієї операції.

 




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 68 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Визначення. | Поняття банківського права України | Банківська система України. | Поняття банківської системи України та її характеристика. | Органи управління НБУ та їх характеристика. | Функції НБУ. | Функції та повноваження Ради НБУ | Правління Національного банку України. | Операції Національного Банку України. | Операції НБУ з валютою та валютними цінностями. |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав